Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SPORT W MEDALIERSTWIE MEDALIERSTWO ZPAP 100 EGZ

27-01-2012, 7:47
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 50 zł     
Użytkownik inkastelacja
numer aukcji: 2061425173
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 29   
Koniec: 26-01-2012 20:01:54
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha



PEŁNY TYTUŁ KSIĄŻKI -
SPORT W MEDALIERSTWIE

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ MINIATURY ZDJĘĆ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W DOLNEJ CZĘŚCI AUKCJI (CZASAMI TRZEBA WYKAZAĆ SIĘ CIERPLIWOŚCIĄ W OCZEKIWANIU NA ICH DOGRANIE)

AUTOR -
PRACA ZBIOROWA

WYDAWNICTWO, WYDANIE, NAKŁAD -
WYDAWNICTWO - MUZEUM KULTURY FIZYCZNEJ I TURYSTYKI
ZWIĄZEK ARTYSTÓW POLSKICH PLASTYKÓW, WARSZAWA 1972

WYDANIE - 1
NAKŁAD - 100 EGZ.

STAN KSIĄŻKI -
BARDZO DOBRY JAK NA WIEK (ZGODNY Z ZAŁĄCZONYM MATERIAŁEM ZDJĘCIOWYM) (wszystkie zdjęcia na aukcji przedstawiają sprzedawany przedmiot).

RODZAJ OPRAWY -
ORYGINALNA, MIĘKKA

ILOŚĆ STRON, WYMIARY, WAGA -
ILOŚĆ STRON - OK 80
WYMIARY - 22 x 22 x 0,7 CM (WYSOKOŚĆ x SZEROKOŚĆ x GRUBOŚĆ W CENTYMETRACH)
WAGA - 0,275 KG (WAGA BEZ OPAKOWANIA)

ILUSTRACJE, MAPY ITP. -
ZAWIERA


KOSZT WYSYŁKI -
8 ZŁ - KOSZT UNIWERSALNY, NIEZALEŻNY OD ILOŚCI I WAGI, DOTYCZY PRZESYŁKI PRIORYTETOWEJ NA TERENIE POLSKI.

ZGADZAM SIĘ WYSŁAĆ PRZEDMIOT ZA GRANICĘ, DOTYCZY TO JEDNAK TYLKO KSIĄŻEK WYDANYCH PO 1950 ROKU. KOSZT WYSYŁKI W TAKIM PRZYPADKU, USTALA SIĘ INDYWIDUALNIE WEDŁUG CENNIKA POCZTY POLSKIEJ I JEST ZALEŻNY OD WAGI PRZEDMIOTU. (PREFEROWANYM JĘZYKIEM KONTAKTU POZA OCZYWIŚCIE POLSKIM JEST ANGIELSKI, MOŻNA OCZYWIŚCIE PRÓBOWAĆ KONTAKTU W SWOIM JĘZYKU NATYWNYM.)

I AGREE to SEND ITEMS ABROAD, HOWEVER THIS APPLIES ONLY FOR BOOKS PUBLISHED AFTER 1950 (POLISH LAW REGULATIONS). The COST of DISPATCHING In SUCH CASE, IS ESTABLISH ACCORDING TO PRICE-LIST of POLISH POST OFFICE SEVERALLY And it IS DEPENDENT FROM WEIGHT of OBJECT. ( The PREFERRED LANGUAGE of CONTACT WITHOUT MENTIONING POLISH IS ENGLISH, BUT YOU CAN OBVIOUSLY TRY TO CONTACT ME IN YOUR NATIVE LANGUAGE.)


DODATKOWE INFORMACJE - PRZYPOMINAM O KOMBINACJI KLAWISZY CTRL+F (PRZYTRZYMAJ CTRL I JEDNOCZEŚNIE NACIŚNIJ F), PO NACIŚNIĘCIU KTÓREJ Z ŁATWOŚCIĄ ZNAJDZIESZ INTERESUJĄCE CIĘ SŁOWO JEŚLI TYLKO WYSTĘPUJE ONO W TEKŚCIE WYŚWIETLANEJ WŁAŚNIE AUKCJI.



SPIS TREŚCI LUB/I OPIS

Organizatorzy wystawy
MUZEUM KULTURY FIZYCZNEJ I TURYSTYKI ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW
Komisarze wystawy
Władysława Lipko
Wiasław Muldner-Nieckowski
Redakcjo Katalogu Władysława Lipko
Opracowanie graficzne Jan Meydrich
Fotografia Wiesława Rolkę
Projekt plastyczny wystawy Anna i Zbigniew Kozniewscy




