Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Spajanie węglików spiekanych ze stalą - Z. Mirski

12-07-2012, 12:19
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 42.95 zł     
Użytkownik AKTYKA_pl
numer aukcji: 2440563527
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 13   
Koniec: 02-07-2012 20:31:49

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2011
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Spajanie węglików spiekanych ze stalą

Zbigniew Mirski

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej
Rok wydania: 2011
Nr wydania: 1
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]49360
   
Okładka: miękka
Liczba stron: 370
Wymiary: 17x24 cm
   
Opis:

Książka jest podsumowaniem trzydziestoletniego dorobku i doświadczeń Autora w zakresie spajania węglików spiekanych ze stalą w aspekcie wytwarzania narzędzi. Podstawową metodą spajania obydwu materiałów jest lutowanie twarde, a także coraz powszechniejsze klejenie.

Omówiono także inne rzadziej stosowane, ale możliwe, metody łączenia węglików spiekanych ze stalą. Skoncentrowano się na zestawieniu i charakterystyce materiałów dodatkowych do klejenia i lutowania twardego (kleje, topniki, luty, atmosfera kontrolowana, próżnia).

 

Przedstawiono zagadnienia wynikające z konsekwencji łączenia węglików spiekanych ze stalą, przede wszystkim naprężenia i odkształcenia towarzyszące procesom cieplnym w lutowaniu twardym, a także niezgodności występujące w połączeniach klejowych i lutowanych. Podano metody badań węglików spiekanych oraz ich połączeń ze stalą, stanowiące zarówno nieniszczące, jak i niszczące metody kontroli.

 

Zamieszczono przykłady praktycznego zastosowania połączeń węglików spiekanych ze stalą w przemyśle narzędziowym, z przedstawieniem technologii łączenia różnych narzędzi stosowanych w obróbce skrawaniem, przemyśle wydobywczym węgla kamiennego i rud miedzi, w obróbce kamienia, budowie i remontach dróg, w rolnictwie, w obróbce drewna i przemyśle leśnym.

Pozycja jest adresowana do studentów wyższych uczelni z wydziałów o profilu mechanicznym , zainteresowanych technikami klejenia i lutowanai twardego.

 

Kategorie: >> Fizyka techniczna >> Chemia techniczna // Materiałoznawstwo // Mechanika