Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Spawalnictwo Słownik polsko-niemiecki niemiecko-po

08-05-2014, 6:41
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 34.95 zł     
Użytkownik ksiazka_gliwice
numer aukcji: 4192980946
Miejscowość Gliwice
Wyświetleń: 3   
Koniec: 08-05-2014 06:47:50

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2014
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Spawalnictwo. Słownik polsko-niemiecki, niemiecko-polski

Michał Warszawski

 

rok wydania: 2014
stron: 87
format: A5
oprawa: miękka
wydawnictwo: KaBe
 

Brak słownika z branży spawalniczej niemiecko-polskiego/polsko-niemieckiego był od dawna sygnalizowany. Relacje branżowe, tzn. techniczne i pracownicze istnieją od ponad 30 lat. Słownik angielsko-polski /polsko-angielski nie do końca zaspokajał potrzeby tej branży. Powszechnie znana jest działalność niemieckich instytucji certyfikacyjnych i innych organizacji skupiających firmy związane z branżą spawalniczą.
Corocznie w Essen odbywają się największe na świecie targi branżowe: Schweiβen und Schneiden - Messe, na których wystawiają się również firmy z Polski, oraz odwiedza je duża ilość przedstawicieli polskich firm. Na tych przesłankach i podstawach terminologicznych opracowaliśmy ten słownik.

Terminologia jest absolutnie współczesna. Oparta na współczesnej dokumentacji: katalogach firmowych, targowych i normach - gwarantuje najwyższą jakość specjalistycznej komunikacji interpersonalnej zarówno w warunkach opracowywania dokumentacji, zachowywania procedur i porozumiewania się w warunkach projektów z zakresu konstrukcyjno-budowlanego.
Przełomową innowacją w zakresie słowników specjalistycznych jest zastosowanie rysunków 3D do obrazowania terminologii w zakresie pozycji spawania. W tym przypadku graficzne przedstawienie pozycji rozwiązuje wszystkie wątpliwości, zwłaszcza, że obowiązuje norma PN-EN ISO 6947: 2011E, która nie zawiera polskich odpowiedników, pomimo tego, że zastąpiła wycofaną normę PN-EN ISO 6947:1999P - zawierającą polskie odpowiedniki.

Wszelkie sygnały z rynku pracy wskazują, że ruszają nowe projekty energetyczne na rynkach niemieckojęzycznych, tzn. nie tylko w Niemczech, lecz również w Szwajcarii. Wyprzedzając te oczekiwania wydajemy właśnie ten słownik.
[od Wydawcy]


SPIS TREŚCI:

Wprowadzenie

1. Numery procesów, Nazwy, Kody, Skróty

2. Procesy spawania, Materiały, Materiały spawalnicze, Obróbka cieplna, Sprzęt

3. Pozycje spawania

4. Inspekcja i badanie spoin

5. Geometryczne niezgodności spawalnicze

6. Wytwarzanie konstrukcji stalowych

7. BHP - Środowisko