W Muzeum Kultury Fizycznej i Turystyki tradycja wystaw o tematyce
sport w sztuce jest już utrwalona. Niejednokrotnie Muzeum nasze
prezentowało w Warszawie i innych miastach Polski, a nawet
i za granicą, dzieła z dziedziny grafiki, malarstwa, fotografii czy
tkaniny artystycznej, w których przedmiotem twórczości były
motywy sportowe.
Szczególnie w ostatnim okresie Muzeum prowadziło na tym
odcinku działalność bardzo ożywioną. W 1971 roku w salach
Muzeum czynna była wystawa „Tkanina o tematyce sportowej".
Ekspozycję „Polski plakat sportowy" prezentowano dwukrotnie za
granicą: w Bazylei i Pradze. Obecnie następuje otwarcie dwóch
dalszych wystaw: „Plakat sportowy w świecie" oraz „Sport
w medalierstwie".
Medalierstwo to dziedzina sztuki tak bardzo ze sportem związana,
medale bowiem są najczęściej spotykaną nagrodą za osiągnięte
sukcesy sportowe, a twórczość polskich artystów w dziedzinie
medalierstwa jest wysoko ceniona na artystycznych rynkach
świata.
Tę pierwszą wystawę medalierstwa sportowego Muzeum
Kultury Fizycznej i Turystyki przygotowało wspólnie ze Związkiem
Polskich Artystów Plastyków, pragnąc dać w niej przegląd polskich
prac współczesnych. Ogłoszenie wystawy i jej regulaminu przez
ZPAP wywołało duże zainteresowanie w środowisku twórczym,
a imienne zaproszenia do udziału w wystawie, skierowane przez
Muzeum do wszystkich członków sekcji rzeźby ZPAP,
dodatkowo zdopingowały twórców do zgłoszenia prac na wystawę.
Z nadesłanych do Muzeum medali jury wystawy zakwalifikowało 211
prac 65 artystów polskich. Jednocześnie kontakty nawiązane
z muzeami zagranicznymi wpłynęły na zmianę początkowej koncepcji
wystawy. Otworzyły się możliwości rozszerzenia jej na
medalierstwo sportowe krajów socjalistycznych i objęcia kolekcją
dwóch okresów historycznych: od początku rozwoju sportu
do 1914 roku oraz lata po II wojnie światowej.
Zwiększono dzięki temu widowiskowość wystawy i uwypuklono
kontrastowość form medalierstwa sportowego w tych dwóch
okresach czasu.
Zbiór prezentowany na wystawie obejmuje:
15 medali bułgarskich
117 medali czeskich
115 medali węgierskich
365 medali polskich
Z przykrością trzeba było zrezygnować z niektórych eksponatów, gdyż odbiegały treścią od założeń wystawy (spowodowały to
niedomówienia wynikające z porozumień wyłącznie drogą korespondencyjną).
Muzeum Kultury Fizycznej i Turystyki dziękuje wszystkim bratnim Muzeom, które swymi zbiorami wzbogaciły kolekcję wystawy: Ministere de 1'lnstruction Publique-lnstitut Superieur de Culture Physique „G. Dimitrov" w Sofii, Muzeum Telesne Vychovy a Sportu w Pradze, Testnevelesi Es Sportmuzeum w Budapeszcie. Dziękujemy również Dyrekcji Muzeum Sportu w Bukareszcie za życzliwy odzew na nasze zaproszenie. Wyrazy podziękowania kierujemy do Gabinetu Monet i Medali Muzeum Narodowego w Warszawie za wypożyczenie kilkudziesięciu najstarszych medali sportowych uzupełniających naszą kolekcję.
Wystawa, otwarta w salach Muzeum Kultury Fizycznej i Turystyki przy ul. Wawelskiej 5, czynna będzie do końca br. Organizatorzy żywią nadzieję, że wzbudzi ona zainteresowanie w świecie artystycznym, jak również w środowisku sportowym.
Muzeum Kultury Fizycznej i Turystyki
Coraz częściej w ostatnich latach wystawy o temacie sportowym są świadectwem tego, jak głęboko tkwi on w świadomości artystów, tak że wystarczy tylko rzucić hasło, aby stał się zalążkiem wewnętrznej potrzeby wielu polskich plastyków.
Na apel — zaproszenie Muzeum Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie odpowiedzieli niemal wszyscy twórcy polscy, którzy mogą przedstawić naprawdę wartościowe prace medalierskie. Odpowiedź ta nie ogranicza się tylko do zamarkowania uczestnictwa w wystawie, ale jest dokumentem nowych rozwiązań rzeźbiarskich, jakby wydobytych w mistyczny sposób z duchowego wnętrza twórców dzięki inicjatywie Muzeum. I ten fakt właśnie charakteryzuje większość prac, z wyjątkiem może dzieł tych kilku rzeźbiarzy, którzy zajęci trwającą już reajizacją własnych zamierzeń twórczych musieli dać prace już eksponowane; za to ciężar gatunkowy tych prac jest niebagatelny.
Interesującym zjawiskiem jest również i to, że na wystawie znajdują się prace plastyków, dla których ta impreza jest medalierskim debiutem. Są wśród nich zarówno młodzi twórcy, jak i nagradzani już wielokrotnie na rzeźbiarskich wystawach i konkursach wybitni mistrzowie dłuta.
Nie tylko atrakcyjność gatunku rzeźby o nieograniczonych, poza wielkością, możliwościach stosowania wszelkich środków plastycznej wypowiedzi twórczej, otoczonego już niemal legendą zawsze udanego zagranicznego wystąpienia Polaków, ale jednocześnie i emocjonalny temat — służba wielkiej idei kultury fizycznej człowieka, zostały tu rzucone na szalę. On też sprawia, że myślą musimy wrócić do historii, aby sprawdzić, jak wielka była w przeszłości siła jego oddziaływania na tkwiącą w twórcach pasję tworzenia.
W starożytnej Grecji nie tylko przyozdabiano skronie zwycięzców igrzysk olimpijskich liściem laurowym, ale stawiano na ich cześć posągi, na których umieszczano „ku wiecznej pamięci" imię Olimpijczyka.
W antycznym Rzymie wystąpienia wspaniale przeszkalanych gladiatorów wyzwalały jeszcze u rzeźbiarzy wewnętrzną potrzebę tworzenia dzieł upamiętniających momenty swoistej walki, zwycięstwa lub klęski jedynych w swoim rodzaju zawodowych atletów różnych specjalności.
