Opis:
Olejek z drzewa herbacianego jest tradycyjnym preparatem antybakteryjnym używanym od tysięcy lat przez tubylczą ludność Australii.
Uznany przez wielu jako najpotężniejszy naturalny środek antybakteryjny znany człowiekowi.
Formuła wzbogacona aloesem, witaminą E i olejkiem z palmy kokosowej. Działa antybakteryjnie. Łatwo się aplikuje.
Sposób użycia: spryskać skórę odpowiednią ilością i delikatnie rozprowadzić. Uwagi: w czasie ciąży lub w przypadku uczulenia przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, nie wystawiać na działanie promieni słonecznych. Unikać kontaktu z oczami. Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Skład
Caprylic/Capric Triglycerides, Melaleuca alternifolia (Tea Tree Oil) , Aloe Barbadensis (Aloe Vera), Helianthus annuus (Sunflower Oil) , Cocos nucifera (Coconut Oil), Tocopherol (Vitamin E), Limonene.
Pojemność
30 ml.
Data ważności 12.2012
Do produkcji kosmetyków z serii Australian Tea Tree używamy tylko najwyższej jakości olejku z drzewa herbacianego.
Czym jest olejek z drzewa herbacianego?
Melaleuca alternifolia (drzewo herbaciane) to wiecznie zielone drzewo rosnące na północnym wybrzeżu Nowej Południowej Walii (Australia). Jest wysokie na 6 metrów, posiada rozłożystą koronę (do 6 metrów), kwitnie na biało w okresie od wiosny do wczesnego lata. Olejek pozyskiwany jest destylowany z jego liści.
Jak odkryto olejek z drzewa herbacianego?
Odkrycie olejku przypisywane jest słynnemu kapitanowi Cookowi z Brytyjskiej Marynarki Królewskiej podczas jego podróży do Zatoki Botany znajdującej się w pobliżu dzisiejszej stolicy kraju – Sydney. W czasie swojej wędrówki dotarł on na wschodnie wybrzeże do Nowej Południowej Walii. Tam natknął się drzewo o aromatycznych i grubych liściach. Z liści tych ugotował dla siebie i swojej załogi napój, którego ostry i specyficzny smak podobny był do herbaty – stąd nazwa drzewa – drzewo herbaciane. Wkrótce Cook odkrył także lecznicze właściwości tej rośliny. Stało się to dzięki rdzennej ludności Australii – Aborygenom, którzy od tysięcy lat stosowali Melaleuce na wszelkiego rodzaju skaleczenia i rany. Sami Aborygeni przyznali, iż odkrycie przez nich drzewa herbacianego była kwestią przypadku. Lokalna ludność od pokoleń korzystała z leczniczych właściwości pobliskiego, w ich mniemaniu magicznego jeziora (jezioro to istniej do dziś – posiada brązowawy kolor – podobny do koloru herbaty). Jego sekretem były porastające brzegi drzewa herbaciane – ich gałęzie opadały prosto w wody jeziora tworząc gigantyczną naturalną wannę z kąpielą antybakteryjną.
Wytwarzanie olejku.
Po zebraniu (przez wyspecjalizowane urządzenie rolnicze) liście drzewa herbacianego poddawane są destylacji parowej. Z plantacji można zebrać 200 ton liści w ciągu jednego dnia, z których uzyskuje się 2 tony olejku. Cały proces jest zaprojektowany w sposób pozwalający na uzyskanie maksymalnych efektów przy jednoczesnej minimalnej ingerencji w środowisko naturalne. Zaraz po destylacji olej składowany jest w kadziach – by uzyskał odpowiednią klarowność. Następnie olej transportowany jest do chroniących go przed światłem dziennym silosów, które zapewniają, iż pozostanie on świeży aż do momentu wykorzystania go w procesie produkcji. Próbki każdej partii wysyłane są do laboratorium w celu ich przetestowania.
Jedynie partie z potwierdzonym najwyższym stopniem, jakości opuszczają naszą plantację. Każda partia olejku jest następnie przepompowywana przez system filtracyjny, gromadzona w pojemnikach i ważona. Zaopatrzona w niezbędną specyfikacje opuszcza plantację do wykorzystania w produkcji preparatów z serii Australian Tea Tree.
Wypróbuj również inne kosmetyki z serii Australian
Tea Tree
Australian Tea Tree oferuje innowacyjny, pełny wachlarz antybakteryjnych produktów ochrony skory i włosów – dla całej rodziny.
