Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Spendor A6 DZWOŃ RATY 0% W-wa blueaudio

22-01-2012, 2:21
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 11 600 zł     
Użytkownik blueaudio
numer aukcji: 2013481394
Miejscowość Warszawa, Katowice
Wyświetleń: 57   
Koniec: 21-01-2012 12:13:58

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Marka: Inni producenci
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Dokument bez tytułu


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00,
sobota 10.00-16.00

tel.: +48 22 [zasłonięte] 34
tel. kom.: +48 [zasłonięte] 712 535
e-mail: [zasłonięte]@blueaudio.pl

 

 



46 2490 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0050000 [zasłonięte] 391672
...........................................................



69 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 618335
...........................................................

Oferujemy sprzedaż ratalną realizowaną w systemie Żagiel.

RATY 0%
O szczegóły pytaj obsługę sklepu!

Towar dostarczany jest na terenie całego kraju. Koszt przesyłki uzależniony jest od formy. Możliwa jest wysyłka Pocztą Polską lub firmą kurierską po wczeœniejszym uzgodnieniu. Wysyłka w formie elektronicznej lub odbiór własny towaru jest bezpłatny.

Szczegóły dotyczące dostawy oraz odbiorów osobistych zamieszczone są na stronie
"o mnie"

 

                    nasze aukcje     o nas      komentarze

Spendor A6



Kolumny Spendor A6 to stosunkowo niewielkie, dwudrożne kolumny podłogowe, z obudową typu bas-refleks. Podobnie, jak wszystkie inne konstrukcje tej angielskiej firmy są projektowane i budowane w Hailsham, Sussex w Wielkiej Brytanii. Firma buduje nie tylko obudowy, ale też i głośniki niskośredniotonowe, oparte o polipropylenowe membrany własnego pomysłu. W modelu A6, większym z dwóch, należących do nowej serii ‘A’, zastosowano 180 mm głośnik ep38 z bardzo solidnym, odlewanym koszem. Pośrodku widać nieruchomy korektor fazy. Głośnik wysokotonowy SEAS-a ma miękką, podwójną kopułkę (‘ring-radiator’) z szeroką drugą fałdą. Jego membrana ma średnicę 29 mm, zaś całość otrzymała, wykonany na zamówienie Spendora, front z eliptyczną wypukłością, pomagającą kształtować rozproszenie fali dźwiękowej. Ten ostatni element wykonano z miękkiego materiału (coś jak guma), który służy dodatkowo do tłumienia wibracji. Z tyłu głośnika widać puszkę wytłumiającą. Ma ona zwykle za zadanie obniżyć częstotliwość rezonansową głośnika i tym samym poszerzyć od dołu pasmo przenoszenia. Ponieważ tutaj kopułka jest odcięta bardzo wysoko (cały zakres średnicy i część góry obsługuje przetwornik Spendora), chodzi zapewne o drugą z zalet tego rozwiązania, a mianowicie lepsze, bardziej efektywne tłumienie tylnej strony kopułki.

Zwrotnicę wbudowano bardzo zmyślnie, mocując ją na płycie MDF tworzącej wylot szczelinowego portu bas-refleks. Tam też są bardzo ładne, solidne (pojedyncze) terminale firmy WBT, model 0780. Zwrotnica – 2. i 3. rzędu – odcina większy głośnik dopiero przy 4 kHz, co przy tej średnicy oznacza, że w górnej części pasma przenoszenia jest bardzo kierunkowy. I rzeczywiście – kolumny najlepiej grały skierowane bezpośrednio na słuchacza. Dzięki takiemu umieszczeniu zacisków nie trzeba było dziurawić tylnej ścianki i tym samym jej osłabiać. Głośniki okablowano przewodami firmy van den Hul –innymi dla kopułki i innymi dla głośnika niskośredniotonowego.

Obudowę wykonano z 18 mm płyt MDF i w środku wzmocniono wieloma wieńcami. Mimo to kolumny są dość lekkie. A jednak ścianki są zadziwiająco mało podatne na „opukiwanie”. Jak można wyczytać w materiałach firmowych, firma zastosowała polimerowe materiały w miejscach łączenia, także pod głośnikami. Technikę tę nazwano Dynamic Damping. Jednym z takich miejsc jest wspornik pod głośnikiem niskośredniotnonowym – jest on wkręcany tak, aby jego magnes (właściwie metalowy nabiegunnik) opierał się na owym polimerze (pasku) przyklejonym do wspornika. Podobne rozwiązanie widziałem już kilkakrotnie, np. w kolumnach Mythos Ligeia (tam był to wkręt), najwyraźniej więc jest coś na rzeczy. W środku obudowy nie ma żadnych materiałów tłumiących, ponieważ Spendor wierzy, że w ten sposób akumuluje się energię, która wpływa potem na dźwięk. To znaczy tak sugeruje firma i tak można wyczytać w, skądinąd świetnej, recenzji tych kolumn pt. Future Classic… autorstwa Roya Gregory’ego (por. „Hi-Fi+”, 2009, Issue 63, s. 40). Tak naprawdę chodzi tylko o to, że nie użyto sztucznej wełny. Boki są bowiem pokryte grubą, szarą gąbką, zaś góra, dół i wieniec poniżej większego głośnika – grubszą, białą gąbką. Dodatkowo, podobnie, jak w kolumnach Totema, płyty obudowy oklejono fornirem także od wewnątrz. Od spodu przykręcono gruby płat MDF-u, polakierowany na czarny półmat, który tworzy wylot bas-refleksu. To tam wkręcamy szpilki. Nie bezpośrednio do podstawy, a do 40 mm, metalowych krążków, dzięki którym ich rozstaw jest większy, niż gdybyśmy wkręcali bezpośrednio do spodu. Proste i genialne. Kolumny wyposażono w maskownice jednak grają lepiej bez nich. Okleina jest z naturalnego forniru, dostępna w czterech kolorach – czarnym (czarny dąb), cherry (wiśnia), light oak (jasny jesion) oraz wenge. Wykonanie jest perfekcyjne pod każdym względem.

Dane techniczne:

  • Rodzaj dwudrożna kolumna wolnostojąca
  • Obudowa bas-refleks z wylotem ‘linear flow’
  • Głośniki wysokotonowy – 29 mm Seas; niskośredniotonowy – 180 mm Spendor ep38
  • Skuteczność 86 db (1 W/1 m)
  • Punkt podziału 4 kHz
  • Pasmo przenoszenia (+/- 3 dB) 58 Hz – 20 kHz; (-6 dB) 40 Hz – 20 kHz
  • Impedancja nominalna 8 ?
  • Impedancja minimalna 5 ?
  • Max. moc wzmacniacza 200 W
  • Wymiary (HxWxD) 875 x 192 x 280 mm
  • Waga 18 kg (sztuka)

Cena za: parę

 

 

© BLUEAUDIO, wszelkie prawa zastrzeżone