/ okresie średniowiecza, jakkolwiek wstępujących w turniejowe szranki rycerzy już po wstępnych popisach dekorowały te, którym się wydawało, iż potrafiły właściwie ocenić ich walory, a potem nagradzali, już jako zwycięzców, najwyżsi dostojnicy — to jednak nie starano się już utrwalać ich osiągnięć ani w rzeźbach, ani w innych dziełach sztuki. Średniowieczne turniejowe walki rycerskie, obraz wspaniałych zmagań sportowych, nie stanowiły już po prostu inspiracji dla artystów.
Wprawdzie i wówczas, i w okresie późniejszym, aż po czasy nowożytne powstają tu i ówdzie pojedyncze dzieła, zwłaszcza rzeźbiarskie, treścią związane z ideą fizycznego wyczynu, ale przeważnie są to prace „epigoniczne", lepsze lub gorsze naśladownictwa antycznych rozwiązań.
Wiek dziewiętnasty, który stworzył podwaliny współczesnej kultury fizycznej i dał oczątek pierwszym, zbliżonym do naszych pojęć o sportowej walce zawodom, był jednocześnie świadkiem nowych wzajemnych zależności piękna sportowej walki z rodzącymi się dzięki niemu nowymi dziełami sztuki. Najczęściej te kontakty ze sztuką znajdują swój wyraz w medalowych nagrodach lub plakietkach upamiętniających zawody w powstających, czy też na nowo odkrywanych dyscyplinach sportu. Te „medale" i „plakiety", zbliżone jednak do dawnych państwowych, kościelnych lub wojskowych Jerów i odznaczeń, tkwią bardzo często na pograniczu biżuterii, mimo że zawierają menty albo symbole konkretnej gałęzi sportu — utrzymane zresztą w konwencji naturalistycznej.
ieliczne zaś plakietki — miniaturowe płaskorzeźby — rzadko możną niestety zaliczyć o prac na poziomie zawodowym. Chociaż powstawały one w czasie, kiedy historia ledalierstwa notowała już bardzo ciekawe prace, tworzono je przeważnie na konkretne zamówienie, bez pełnego osobistego zaangażowania twórcy.
Prace z tych czasów, przy całkowitej niemal anonimowości ich autorów, zachowały się do dzisiaj w zbiorach muzealnych i stanowią na tej wystawie znakomity materiał porównawczy, tym ciekawszy, że nie jurowany.
Okres ten trwał właściwie do pierwszej nowożytnej olimpiady. Ona sama i wszystkie następne wyzwoliły potrzebę angażowania i włączania się wybitnych zawodowych twórców, a w szczególności rzeźbiarzy, do propagowania idei szlachetnych, bezkrwawych zmagań narodów w atmosferze przyjaźni i radości, choć niemałych także emocji.
W tym to klimacie, w pierwszej połowie dwudziestego wieku, w sportowych medalach i plakietach coraz mniej trafia się „przecieków" prac amatorskich i miernych z rejonu; rzemiosła artystycznego, a coraz częściej pojawiają się dzieła naprawdę poważne. W drugiej połowie naszego stulecia, w okresie bujnego rozwoju sztuki medalierskiej, w pracowniach wielu twórców na całym świecie, a wśród nich i polskich, powstają dzieła z prawdziwego zdarzenia, rodzące się z wewnętrznej pasji artystów - obserwatorów, a nawet bezpośrednich uczestników wielkich zawodów sportowych. Nieraz impuls do tego dają organizatorzy międzynarodowych konkursów medalierskich, czy też cyklicznie powtarzających się prezentacji dzieł wszystkich dyscyplin plastycznych o tematyce
sportowej.
I wtedy do dawnych międzynarodowych osiągnięć medalierskich dochodzą nowe triumfy polskich rzeźbiarzy, którzy w obu wymienionych typach imprez, tym razem o określonej tematyce sportowej (Arezzo 1968, Barcelona 1971), obok pierwszych nagród zdobywają i następne. Wymowa tych faktów jest jednoznaczna, a ciężar gatunkowy dla ustabilizowania się wysokiego mniemania o sztuce polskiej za granicą bezsporny. Takie przyczyny i taka atmosfera towarzyszyły włączeniu się polskich twórców do tej wystawy. Ona też pokazuje, że można pogodzić pozornie pozaplastyczne cele z autentyczną twórczością.
Jedną z ciekawszych cech wystawy jest różnorodność materiałowa prac na niej prezentowanych. W szczególności interesujące są rozwiązania oparte na „taille direct" w drewnie. Jedne z nich, wykonane przez doświadczonego twórcę, pokazują misterny i subtelny, bardzo niski modelunek o niemałych wartościach formalnych. Twórca drugi, który posłużył się drewnem jako materiałem medalierskim, jest młodym rzeźbiarzem, operującym formą twardą i brutalną. Spotykamy tu również bardzo rzadkie przykłady bezpośredniego cięcia w białym metalu obok kucia - tłoczenia w blasze miedzianej typu "repousse". Tradycyjny brąz często zastępowany jest mosiądzem, cynkiem i żeliwem brązowanym, a przy medalach bitych występuje tombak czysty lub srebrzony, bądź złocony.
Efekty wizualne najrozmaitszych form wzbogacane są często w kompozycjach artystów, różnych zresztą orientacji twórczych, oryginalnymi patynami i oksydowaniami. W ten sposób pokazywane są dzielą dojrzałe, o zamkniętym procesie twórczym. Należy się cieszyć, że jest ich dużo na tej wystawie.
Do pozytywnych stron imprezy można też zaliczyć fakt, iż obok tematyki obejmującej niemal wszystkie dyscypliny sportu niektóre prace poruszają problematykę turystyczną, wywołaną również przez organizatorów niniejszej prezentacji. Cała impreza stanowi duży krok w aranżowaniu tego rodzaju wystaw i jest niewątpliwym przyczynkiem do dalszego rozwoju sztuki polskiej w ogóle.
Nie jest poza tym dziełem przypadku, że otwarcie wystawy następuje w roku 1972, w roku Igrzysk Olimpijskich. Wszyscy czekać będziemy na wyniki naszych reprezentantów w Sapporo i Monachium. Wiemy, że polscy sportowcy uczynią wszystko, aby do wieńca sławy polskiego sportu dodać nowe liście laurowe. Jesteśmy przekonani, że twórcy polscy, a wśród nich i rzeźbiarze, zapłodnieni wspaniałymi wynikami przystąpią do szlachetnej emulacji o nowe, prawdziwie wielkie dzieła, choć nieraz zamknięte w małych formach.
Wiesław Miildner-Nieckowski




