Stosowanie produktu
________________________________________________
Poleca się go w pielęgnacji niemowląt i dzieci – w naturalny i łagodny sposób pielęgnuje skórę maluszków, pomaga w zwalczeniu ciemieniuchy, łagodzi popieluszkowe podrażnienia skóry, zaczerwienienia. Parę kropelek olejku ze słodkich migdałów dodane do kąpieli dziecka nawilży i delikatnie natłuści jego skórę, później wystarczy tylko osuszyć ją ręcznikiem.
Jest obowiązkowym kosmetykiem pielęgnacyjnym dla kobiet w ciąży bowiem przeciwdziała pojawieniu się rozstępów. Należy smarować nim brzuch, a także inne podatne na pojawienie się rozstępów miejsca, takie jak: piersi, biodra, pośladki, uda już od pierwszych miesięcy ciąży.
Niezastąpiony jest także w kuracji odchudzającej (jak wiadomo rozstępy nie pojawiają się tylko podczas tycia, ale także chudnięcia). Należy smarować się nim po kąpieli, okrężnymi ruchami dłoni – w ten sposób lepiej zaabsorbują się wszystkie jego cenne składniki.
Olejek migdałowy jest także doskonały do masażu ciała, zapewnia stosowny poślizg, a przy okazji pielęgnuje skórę. Dodając do niego parę kropel olejku eterycznego o pożądanym typie dodatkowo wzbogacamy jego działanie i zapach.
Olejek ze słodkich migdałów to także optymalny środek pielęgnacyjny dla przesuszonych, matowych włosów. Wystarczy zrobić z niego półgodzinny kompres na włosy, następnie umyć włosy szamponem, a szybko odzyskają blask, staną się nawilżone i bardziej miękkie.
Po kąpielach słonecznych, czy opalaniu w solarium nasza skóra szybko wróci do formy gdy nasmarujemy ją migdałowym olejkiem. Tak samo aplikowanie go co wieczór na skłonną do zaczerwienień, podrażnień, suchą skórę twarzy przyniesie jej ukojenie i przywróci harmonię. Parę jego kropel można dodać także do kremu odżywczego, czy przeciwzmarszczkowego, tym samym wzbogacając jego działanie.
Doskonałym remedium przeciwko zmarszczkom jest masaż twarzy z użyciem olejku migdałowego, a szczególnie miejsc podatnych na pojawianie się zmarszczek
– wokół oczu, na czole, w okolicy nosa.
|