SPECTOR Q4 PRO
Gryf: trzyczęściowy, klonowy, przykręcany pięcioma śrubami
Podstrunnica: palisander, markery w kształcie kropek, kiepsko udają masę perłową
Progi:24 Korpus: lipa + wierzch z klonu falistego
Klucze: olejowe, zamknięte, w układzie 2+2 firmy DeLuxe Mostek: Spector Przystawki: 2 humbuckery pasywne - EMG – HZ Elektronika: 2 pokrętła volume, regulacja tonów wysokich i niskich, zasilane baterią 9V.
DO WYMIANY GNIAZDKO I STRUNY (MOCNO WYTYRANE)
Wykonana w Korei.
BUDOWA:
Na główce widnieje logo Spector – dwa splecione „S” z macicy perłowej i płytka zasłaniająca koniec pręta regulującego. Gryf jest bardzo cienki i dość wąski, taki „wyścigowy”... Struny leżą bardzo nisko (świetnie wyregulowany już przez producenta), głębokie wcięcia w korpusie pozwalają na pełny dostęp do wszystkich 24 progów. Korpus, nie jest, jak w droższych Spectorach wklęsły z tyłu i wypukły z przodu, nie ma to żadnego wpływu na wygodę i brzmienie. Bas jest świetnie wyważony i dość lekki – po kilku godzinach gry może to mieć znaczenie. Klucze chodzą bez najmniejszych zastrzeżeń i świetnie trzymają strój. Dość interesujący jest mostek – jest wykonany z aluminium, ma bodajże miedziane siodełka. Nieprawda – wystarczą dwa ruchy kluczem ampulowym, żeby ustawić wysokość i menzurę. Gniazdko znajduje się w dolnej części korpusu. Wykończenie, jakie mam szczęście mieć w gitarze to szpanerski holoflach black – czarny „holograficzny” świeci się, mryga i wygląda niczym dyskoteka. Nie widać słojów drewna, jak przy innych lakierach.
BRZMIENIE:
Mostek bardzo dobrze przenosi brzmienie na korpus i nawet bez wzmacniacza bas brzmi dobrze. Po podłączeniu do nagłośnienia gitara odzywa się typowym spectorowskim „grrrrrr”. Dwa pasywne humbuckery EMG i lipa+klon na korpusie dają dość ostre brzmienie z mruczącym dołem, wyraźnym środkowym pasmem i szklistą górą. Zakres regulacji brzmienia jest niewielki, ale wystarczający (warto dodać, że oryginalne przedwzmacniacze Spector Tone Pump mają taki sam zakres regulacji): 2 volume, pokrętła „góra” i „dół” pozwalają ukręcić zarówno cieplejsze, jak i „rzeźnickie” brzmienie. Gitara nadaje się do ostrzejszej gry a’la Geddy Lee, jak i do funkowego slapu. Osobiście na tym sprzęcie przeleciałem przez Rock, Hardcore i obecnie Street Punk.
POSŁOWIE:
Gitara jest bardzo wygodna, świetnie się gra zarówno palcami, kciukiem jak i kostką.
Gitary Spector Q4 Pro nie są już produkowane, zastąpiła je ciut droższa seria Legend, oraz seria tania seria Performance. Jeśli ktoś szuka wyścigowego basu z ostrym brzmieniem do zapraszam do zakupu
Istnieje możliwość ogrania gitary w Oleśnicy (dolnośląskie) i czasami (w niedziele) we Wrocławiu (w okolicy Browaru Mieszczańskiego).
Do sprzedania sama gitara, bez paska i bez trumny (w którą to pakuję EURO 4). Jak przyjedziesz przetestować Q4 dam Ci łapę nacieszy w/w ;)