MEDALE MUZEUM GIMNASTYKI W BAZYLEI
Oddzielną część wystawy "Sport w Medalierstwie" stanowią medale sportowe ze zbiorów szwajcarskiego Turn- und Sportmuseum. Są one prezentowane w Muzeum Kultury Fizycznej i Turystyki równocześnie z wystawą "Szwaj carskie gry narodowe". Wieloletnia współpraca naszych Muzeów, przejawiająca się dotychczas w wymianie eksponatów, wydawnictw i innych materiałów, została ostatnio rozszerzona o wymianę wystaw. W czasie od 5-XI.197O r. do .5-1.1971 r. miała miejsce w Bazylei wystawa "Polski plakat sportowy" ze zbiorów Muzeum KFiT.
Prezentowana kolekcja z lat 184-6 - 1914- obejmuje 50 medali sportowych i 1 odznakę:
I. Medale dla zwycięzców zawodów sportowych rozgrywanych w ramach ogólno-
szwajcarskich i kantonalnych Świąt Sportowych.
II. Medale z okazji jubileuszy i dni sportu, m.in. z 50-lecia Szwajcarskie-
go Związku Gimnastycznego /1[zasłonięte]832-18/ i Dni Gimnastyki w Bazylei.
III. Medale szwajcarskich klubów kolarskich i z zawodów sportowych w tej dyscyplinie.
Najstarszy medal prezentowany na wystawie /odznaka z Ogólnoszwaj~ carskiego Święta Gimnastyki w Bernie w 184-6 r. z biletem wizytowym Polaka Kruszyńskiego/ jest jednocześnie eksponatem związanym z Polską. Inny ciekawy medal wydany został z okazji Igrzysk Olimpijskich w 1916 r., które odbyły się w......Bazylei.