Jednym z naszych głównych założeń jest troska o obszary plantacji i utrzymanie naturalnej równowagi środowiska na terenie naszych upraw. Po zbiorach drzewa są specjalne przycinane przez naszych specjalistów by zapewnić ich dalszy naturalny rozwój.
Olejek wykorzystywany do produkcji kosmetyków z serii Australian Tea Tree spełnia standardy Australijskiej normy AS 2782 oraz międzynarodowe standardy normy ISO.
Wszystkie produkty z serii ATT są tworzone bez użycia parabenów, środków konserwujących oraz SLS (Sodium lauryl sulphate) -składnika wykorzystywanego w większości zwykłych kosmetyków i uważanego za jeden z głównych powodów wysuszania się skóry. Nie stosuje się również Syntetycznych substancji zapachowych.
Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości antybakteryjne (działa nawet na niektóre bakterie odporne na antybiotyki) już naturalnym środkiem na stany zapalne i infekcje skóry. Olejek herbaciany znalazł zastosowanie przy: - infekcjach grzybicznych, (stosowany przy grzybicy stóp i paznokci) - trądziku, (leczy stany zapalne) - łupieżu - zapaleniu dziąseł.
Olejek kokosowy
Poza przyjemnym zapachem i komfortem związanym ze stosowaniem kosmetyków z kokosem w składzie, ma on też dobroczynne działanie odżywcze. Doskonale nawilża i delikatnie natłuszcza skórę. Może także lekko wybielać przebarwienia skóry, nie tylko te spowodowane opalaniem. Koi suchą i napiętą skórę nie pozostawiając nieprzyjemnej tłustej warstwy. Także włosy mogą skorzystać na stosowaniu odżywek z olejem kokosowym.
Miąższ z aloesu zawiera ponad 140 biologicznie czynnych składników, między innymi: Substancje mineralne – wapń, magnez, fosfor, sód, cynk, żelazo, mangan, potas, chrom, miedź, german, selen Witaminy – wszystkie z grupy B (w tym również B12, co jest absolutnym ewenementem w świecie roślin), witamina C, E, beta-karoten, kwas foliowy. Aminokwasy – dziewięć z dziesięciu tzw. podstawowych aminokwasów dietetycznych: alanina, cystyna, kwas glutaminowy, prolina, hydroksyprolina, seryna, tyrozyna. Nienasycone kwasy tłuszczowe – kwasy linolowy, linolenowy, myristilowy, kaprylowy, palmitynowy, stearynowy. Substancje działające przeciwbólowo – lupeol (naturalny kwas salicylowy), mleczan magnezowy, izobarbaloina (wykazuje cechy silnego, naturalnego antybiotyku) Substancje o działaniu przeciwzapalnym – bradykinaza, betasitosterol, kampesterol, kwas salicylowy. Substancje o działaniu przeciwbakteryjnym – kwas cynamonowy, kwas salicylowy, kwas chryzofanowy, aloemodyna. Pochodne antrachinonowe – aloemodyna (posiada właściwości bakteriobójcze), barbaloina, izobarbaloina (ma silne właściwości przeciwbólowe), antracen, antranol, kwas aloetynowy, estry kwasu cynamonowego (właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze), kwas chryzopranowy (pełni funkcję grzybobójczą przede wszystkim w jelitach) i rezistannol Enzymy – amylaza, bradykinaza, karboksypeptydaza, katalaza, celluoza, lipaza, proteaza, saponina, peroksydaza, alliaza, zasadowa fosfataza, fosfataza, fosfokinaza. Ligniny – substancje, których podstawowym składnikiem jest celuloza. Wielu badaczy wiąże ich obecność w miąższu aloesowym ze znakomitymi zdolnościami penetracyjnymi aloesu w głąb ludzkiej skóry. Saponiny – związki z grupy glikozydów, których miąższ aloesowy zawiera około 3%. Mają działanie odkażające. Cukry – monosacharydy: glukoza, fruktoza, mannoza; polisacharydy: acemannan, polimannozy, glukomannozy; acetylowane pochodne cukru: acetylomannozy oraz niezwykle liczna grupa tak zwanych mukopolosacharydow.
Wszystkie nasze produkty są hypoalergiczne, organiczne i nie testowane na zwierzętach.
|
|