Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Społeczeństwo polityka Podstawy nauk politycznych

26-06-2012, 20:51
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 98.91 zł     
Użytkownik Lideria.pl
numer aukcji: 2402269116
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 6   
Koniec: 16-06-2012 15:43:22

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2007
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

biuro

Lideria - Biuro
ul.Kolejowa 15/17 (III piętro)
01-217 Warszawa

+48 22[zasłonięte]664-15
23[zasłonięte]940lideria.biuroemail
konto

mbank

97 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 347810

odbior

Lideria - Magazyn
Al.Prymasa Tysiąclecia 66 (piętro 1)
01-424 Warszawa
(pon.-pt. w godz. 9:00 do 16:30)

dostawa
sprawdź szczegóły w zakładce:
"Dostawa i płatność"
produkt

Społeczeństwo i polityka. Podstawy nauk politycznych

Autor: Konstanty A. Wojtaszczyk, Wojciech Jakubowski
  • ilość stron: 1400
  • oprawa: twarda
  • format: B5
  • data wyd: 2007
  • wydawca: Aspra
  • EAN: 978[zasłonięte][zasłonięte]54501
Książka pomyślana jest jako komplementarny wykład podstaw nauk politycznych. Szczególnie cenną pomocą może stać się dla uczestników Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, której organizatorem jest Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanej przez Wydział Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku.

Książka jest adresowany do: studentów studiów uzupełniających i słuchaczy studiów podyplomowych w zakresie szeroko rozumianych nauk społecznych nauczycieli wiedzy o społeczeństwie oraz przedmiotów pokrewnych uczniów szkół średnich.

Naukowa refleksja o polityce ma bardzo szacowny rodowód. Już greccy filozofowie - Platon i Arystoteles - pozostawili dzieła, w których rozważania o polityce próbowali podporządkować rygorom metody naukowej. Polityka była zawsze wielką namiętnością tego świata. To samo można powiedzieć o dociekaniach z nią związanych. Nabierają one szczególnego znaczenia w nowoczesnym społeczeństwie demokratycznym, w znaczny sposób rozszerzającym krąg politycznej partycypacji. Jego fundamenty zaczęły powstawać już w epoce Oświecenia. To Oświecenie stworzyło również podwaliny nowoczesnej nauki o polityce. Monteskiusz, Jan Jakub Rousseau, David Hume, Adam Smith, Thomas Jefferson... nazwisk mogłoby pojawią się wiele. Jaką zatem rolę odgrywa w nowoczesnym społeczeństwie nauka o polityce? Przeogromną. Jefferson mówił: jeśli jakiś naród spodziewa się, iż wolność można pogodzią z ignorancją, to spodziewa się rzeczy niemożliwej.

W warunkach współczesnego państwa polityka znacznie zwiększa swój zakres przedmiotowy, m.in. o kwestie socjalne, etnokulturowe, ekologiczne itp. Wzrasta też liczba podmiotów uczestniczących w działaniach i zjawiskach politycznych. Państwo demokratyczne i społeczeństwo obywatelskie otwierają przed człowiekiem szanse, jak i stawiają doniosłe wyzwania. Pojawiają się nowe wymiary i problemy, z którymi jest konfrontowany. Są to m.in. różne koncepcje demokracji, meandry globalizacji, proces integracji i dezintegracji we współczesnym świecie itp.