JAN BAKALARCZYK
Poznań, ul. Sikorskiego 9 m. 8
1. M ex i co, lany, brąz 0110 mm, Av. Rv.
2. Na lodzie, plakieta, lany, brąz, 100x110 mm
3. Międzynarodowe Zawody Jeździeckie, lany, brąz 0 105 mm
WOJCIECH BARYLSKI
Częstochowa, ul. Szymanowskiego 3/13
4. Projekt medalu olimpijskiego, lany, brąz, 82x83 mm, 1970, Av. Rv.
HENRYK BOEHLKE
Szczecin, ul. Marczewskiego 19 m. 3
5. Działaczowi Kultury Fizycznej i Turystyki, bity, brąz, 100x80 mm
EWA OLSZEWSKA-BORYS
Warszawa 94, ul. Chylicka 10
6. Zawody - Ptaki, lany, brąz, 205x165 mm
7. Zawody - Jeźdźcy, lany, brąz, 175x165 mm
8. Zawody - Morze, ceramika, 110x111 mm
9. Gimnastycy, ceramika 0145 mm
WALENTYNA PSZENICZNA-CHAŁACZKIEWICZ
Warszawa-Wilanów, ul. Husarii 50
10. Bieg, lany, brąz, 0 130 mm
11. Rytm, lany, brąz, 0 130 mm
12. Wawrzyny, lany, brąz, 0 130 mm
BRONISŁAW CHROMY
Kraków 24, ul. Halki 5
13. Leonidowi Telidze, lany, brąz, 85x80 mm, 1971 r. Av. Rv.
14. Alpinista, lany, brąz 0 85x70 mm, Av. Rv.
15. Wyścig Pokoju, lany, brąz 0 130 mm, 1967 r. nagr. w Arezzo i II nagr. w Barcelonie, Av. Rv.
16. Olimpijski, lany, brąz, 0 90x85 mm, 1969 r.
17. Rzut młotem i kulą, lany, brąz, 0 108 mm, 1966 r.
ZDZISŁAW CIERNIAK
Częstochowa, ul. Sowinskiego 6 m. 9
18. Olimpiada, lany, brąz, 130x135 mm, 1969 r.
WOJCIECH CZERWOSZ
Warszawa, ul. Zakopiańska 31
19. Wioślarz, lany, brąz, 0 180 mm, 1969 r. I nagr. w Arezzo
20. Oszczepniczka, lany, brąz, 175x175 mm, 1969 r.
TEODORA DĄBROWSKA
Warszawa, ul. Noakowskiego 12 m. 11
21. Hokeiści, lany, brąz, 180x165 mm, 1971 r. plakieta
22. Ciężarowiec, lany, brąz, 75x220 mm, 1969 r.
ZOFIA DEMKOWSKA
Warszawa, ul. Nowomiejska 11/15
23. Kolarze, lany, brąz, 165x65 mm
24. Fanfary olimpijskie, lany, brąz, 0 55 mm
25. Gra w piłkę, lany, brąz, 0 90 mm
24. Skok o tyczce, lany, brąz, 115x115 mm
27. Tenis, lany, brąz, 0 90 mm
STEFAN DOUSA
Wrocław, ul. Klary Zetkin 4 m. 3
28. Polskie wyprawy alpinistyczne w góry świata, lany, brąz, 0 85 mm, 1971 r.
FRANCISZEK DROZD
Gdańsk-Oliwa, ul. Cystersów 15a m. 3
29. Łucznik, lany, brąz, 0 195 mm. 1969 r.
EDWARD GOROL
Warszawa, ul. Żywnego 21a m. 32
30. Międzynarodowa Spartakiada LOK, bity, tombak, 0 65 mm. 1970 r. Av. Rv.
31. Mistrzostwa Armii Zaprzyjaźnionych w 5-boju Now, bity, tombak 0 66 mm, 1970 r. Av. Rv.
32. 60-lecie PTTK w Chełmie Lubelskim, bity, tombak, 0 70 mm, 1970 r. Av. Rv.
33. Mistrzostwa Armii Zaprzyjaźnionych w Strzelectwie, bity, tombak, 0 70 mm, 1968 r. Av. Rv.
34. Biathlon, Zakopane, bity, tombak, 0 60 mm, 1971 r. Av. Rv.
RAJMUND GRUSZCZYŃSKI
Warszawa, ul. Nowotki 24 m. 364
35. Regaty I, lany, brąz, 65x230 mm, 1970 r.
36. Regaty II, lany, brąz, 70x175 mm, 1970 r.
37. Skoczek, lany, brąz, 0 116 mm, 1969 r.
JERZY GRYGORCZUK
Białystok, ul. Antniukowska 52/60
38. Bieg przez płotki, lany, mosiądz, 230x150 mm, 1971 r.
39. Start, lany, mosiądz, 230x135 mm, 1971 r.
FRANCISZEK HABDAS
Warszawa, ul. Stołeczna 14/112
40. Laur, lany, brąz, 100x40 mm
41. Piękno i zdrowie, lany, brąz, 0 100 mm
ZDZISŁAW JANUSZEWSKI
Żywiec, Os. XX-lecia 613/11
42. Sprinter, lany, brąz, 165x110 mm, 1970 r.
43. Olimpijczycy — lany, brąz, 0 75 mm, 1971 r.
JERZY JARNUSZKIEWICZ
Warszawa, ul. Chmielna 116/118 m. 117
