SONY ERICSSON C902
Przedmiotem aukcji jest telefon komórkowy Sony Ericsson C902.
Dla fanów Sony Ericssonów to nie lada gratka,
Aparat 5.0 Megapixel Camera, Cyber-Shot, funkcja Walkman i wiele innych.
Telefon jest bez simlocka, więc można go używać w każdej sieci. Polska dystrybucja PL MENU Technicznie telefon jest sprawny poza jednym przyciskiem na panelu dotykowym. Stan wizualny został przedstawiony na zamieszczonych zdjęciach. Osobiście oceniam go jako dobry. Jest to oryginalny produkt Sony Ericsson, a nie "nowy" z Chin za ~300zł.
Gwarancja na okres 14 dni.
Do każdego zakupionego przedmiotu dołączony jest paragon.
TUNING NA ŻYCZENIE. Nowe sterowniki dźwięku, wyświetlacza dzięki czemu ekran jest wyraźniejszy i aparatu oraz podświetlenia dzięki czemu jest oszczędzana energia. Oprócz tego nowa czcionka - sony sketch.
Wygląd C902 to telefon typu bar, jednobryłowy. Jego wymiary to: 108 x 49 x 10,5 mm. Jest więc naprawdę cienki. Został wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów, głównie z metalu.
Nad ekranem znajdziemy czujnik światła, głośnik, kamerę do wideorozmów oraz logo producenta. Pod ekranem – przyciski funkcyjne, klawiaturę alfanumeryczną oraz logo „Cyber-shot”, które może być zastąpione znakiem operatora sieci. Sam ekran został umieszczony po szklaną szybką, która jest odporna na zarysowania.
Z tyłu, w dolnym prawym rogu, znajdują się trzy szczeliny głośnika, a tuż obok miejsce na zaczepienie smyczy. Trochę wyżej zobaczymy znane już dwa loga - „Sony Ericsson” i Cyber-shot” oraz metalowy pasek. No i element najbardziej oczekiwany – aparat fotograficzny. Jego konstrukcja zostanie dokładniej opisana w dalszej części, ale już teraz należy wspomnieć, że górna część telefonu wysuwa się do góry. Ukazuje się wtedy lampa błyskowa, składająca się z pojedynczej diody LED, obiektyw aparatu oraz malutkie, kwadratowe lusterko do autoportretów. Na dość małym elemencie ruchomym widnieje napis informujący o wielkości matrycy aparatu – 5.0 megapixel. Tył telefonu jest praktycznie całkiem płaski.
Na lewym boku telefonu, mniej więcej na wysokości manipulatora kierunkowego, znajdziemy Fast-Port. Na prawym boku, w podobnym miejscu znalazły się: klawisz spustu migawki oraz poniżej przyciski regulacji głośności i zoomu do aparatu.
Ergonomia
Na przyciski funkcyjne składa się centralnie umieszczony manipulator kierunkowy, otoczony dwiema kwadratowymi obwódkami, dwa klawisze funkcyjne, „zielona” i „czerwona” słuchawka, klawisz menu skrótów oraz „C”. Poniżej – alfanumeryka. A dokładniej małe przyciski powleczone błyszczącym plastikiem o czytelnym podświetleniu.
Z boku kolejne rzędy klawiatury są lekko pochylone ku dołowi, co daje charakterystyczne „schodki” i skutkuje... po wygodną obsługą klawiatury. Centralny „kwadrat” obsługuje się komfortowo.
Aparat bardzo wygonie trzyma się w dłoni, również dzięki swojej masie, która nie jest mała (106g), doskonale pasuje zarówno do damskiej jak i męskiej ręki.
Ekran i menu
Ekran został wykonany w technologii TFT i wyświetla obraz w 256 tysiącach kolorów. Wyświetlane na nim treści są wyraźne, kolory dobrze nasycone.
Multimedia
Telefon odtwarza pliki wideo w formacie .mp4 i .3gp. W C902 nie zabrakło akcelerometru, z którego możemy korzystać przy okazji przeglądania zdjęć, wideo czy słuchania muzyki.
Co do muzyki. Odtwarzacz został podzielony na wyszukiwanie utworów według wykonawców, albumów i utworów. Można też tworzyć listy odtwarzania. Telefon wyświetla okładki płyt, jeśli zostały uprzednio wgrane. Nie zabrakło również korektora z ustawieniami: „Normalne”, „Basy”, „Mega Bass”, „Głos”, „Wzmoc. Wysokie” oraz trybu ręcznego.
Dźwięk wydobywający się z głośnika jest głośny i czysty.
Radio
W telefonie nie zabrakło też radia z RDS-em. Tak jak w innych Sony Ericssonach jest ono bardzo intuicyjne, przejrzyste i dobrze wyszukuje stacje radiowe - oczywiście po uprzednim podłączeniu słuchawek. Mamy również TrackID – dla niewtajemniczonych jest to usługa, która umożliwia nagranie krótkiego fragmentu muzyki z radia FM lub z źródła zewnętrznego i wysłanie go przez Internet. Zwrotnie otrzymuje się informacje o tytule utworu i albumu oraz wykonawcy, jeśli będą dostępne. Sama usługa jest bezpłatna, płacimy jedynie za transmisję danych. W C902 znalazły się też aplikacje do obróbki zdjęć, wideo i tworzenia muzyki – PhotoDJ, VideoDJ i MusicDJ. W telefonie nie ma GPS-u, ale jest Google Maps, które na podstawie stacji operatora w dość dużym przybliżeniu pokazuje nam naszą aktualną pozycję.
