Przedmiotem aukcji jest
Sadzonka sosny górskiej
(kosodrzewiny)
Mugo mughus
łac. Pinus Mugo mughus
sadzonki są hartowane 2-letnie
mają wielkość ok 20 cm
Cena za 1 szt. 3,8 zł + koszt wysyłki
Gałęzie ścielą się ku ziemi, a ich wierzchołki wznoszą się ku górze. Pokrój bardzo zmienny, zależny od podgatunku i siedliska. starsze krzewy luźno ugałęzione.
Igły po 2 w pęczku, sztywne, długości 3-8 cm, ciemnozielone i błyszczące, bez woskowatego nalotu, gęsto osadzone na pędzie.
Szyszki drobne, długości 2- 7 cm, ciemnobrunatne, osadzone pojedynczo lub po 2-3, dojrzewają wiosną w trzecim roku po kwitnieniu. z mniej lub bardziej wypukłym wyrostkiem.
Doskonale udaje się jej uprawa zarówno na suchych, piaszczystych glebach (także na wydmach), na torfowiskach, na suchych wapiennych skałach, jak i na glebach żyznych, próchnicznych.
Kosodrzewina może służyć do umacniania wydm piaszczystych, które z czasem pokrywa zwartymi zaroślami,
Nadaje się również do zadrzewienia suchych skarp i zboczy. Jest dość wytrzymała na zanieczyszczenia powietrza i może być uprawiana także w miastach
(np. w zieleni osiedlowej).