44. Dysk, lany, brąz srebrzony, 0 85 mm
45. AWF, lany, brąz, 55x60 mm
ZYGMUNT KACZOR
Kielce, ul. Nowowiejska 50/1
46. Corrida, lany, brąz, 0 150 mm
47. Ikar, lany, brąz, 150x155 mm
48. Skok o tyczce, lany, brąz, 0 145 mm
JÓZEF KANDEFER
Warszawa, ul. Świerczewskiego 66 m. 118
49. Finisz, kuty (cięty) biały metal, 0 56 mm, 1971 r.
50. Turyści, kuty (cięty) „ „ 0 60 mm, 1971 r.
51. Gol, kuty (cięty) „ „ 0 60 mm, 1971 r.
52. Żagle, kuty (cięty) „ „ 0 60 mm, 1971 r.
53. Regaty, kuty (cięty) „ „ 0 60 mm, 1971 r.
ANDRZEJ KASTEN
Warszawa, ul. Felińskiego 54 m. 7
54. Samotny rejs, lany, brąz, 145x90 mm
KRZYSZTOF KĘDZIERSKI
Kraków, Okólna 20/12
55. Łuk, lany, brąz, 95x100 mm, 1970 r.
56. Victoria, lany, mosiądz, 0 98 mm, 1969 r.
57. Wiraż, lany, brąz, 105x90 mm, 1971 r.
58. Finn, lany, brąz, 85x100 mm, 1970 r.
WITOLD KORSKI
Kraków, ul. Żelechowskiego 4/48a
59. Napoli 1969, lany, brąz 0 105 mm, 1969 r. Av. Rv.
60. Sztafeta kobiet, lany, brąz 0 105 mm, 1969 r. Av. Rv.
61. Skok w dal kobiet, lany, brąz 0 138 mm, 1971 r. Av. Rv.
62. Piłka nożna, lany, brąz 0 138 mm, 1971 r. Av. Rv.
63. Dyskobol, lany, brąz, 0 105 mm, 1969 r. Av. Rv.
ANTONI KOSIBA
Wola Wielka, poczta Straszecin, pow. Dębica
64. Skoczek narciarski, kuty, blacha miedziana, 0 120 mm
65. Kolarze, kuty, blacha miedziana 0 120 mm
ANTONI KOSTRZEWA
Kraków, ul. Szopena 22/14
66. Totalizator Sportowy, lany, brąz, 170x170 mm
67. Polski Związek Pływacki, lany, brąz, 0 125 mm, Av. Rv.
PIOTR KOWALSKI
Sosnowiec, ul. Nowotki 30 m. 25
68. Wioślarze, lany, brąz, 220x195 mm, 1971 r.
WACŁAW KOWALIK
Warszawa, ul. Obrońców 28/30
69. Wyścig Pokoju, bity, brąz, 0 58 mm, Av. Rv.
70. Wyścig Pokoju, bity, brąz, 0 58 mm, Av. Rv.
JOACHIM KRAKOWCZYK
Pszów, Os. Grunwaldzkie 14/7
71. Igrzyska Olimpijskie, lany, brąz, 0 160 mm, 1969 r. JERZY KRAWCZUK
Milanówek k/Warszawy, ul. Sosnowa 7a
72. Piłka nożna, lany, brąz, 130x140 mm, 1969 r. Plakieta
73. Bieg na przełaj, lany, brąz, 103x115 mm, 1970 r.
JAN NOWICKI
Wrocław, ul. Monte Cassino 19 m. 4
120. Skok do wody, lany, brąz, 130x135 mm
121. Łuczniczka, lany, brąz, 100x150 mm
122. Szermierka, lany, brąz, 100x150 mm
123. Lekka atletyka, lany, brąz, 110x140 mm
124. Gimnastyka, lany, brąz, 100x150 mm
HANNA OKNIŃSKA-WIŚNIEWSKA
Warszawa, Wrzeciono 47 m. 20a
125. Stadion, lany, brąz, 0 100 mm, 1971 r.
ROBERT PEPLIŃSKI
Gdańsk, ul. św. Ducha 73
126. Szybownikom, lany, brąz, 190x220 mm, 1971 r. plakieta
127. Skok w dal, lany, brąz, 140x170 mm, 1971 r.
ALOJZY PIĄTKOWSKI
Poznań, ul. Kościuszki 105/10
128. Turniej Szachowy o Puchar MON, lany, epidian, 210x230 mm, 1971 r.
KATARZYNA PISKORSKA
Warszawa, ul. Powsińska 104
129. Piłkarze, lany, brąz, 0 117 mm, 1969 r.
130. Gimnastycy, lany, brąz, 136x124 mm, 1969 r.
131. Zabawa-Trzy gracje, lany, brąz, 0 125 mm, 1969 r.
132. Żaglówki, lany, brąz, 0 100 mm, 1965 r.
ANNA PIETROWIEC
Gdańsk, ul. Św. Ducha 79/81-6
133. Pływanie I, drewno, 120x115 mm, 1970 r. plakieta
134. Pływanie II, drewno, 170x115 mm, 1971 r.
STANISŁAW PLĘSKOWSKI
Kraków, ul. Komandosów 7/15g
135. Rugby, lany, brąz, 0 190 mm, 1971 r.
136. Zapasy, lany, brąz, 0 180 mm, 1971 r.
137. Skok o tyczce, lany, brąz, 0 200 mm, 1971 r.
