Jednym słowem: rewolucyjny.
Projektując wyświetlacz, którego pojedyncze piksele mają szerokość zaledwie 78 mikrometrów, inżynierowie Apple zdołali upakować — na takim samym ekranie o przekątnej 3,5 cala — ponad cztery razy więcej punktów niż na ekranach wcześniejszych modeli telefonu iPhone. W rezultacie gęstość pikseli na wyświetlaczu telefonu iPhone 4 wynosi aż 326 piksele na cal — przez co wszystkie elementy tekstowe i graficzne wyglądają idealnie, niezależnie od powiększenia.
Wspaniały, jak by nie patrzeć.
W wyświetlaczu Retina telefonu iPhone 4 zastosowano technologię IPS (ang. in-plane switching) — tę samą, co w monitorze Apple LED Cinema Display oraz iPadzie — uzyskując kąt widzenia większy niż w typowych wyświetlaczach LCD. Możesz wygodnie trzymać telefon iPhone 4 praktycznie w dowolnej orientacji i wciąż cieszyć się wysoką jakością obrazu. Jest to niezwykle ważne, gdy pokazujesz zdjęcia znajomym lub poruszasz telefonem iPhone, grając na symulatorze jazdy lub lotu. Do tego wyświetlacz Retina charakteryzuje się czterokrotnie większym kontrastem niż wyświetlacze poprzednich modeli, dlatego biel jest bielsza, czerń ciemniejsza, a wszystko — piękniejsze.
Odlot — utwór dostępny w iTunes.Odlot © Disney/Pixar. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Innowacje w szkle. I pod spodem.
Szyba wyświetlacza Retina wykonana jest z materiałów stosowanych w konstrukcji śmigłowców i szybkich pociągów. Skład chemiczny szkła dobrano z myślą o maksymalnej twardości, odporności na zarysowania i wytrzymałości. Szyba jest pokryta powłoką wypierającą tłuszcz, przez co ekran telefonu lepiej broni się przed zabrudzeniem.
Wyświetlacz Retina jest podświetlany diodami LED i wyposażony w czujnik oświetlenia zewnętrznego, który inteligentnie reguluje jasność wyświetlacza z uwzględnieniem warunków i trwałości baterii. Gdy tylko zbliżysz telefon iPhone do ucha, czujnik zbliżeniowy natychmiast wyłączy wyświetlacz, aby zaoszczędzić energię i zapobiec niezamierzonym dotknięciom ekranu.