Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SPUSTOSZENIE nieopowiedziana historia Birma CZARNE

06-06-2014, 22:16
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 23.50 zł     
Użytkownik tomekmarciniak
numer aukcji: 4221508530
Miejscowość Wołomin, Warszawa
Zostało sztuk: 40    Wyświetleń: 7   
Koniec: 06-06-2014 22:16:24

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2013
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Kontakt
E-mail Wyślij wiadomość
Tel.kom. 531-[zasłonięte]-231
Skype tomasz-marciniak

O sprzedającym
Moje komentarze
Inne aukcje
Dodaj do ulubionych
Strona "O mnie"

Koszty przesyłki
List polecony ekonomiczny 6,50 zł
List polecony priorytetowy 8,00 zł

Konta bankowe
Numer 541[zasłonięte]200400[zasłonięte]10252[zasłonięte]133
Bank mBank

Regulamin
  1. Książki wysyłam za pośrednictwem Poczty Polskiej listem poleconym ekonomicznym lub priorytetowym. Przesyłki powyżej 2 kg wysyłam paczką pocztową.
  2. Wysyłka jest najczęściej w ciągu 24 godzin od momentu zaksięgowania wpłaty na moim koncie (oczywiście tylko w dni robocze).
  3. Książki wysyłam w bezpiecznych bąbelkowych kopertach, ewentualnie w kartonie większe przesyłki.
  4. Książki zakupione na dwóch i więcej aukcjach wysyłam w jednej przesyłce. Koszty ustalane są indywidualnie w zależności od wagi.
  5. W tytule przelewu proszę wpisać swój nick i tytuł książki.
  6. Jeśli adres wysyłki jest inny niż adres podany w Allegro proszę mnie o tym powiadomić w dniu zakupu.

Emma Larkin

SPUSTOSZENIE

 

Nieopowiedziana historia o katastrofie i dyktaturze wojskowej w Birmie

 
 
Wydawnictwo CZARNE

ISBN: [zasłonięte]978-8336-525-2
EAN: 978[zasłonięte][zasłonięte]53652
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 248
Format: 13 x 21.5 cm  
   
  
 
2 maja 2008 roku potężny tropikalny cyklon uderzył w wybrzeża Birmy, siejąc gigantyczne spustoszenia: zmiótł z powierzchni ziemi dziesiątki wiosek, pozbawił życia prawie sto czterdzieści tysięcy osób, a kolejne dwa miliony zostawił bez dachu nad głową. Reakcja sprawującej władzę junty wojskowej była niepojęta – nie tylko odrzucono międzynarodową pomoc humanitarną, ale także utrudniano lub uniemożliwiano działania obecnym w Birmie pracownikom organizacji pomocowych. Reżim złagodził swoje stanowisko dopiero po kilku tygodniach, kiedy dla wielu ofiar katastrofy było już za późno.

Emmie Larkin, dziennikarce, która od lat pisze o Birmie, udało się dzięki wizie turystycznej wjechać do kraju już w kilka dni po katastrofie. Na miejscu zastała chaos. Setkom tysięcy ludzi brakowało pożywienia, wody pitnej i najprostszego schronienia. W swojej książce Larkin nie tylko ujawnia rozmiary klęski, które reżim nieudolnie usiłował zamaskować. Szkicuje też portret generałów, zarysowując szerokie tło kulturowe, historyczne i religijne tej wyjątkowo trwałej i okrutnej dyktatury.
Spustoszenie to niezbity dowód rzetelności dziennikarskiej i zadośćuczynienie za krzywdy ofiar.
W 2012 roku książka została nominowana do Nagrody Dziennikarskiej im. Helen Bernstein przyznawanej przez Nowojorską Bibliotekę Publiczną.

"Ukryta pod pseudonimem Emma Larkin szukała najpierw w Birmie, dziś zwanej Mjanmą, śladów George’a Orwella. W „Spustoszeniu” nie bada już śladów przeszłości – idzie za teraźniejszością. Odkrywa brutalną prawdę o kataklizmie spowodowanym przejściem cyklonu Nargis. Mjanma szybko się zmienia, jednak nie dość szybko, by ukryć swą najświeższą, tragiczną historię. Dochodzenie do demokracji, ciągle jeszcze nieprzesądzone, będzie w tym kraju wyjątkowo trudne. Dlaczego? Książka Emmy Larkin wyjątkowo plastycznie, choć często boleśnie na to pytanie odpowiada".
Prof. Bogdan Góralczyk, były ambasador w Birmie, autor tomu „Złota Ziemia roni łzy. Esej birmański”

"Mimo trudności wynikających z oficjalnego statusu turystki i wbrew dążeniom rządu do ograniczenia wolności słowa i prasy, Larkin niestrudzenie odwiedza poszkodowane wioski i rekonstruuje wydarzenia, które nastąpiły po uderzeniu cyklonu Nargis, aby ostatecznie oskarżyć reżim o doprowadzenie ludu własnego kraju do rozpaczliwego położenia".
„Publishers Weekly”