138. Pływacy, lany, brąz, 0 160 mm
139. Ping-pong, lany, brąz, 0165 mm
BARBARA PORCZYK
Łódź, ul. Drukarska 12 m. 11
140. Jezioro Miedwie, lany, brąz srebrzony, 0 160 mm
141. Ziemia Mazowiecka, lany, brąz srebrzony, 0 170 mm
142. Sosny w Darłówku, lany, brąz srebrzony, 190x150 mm
143. Pejzaż świętokrzyski, lany, brąz srebrzony, 230 130 mm
RUDOLF ROGATTY
Bydgoszcz, ul. M. Buczka 15 m. 47
144. Biskupin, lany, brąz, 0 95 mm, 1971 r. Av. Rv.
145. Grotołazi, lany, brąz, 0 90 mm, 1971 r. Av. Rv.
146. Z Mazurskich Jezior, lany, brąz, 0 92 mm, 1971 r. Av. Rv.
147. Wioślarze, lany, brąz, 0 120 mm, 1971 r.
EDWARD ROŻNOWIECKI
Warszawa, ul. Wiślicka 1 m. 72
148. Wodniak, lany, brąz, 100x90 mm
149. Narciarz, lany, brąz, 115x80 mm, plakieta
150. Skok, lany, brąz, 105x75 mm, plakieta
STANISŁAW SIKORA
Warszawa, ul. Saska 54/5
151. Trening, lany, brąz, 0 105 mm, 1968 r. Av. Rv.
152. Champion, lany, brąz, 0 190 mm, 1969 r. I nagr. Barcelona 1971 r.
153. Miotacz, lany, brąz, 0 180 mm, 1969 r.
154. Pod bramką, lany, brąz, 0 200 mm, 1971 r.
JANINA STEFANOWICZ-SCHMIDT
Sopot, ul. Świerczewskiego 26B/13
155. Puchar Bałtyku, bity, brąz, 0 40 mm, 1970 r. Av. Rv.
156. Na mecie, bursztyn, 1971 r.
157. Kraul, bursztyn, 1971 r.
JERZY SOBOCIŃSKI
Poznań, ul. Bogusławskiego 32/8
158. Trening, lany, brąz, 70x150 mm, 1971 r.
159. Walka, lany, brąz, 170x140 mm, 1969 r.
160. Na planszy, lany, brąz, 135x60 mm, 1971 r.
161. Łuczniczka, lany, brąz, 74x55 mm, 1971 r.
162. Piłkarze, lany, brąz, 120x80 mm, 1971 r.
JÓZEF STASIŃSKI
Poznań 15, ul. Idzikowskiego 5
163. Dziewczyna i koń, lany, mosiądz, 120x135 mm, 1971 r.
164. Bronisław Szwarc, lany, mosiądz, 75x90 mm, 1966 r. Av. Rv.
ANNA KRZYMAŃSKA
Poznań, ul. Koronkarska 8
74. Skok, lany, brąz, 150x60 mm, 1971 r. plakieta
75. Wioślarze - lany, brąz, 185x65 mm, 1971 r. plakieta
LESZEK KRZYSZKOWSKI
Zielona Góra, ul. Zyty 16/3
76. Wędkarz, lany, biały metal, 0120 mm, 1966 r.
77. Kolarze, lany, biały metal, 0 120 mm, 1964 r.
78. Na wycieczce, lany, biały metal, 90x145 mm, 1967 r.
ZYGMUNT KOTLICKI
Warszawa, ul. Hoża 38 m. 40
79. Mexico 68, kuty, blacha miedziana, 0 205 mm, 1968 r.
80. Olimpijczyk, kuty, blacha miedziana, 0 200 mm, 1968 r.
81. Spartakiada Ziemi Lubuskiej, lany, brąz, 0120 mm, 1963 r.
WINCENTY KUĆMA
Kraków, ul. Bronowice bl. 5/40
82. 9,9, lany, brąz, 0 228 mm, II nagroda Barcelona
83. Bojery, lany, brąz, 196x218 mm
84. Start, lany, brąz, 145x200 mm
85. Łucznictwo - lany, brąz, 140x148 mm, 1971 r. nagroda Barcelona
86. Akrobatyka - lany, brąz, 0 295 mm, 1971 r.
BERNARD LEWIŃSKI
Wrocław, ul. Bzowa 33/4
87. Medal sportowy, lany, brąz, 0 118 mm
88. Łucznicy, lany, brąz, 0 130 mm
89. Przed walką, lany, brąz, 0 125 mm
STANISŁAW LISOWSKI
Warszawa, ul. Piękna 31/37 m. 37
90. Portret LXXI, lany, brąz, 0 105 mm
91. Janusz Kusociński — lany, brąz, 0 45 mm
STEFAN LUCHTER
Kraków, ul. Łobzowska 45/9
92. Szlaki grotołazów, lany, brąz, 0 180 mm, 1970 r. plakieta
93. Na Dużej Krokwi, lany, brąz, srebrzony, 170x140 mm, 1971 r. plakieta
WIESŁAW ŁABĘDZKI
Kraków, ul. Sierankiewicza 31 m. 1
94. Szachy, lany (cięty), brąz, 0 115 mm
EDWARD ŁAGOWSKI
Warszawa, ul. M. Wysłouchowej 5 m. 85
