Mistrzostwa Nocnych Zawodników, znane również pod oryginalnym tytułem After Hours Athletes, są zestawem trzech gier sportowych (Top Darts, Hustle Kings, High Velocity Bowling) przygotowanym przez Sony, który pozwoli nam pobawić się rzutkami, zagrać w kręgle oraz bilard. Wszystkie tytuły wchodzące w skład pakietu, które do tej pory dostępne jedynie w dystrybucji cyfrowej, zostały przystosowane do współpracy z kontrolerem Playstation Move. Dzięki wprowadzonym poprawkom możemy bawić się również w stereoskopowym trybie 3D, oczywiście pod warunkiem posiadania obsługującego go telewizora.
Top Darts – Symulator klasycznej gry w rzutki. Gracze rzucają lotkami w tarczę podzieloną na numerowane pola. Lotką celujemy korzystając z kontrolera Move co pozwala na dosyć naturalne i realistyczne przeniesienie rzeczywistej gry do wirtualnego świata. Twórcy tytułu oddali do naszej dyspozycji 9 trybów gry, wiele różnych rodzajów tarczy oraz lokacji, począwszy od zwykłego pubu po ekskluzywny klub. Dzięki trybowi multiplayer w grze uczestniczyć naraz może maksymalnie ośmiu graczy.
Hustle Kings – Realistyczny symulator bilarda, oferujący wiele rodzajów rozgrywki oraz stołów do gry. System sterowania, korzystający z kontrolera Move, poza kontrolą kąta i siły uderzenia kija, pozwala nam na wykonywanie skomplikowanych sztuczek, takich jak podkręcanie bili. W trybie singlepalyer gracze mogą wybrać tryb kariery, w którym zmierzymy się z coraz bardziej wymagającymi przeciwnikami, w rożnych trybach rozgrywki. Wygrywając zdobywamy kredyty, za które w wirtualnym sklepiku zakupimy nowe awatary zawodników oraz wyposażenie, takie jak talk do kijów czy nowe bile. Będziemy mogli wykorzystać je w rozbudowanych rozgrywkach sieciowych, w których zmierzymy się z zawodnikami z całego świata.
Velocity Bowling – Symulator gry w kręgle, który zabawny sposób stara się oddać klimat panujący w kręgielni. Do naszej dyspozycji oddano 10 torów oraz kilka trybów zabawy. Poza standardową grą i turniejami, możemy także wykazać się swoimi umiejętnościami w trybie wyzwań, w którym na torze umieszczono rozmaite przeszkody, takie jak krzesła czy rampy, utrudniające zdobycie wymaganej liczby punktów. Zwyciężając odblokowujemy nowych i różniących się umiejętnościami zawodników, których możemy wykorzystać w trybie multiplayer, przeznaczonym dla maksymalnie dwóch osób.
Najbardziej znaną tego grą zestawu jest właśnie wspomniany już Hustle King, które swego czas zebrało wysokie noty (85% na MetaCritic). I rzeczywiście – to znakomita pozycja. Wygląda świetnie, ma masę trybów zabawy oraz świetny multiplayer. Sterowanie Move’m nie jest może mega intuicyjne, ale obsługę można dość szybko ogarnąć. Sama gra jest zresztą wymagająca, wymaga precyzji, cierpliwości. To typ gry dla pasjonatów, a nie tylko imprezowa, prosta mini-gierka.
O wiele prostsze jest za to Top Darts – kolejny tytuł z bardzo dobrą grafikę. Rzucanie lotkami do tarczy jest wyjątkowo proste i nawet osoba, która nie gra za często w gry wideo, szybko załapie o co chodzi. Podobnie sprawa wygląda z trzecią pozycją - High Velocity Bowling - która jednak od strony audiowizualiów wyraźnie odstaje od dwójki towarzystwa. Grafika jest znacznie mniej szczegółowa, animacje koślawe, ale i tak produkcja prezentuje się lepiej niż konkrecyjne Wii Sports. Zatem: grać się da. Szkoda tylko, że nie przygotowano porządnego trybu hot seat, który można byłoby wykorzystywać podczas imprez. Zabawa ogranicza się bowiem tylko do trybu sieciowego oraz singla. Szkoda również, że High Velocity Bowling nie zostało spolonizowane, tak jak pozostałe dwie gry.
Na domówkach najlepiej sprawdzą się oczywiście rzutki. A to wszystko ze względy na dość dynamiczną rozgrywkę – co kilkanaście sekund przekazujemy Move’a w inne ręce, dzięki czemu ciągle coś się dzieje. W bilardzie nie ma już taki szybkiego tempa, a do tego obsługa jest trudniejsza, przez co osoba, która ma w ręku „dildosa” raz pierwszy w życiu, nie będzie w stanie raczej z marszu zagrać. Hustle King jest jednak szalenie grywalnym tytułem, który szczególnie w mutiplayerze może zabrać na dziesiątki godzin zabawy. Również tryb dla pojedynczego gracza jest tutaj wymagający i niejednemu może napsuć krwi.