Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Spitzer Manfred, Cyfrowa demencja

01-11-2014, 13:34
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 31.50 zł     
Użytkownik Dobra_Literatura
numer aukcji: 4662827704
Miejscowość Słupsk
Zostało sztuk: 10    Wyświetleń: 24   
Koniec: 01-11-2014 13:38:35

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2013
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Spitzer Manfred, Cyfrowa demencja   


Sprzedający

Strona "o mnie"
Inne moje aukcje
Moje Komentarze
Dodaj do ulubionych



Kontakt

Zadaj pytanie sprzedającemu

Telefon: 0501 [zasłonięte] 383





Rachunek bankowy

IDEA BANK S.A 19 1950 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0010612 [zasłonięte] 476402


Spitzer Manfred, Cyfrowa demencja 


Podtytuł: W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci.

Autor: Spitzer Manfred

Przekład: Andrzej Lipiński

Seria: Kontrasty i kontrowersje

Wydawca: Dobra Literatura

ISBN:[zasłonięte]978-83184-04-8

Data premiery: 17 października 2013

Wydanie: I

Liczba stron : 344

Format : 14,5 x 20,5 cm

Okładka : miękka


Spitzer Manfred, Cyfrowa demencja

Bestseller na liście tygodnika „ Der Spiegel” w kategorii książek popularnonaukowych.

 

Cyfrowa demencja to określenie, którego przed kilku laty użyli południowokoreańscy lekarze do opisania symptomów chorobowych – zarówno psychicznych, jak i fizycznych – będących skutkiem niekontrolowanego korzystania z mediów cyfrowych. Renomowany niemiecki psychiatra i neurobiolog, Manfred Spitzer, daje w swojej książce szczegółowy wgląd w istotę i przyczyny tego zjawiska.

 

Prezentowane przez profesora Spitzera tezy podzieliły zarówno opinię publiczną, jak i kręgi fachowe na dwa antagonistyczne obozy. Zdaniem Spitzera intensywne korzystanie z mediów cyfrowych skutkuje – zwłaszcza u dzieci i młodzieży – zanikiem samodzielnego myślenia, to zaś prowadzi do zakłócenia uwagi i orientacji przestrzennej oraz pogarszania się wyników w nauce. Na płaszczyźnie emocjonalnej ceną za zbyt częste przebywanie w cyfrowym świecie jest samotność, wycofanie się z realnego życia, problemy ze spaniem i koncentracją włącznie z depresją i prawdziwym uzależnieniem od mediów elektronicznych. Krytycy twierdzą, że Spitzer „wiesza psy” na zdobyczach techniki i świecie nowoczesnych mediów, bez których dziś trudno wyobrazić sobie życie.

  

Ze wstępu:

Manfred Spitzer twierdzi, że musiał napisać Cyfrową demencję, by jego dzieci – a ma ich sześcioro – nie powiedziały mu za dwadzieścia lat: „Tato, wiedziałeś o wszystkim i nic nie zrobiłeś, by ostrzec innych”.

(…)

Przesłanie autora Cyfrowej demencji jest dla wielu czytelników niewygodne i stawia ich przed koniecznością zadania sobie kilku ważnych pytań, np. o to, jak konsola do gier, którą właśnie obdarowali dziecko, wpłynie na sposób, w jaki spędza ono czas. Wiele z tych pytań dotyczy spraw zdawałoby się oczywistych, a te zazwyczaj należą do najtrudniejszych. Bo czy łatwo wątpić w to, że wyposażenie pierwszoklasistów w tablety jest przejawem postępu i zwiększa efektywność nauczania, a zakup laptopów dla przedszkolaków jest gwarancją ich edukacyjnego sukcesu?