Aparat fotograficzny
I tak oto doszliśmy do właściwie najważniejszego punktu. A mianowicie do aparatu fotograficznego. Zacznijmy więc od początku... Szklaną taflę ekranu i miejsce, gdzie znajduje się głośnik z czujnikiem światła i kamerą, dzieli wąska przerwa. Ciągnie się ona też wzdłuż boku, zakręcając przy Fast-Porcie i biegnąc znowu w górę. Następnie wzdłuż metalowego paska, potem znowu w dół, nad spustem migawki w górę i łączy się z tą „ekranową”. Może się trochę zakręcić głowie, ale gdyby wziąć telefon do ręki i zobaczyć to „na żywo”, okazuje się że to bardzo prosta konstrukcja. Dzięki tej oto przerwie górna, ok. 1,5 centymetrowa część telefonu, może się wysunąć do góry, tym samym wydłużając telefon o ok. 1 centymetr. Sam mechanizm działa bardzo sprawnie.
Po co to wszystko? Po to, by po wysunięciu ruchomej części, cieszyć się widokiem zerkającego na nas obiektywu aparatu. Oczywiście z tyłu. Z przodu w tym miejscu znajdziemy śliską lub chropowatą, w zależności od daty produkcji, powierzchnię. Na niej znalazł się już opisany czujnik światła, głośnik i mikrofon, który po zasunięciu klapki zostaje przykryty szkłem ze specjalnie dopasowanymi przezroczystymi miejscami na te elementy. Warto przy tym dodać, że właśnie w tym miejscu na klapce chowa się mnóstwo kurzu, który skutecznie utrudnia działanie i czujnika światła i kamerki do wideorozmów.
Po rozsunięciu tak szczegółowo opisanej pokrywy, czarne paski po obu bokach ekranu nagle zapalą się niebieskim światłem. Science fiction? Nie, bo to tak nie do końca. Od chwili otwarcia aparatu paski te mają funkcję panelu dotykowego z ośmioma podświetlonymi na niebiesko przyciskami, których obsługa nie powinna sprawiać problemów. Niektóre z nich mogą być czasami wygaszone, w zależności od ustawionego od nas trybu. Np. przy scenerii „Ciemny krajobraz”, nie możemy zmieniać ostrości ani włączać lampy błyskowej.
Sama obsługa aparatu jest znana z innych modeli serii Cyber-shot. Mamy więc do wyboru tryb zdjęć, scenerie, rozmiar zdjęcia, ostrość, flesz, samowyzwalacz, tryb pomiaru, balans bieli, efekty i ustawienia. Klikając manipulatorem w prawo lub w lewo zmieniamy jasność, a w górę lub w dół – tryby (pokaz zdjęć i wideo).
Co do jakości zdjęć, aparat należy pochwalić za dobry tryb makro. Ostre zdjęcia możemy zrobić nawet z odległości ok. 8cm. Zoomu cyfrowego lepiej nie używać. Mamy również geotagging i możliwość publikowania zdjęć na blogu.
Zostało jeszcze nagrywanie filmów. Standardowo w Sony Ericssonie jest to rozdzielczość 240x320 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Ogólnie jakość zasługuje na pochwałę. Na plus zasługuje również jakość nagrywanego dźwięku – jest bardzo dobra, o dziwo lepsza niż gdy nagrywamy dźwięk przez dyktafon.
Komunikacja
Rozwój technologii i coraz więcej gadżetów montowanych w telefonie sprawia, że człowiek może zapomnieć o jego najważniejszej funkcji – dzwonieniu. Z tej funkcji C902 wywiązuje się naprawdę dobrze. Standardowo po naciśnięciu przycisku „zielonej słuchawki” wyświetla się lista połączeń, podzielona na cztery zakładki: „Wszystkie”, „Odebrane”, „Wybrane” i „Nieodebrane”. Książka telefoniczna jest przejrzysta i funkcjonalna. Do każdego kontaktu możemy przypisać wiele dodatkowych informacji, takich jak adres e-mail, zdjęcie, dzwonek, polecenia głosowe, firma, miejscowość i wiele innych. Jakość dźwięku wydobywającego się z głośniczka jest dobra, rozmówcę słychać dosyć głośno i wyraźnie.
Internet
W telefonie zainstalowano standardową przeglądarkę NetFront. Strony wczytują się stosunkowo szybko dzięki HSDPA. Mamy też klienta poczty, który po odpowiedniej konfiguracji sprawnie zarządza naszymi e-mailami.
Bateria
Bateria w modelu C902 to litowo – polimerowe ogniowo o pojemności 930 mAh.
W skład zestawu wchodzi: - telefon - bateria - karta pamięci 2GB za dopłatą 15zł, 8GB - 35zł - ładowarka sieciowa - zestaw słuchawkowy - karta gwarancyjna - paragon
|