Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Spoglądając przez ozonową dziurę / Z. FAJFER

24-01-2012, 3:55
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 19.90 zł     
Użytkownik korporacja_haart
numer aukcji: 2002117463
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 19   
Koniec: 15-01-2012 16:28:02
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem aukcji jest:

Spoglądając przez ozonową dziurę
ZENON FAJFER



cena na okładce: 29zł
TU PŁACISZ TYLKO 19.90

Tytuł:    Spoglądając przez ozonową dziurę
Autor:    Zenon Fajfer
ISBN:   [zasłonięte]978-83407-33-1
Projekt okładki:    Zenon Fajfer
Cena:    29 zł
Data Premiery:    2[zasłonięte]009-05
Format: poemat w butelce
Liczba stron: zwój z przeźroczystej folii
Okładka: kartonowe opakowanie
Wydanie drugie, poprawione
Seria Liberatura, tom 2

Poemat w butelce "Spoglądając przez ozonową dziurę" Zenona Fajfera to książka, która redefiniuje pojęcie książki. Ustalone konwencje druku zostają tutaj zakwestionowane, obrócone w żart. Daleka od konwencji jest również szkatułkowa forma samego tekstu. To poezja czterech wymiarów, interaktywna polifonia wciągająca czytelnika w swoje pułapki. Utwór ten, po raz pierwszy wydany w 2004 roku, należy do sztandarowych przykładów liberatury - nowego gatunku literackiego, w którym książka jest integralnym składnikiem dzieła. "Pisarstwo to cokolwiek nietypowe, bo decyduje o przekształceniu wyobrażenia o literaturze" - napisano w "Polonistyce", która zaliczyła liberaturę do najważniejszych zjawisk poetyckich ostatniego dwudziestolecia, umieszczając "Spoglądając przez ozonową dziurę" wśród pozycji zgłaszanych do nowego kanonu.

Film o książce na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=MbWhov202ZY


Zenon Fajfer - poeta, twórca teatralny, pomysłodawca liberatury. Tworzy indywidualnie i w duecie z Katarzyną Bazarnik, z którą napisał trójksiąg "Oka-leczenie" (wyd. prototypowe, 2000) oraz "(O)patrzenie" (2003). Wraz z Katarzyną redaguje serię "Liberatura" Korporacji Ha!art i arkusz liberacki "Ha!artu", oboje też założyli w Krakowie pierwszą Czytelnię Liberatury (MIK, ul. Karmelicka 27). Autor m.in. poematów-znaków (cykl "Portret artysty"), poematów przestrzennych ("siedemnaście liter", "Trzy kroki") i multimedialnych ("Ars poetica", "Primum Mobile"). Wypracował własną technikę literacką, nazwaną wierszem emanacyjnym.

O serii Liberatura:
Ukazująca się od roku 2003 seria "Liberatura" Korporacji Ha!art to zjawisko unikatowe nie tylko na polskim rynku wydawniczym. O jej wyjątkowości decyduje filozofia traktowania dzieła literackiego jako organicznej jedności słowa z przestrzenią zapisu: tekst i forma książki (łac. liber) stanowią integralną całość. Tym, co szczególnie wyróżnia "Liberaturę" na tle innych serii wydawniczych, jest odmienny kształt poszczególnych tomów. Kolejnych tytułów nie łączy wspólna szata graficzna, bowiem w książkach liberackich sfera typografii jest częścią autorskiej wizji. Dotychczas w serii ukazały się m.in. książki Mallarmégo, Johnsona, Queneau i Pereca.

POLECAM!
NAJLEPSZA CENA!
KUPUJĄC WIĘCEJ KSIĄŻEK ZAWSZE PŁACISZ TYLKO RAZ ZA PRZESYŁKĘ 8ZŁ
PRZY ZAKUPACH ZA 120z
ł PRZESYŁKA GRATIS!