Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SPOŁECZNA TEORIA STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH (P)

19-05-2015, 14:11
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 39.90 zł     
Użytkownik ksiegozbiorek
numer aukcji: 5340381882
Miejscowość Sopot
Wyświetleń: 1   
Koniec: 19-05-2015 13:12:12

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2008
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Alexander Wendt SPOŁECZNA TEORIA STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH 

Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR 2008


Książka nowa, nieużywana (niewielkie przykurzenia okładki).

 

 

Pierwsza książka w nowej serii Teoria Stosunków Międzynarodowych pod redakcją naukową Wojciecha Kosteckiego.


Korzystając z dorobku teorii społecznej i filozofii, Alexander Wendt rozwija teorię systemu międzynarodowego jako konstrukcji społecznej. Autor wyjaśnia główne twierdzenia podejścia konstruktywistycznego i prezentuje strukturalistyczne i idealistyczne spojrzenie na świat, kontrastujące z indywidualizmem i materializmem, stanowiącymi fundament głównego nurtu teorii stosunków międzynarodowych.

Konstruuje kulturową teorię polityki międzynarodowej, w której podstawową determinantą jest to, czy państwa widzą w sobie nawzajem wrogów, rywali czy przyjaciół. Te role są pochodnymi kultur anarchii, nazywanymi odpowiednio hobbesowską, locke’owską i kantowską. Kultury anarchii to wspólne idee, które w zasadniczy sposób wpływają na znaczenie potęgi państw i kształtowanie się interesów, a tym samym generują tendencje zachowań w systemie międzynarodowym.

Książka Alexandra Wendta jest klasycznym dziełem z dziedziny teorii stosunków międzynarodowych, stale obecnym na liście lektur akademickich. Charakterystyczne dla Wendta połączenie realizmu naukowego, holizmu i tego, co nazywa idealizmemj, prowokuje do dyskusji i przemyśleń.

Robert O. Keohane, Review of International Studies

Książka stanie się podstawowym podręcznikiem na co najmniej trzech kierunkach studiów: stosunkach międzynarodowych, politologii i socjologii. Wynika to z jej zakresu, obejmującego procesy zachodzące we współczesnej zbiorowości międzynarodowej i wyeksponowania przez Autora ich społecznych uwarunkowań.

Wojciech Kostecki, SWPS Warszawa