95. Zwycięzca, lany, brąz, 180x185 mm, 1971 r.
96. Spartakiada, lany, brąz, 0 175 mm, 1971 r.
JÓZEF MAREK
Kraków, ul. Tarłowska 12
97. W ścianie, lany, cynk, 0 185 mm
98. Gra, lany, brąz, 0 180 mm
99. Piłka wodna, lany, brąz, 0 160 mm
100. Skok, lany, brąz, 0 160 mm
101. Kolarze, lany, cynk, 0185 mm
JÓZEF MARKIEWICZ
Warszawa, ul. Pustola 34a m. 21
102. Wielki ślad, lany, brąz 195x165 mm, wyróżnienie w konk. olimp. 1961 r.
103. III z cyklu Ręce, lany, brąz, 0 75 mm
104. Stadion, lany, brąz, 0 75 mm
105. Znicz olimpijski, lany, brąz, 100x98 mm
106. Champion, lany, brąz, 0 205 mm
FRANCISZEK MASIAK
Warszawa, ul. Dynasy 10 m. 10
107. Piłka nożna, lany, brąz, 155x150 mm, 1971 r.
108. Boks, lany, brąz, 180x173 mm, 1971 r.
109. Łyżwiarze, lany, brąz, 120x115 mm, 1971 r.
110. Piłka nożna, lany, brąz, 140x125 mm, 1971 r.
111. Skok o tyczce, lany, brąz, 130x105 mm, 1971 r.
EWELINA MICHALSKA
Warszawa, ul. Okrąg 2 m. 153
112. Szachy, lany, brąz, 60x70 mm, 1971 r. Av. Rv.
113. Lekka atletyka, lany, brąz, 90x80 mm, 1971 r.
114. Spadochrony, lany, brąz, 180x80 mm, 1971 r.
115. Żagle, lany, brąz, 130x60 mm, 1971 r.
116. Gimnastyka, lany, brąz, 85x85 mm, Av. Rv.
WIESŁAW MULDNER-NIECKOWSKI
Warszawa, ul. Filtrowa 79/53
117. Atak, lany, brąz, 0 125 mm. nagr. w Arezzo i Barcelonie, Av. Rv.
118. Wyścig Pokoju, lany, brąz, 160x135 mm, Av. Rv.
119. Wioślarz, lany, brąz, 0 90 mm 119a. Oszczep, lany, brąz 0 110 mm
RYSZARD STRYJECKI
Warszawa, ul. Górnośląska 1 m. 74
165. Piłka nożna, lany. brąz, 0 150 mm, 1971 r. Av. Rv. 165. Oszczepnik, lany, brąz, 0 170 mm, 1971 r.
KAZIMIERZ SZAMBELAN
Warszawa, ul. Królewska 47 m. 52
167. Znicz Olimpijski, lany, brąz, 160x140 mm, 1971 r.
168. XXV Wyścig Pokoju, lany, brąz, 150x140 mm, 1971 r.
ELŻBIETA SZCZODROWSKA
Gdańsk, ul. Św. Ducha 73
169. -Łucznicy, lany, metal, 175x175 mm, 1971 r.
170. Czołówka, lany, metal, 190x145 mm, 1971 r.
171. Ciężarowcy, lany, metal, 180x170 mm, 1971 r.
WIKTOR SZEWCZYK
Tomaszów Mazowiecki, ul. Wolna 28
172. Piłkarz, drewno, 240x240 mm, 1971 r.
JERZY SZTUKA
Częstochowa, Homera 6 m. 9
173. Zapasy, lany, brąz, 0 200 mm, 1971 r.
174. Finisz, lany, brąz, 240x120 mm, 1970 r.
175. Sztafeta, lany, brąz, 215x135 mm
176. Corrida, lany, brąz, 185x160 mm
ANTONI ŚLĘZAK
Warszawa-Ochota, ul. Wery Kostrzewy 4 m. 61
177. Młot, lany, brąz, 0 120 mm, 1971 r.
178. Victoire, lany, brąz, 80x53 mm, 1969 r. Złoty medal, w Arezzo,
1969 r.
179. Pierwszy, lany, brąz, 70x70 mm, 1971 r.
180. Mistrzostwa międzynarodowe w piłce nożnej, lany brąz, 78x75 mm, 1971 r.
JANINA REICHERT-TOTH
Kraków, ul. Matejki 2/5
181. Piłkarze, lany, brąz, 215x245 mm, 1969 r.
PAULIN WOJTYNA
Nowa Huta, Os. Stalowe
182. Tancerka na lodzie, lany, brąz, 0 195 mm, 1971 r.



Możesz dodać mnie do swojej listy ulubionych sprzedawców. Możesz to zrobić klikając na ikonkę umieszczoną poniżej. Nie zapomnij włączyć opcji subskrypcji, a na bieżąco będziesz informowany o wystawianych przeze mnie nowych przedmiotach.


ZOBACZ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG CZASU ZAKOŃCZENIA

ZOBACZ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG ILOŚCI OFERT


NIE ODWOŁUJĘ OFERT, PROSZĘ POWAŻNIE PODCHODZIĆ DO LICYTACJI