Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Sok tłoczony Jabłko-Brzoskwinia tradycja 5L Maurer

02-05-2014, 22:35
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 31 zł     
Użytkownik Dom_Natury
numer aukcji: 4177862434
Miejscowość Myślenice
Wyświetleń: 4   
Koniec: 02-05-2014 22:32:26
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Znajdziesz u nas

Kontakt

Naszą misją jest wyszukiwanie i dostarczanie naszym klientom najlepszych polskich, naturalnych produktów o najwyższej jakości i w przystępnej cenie.

Dane kontaktowe:
Dom Natury Aneta Płatek,
ul. Dąbrowskiego 58d,
32-400 Myślenice
NIP: 681[zasłonięte]168-49,
REGON 122[zasłonięte]676

Dział Handlowy:
tel. (9-15 Pn-Pt): 12 [zasłonięte] 91
kom. 508 [zasłonięte] 699
email:

Polub nas na Facebook
Polub nas na Google+

Napisz do nas przez Allegro

Wysyłka i płatność

Koszty dostawy pokrywane są przez zamawiającego, a w niektórych przypadkach przez Sklep. Koszty wysyłki są podane na każdej aukcji i można je tam zweryfikować przed ostatecznym zakupieniem produktu. Przesyłki wysyłamy firmami DPD i Pocztą Polską. Klient może wybrać preferowaną firmę kurierską.


Oferujemy bezpieczne i wygodne sposoby płatności, włączając w to płatności za pobraniem, przelewem lub kartą kredytową, w tym również płatności natychmiastowe PayU poprzez Allegro.

Zobacz nasze inne aukcje

Tradycyjny sok Jabłkowo- Brzoskwiniowy - Łąckie Ogrody

Tradycyjny sok Jabłkowo- BrzoskwiniowyTradycyjny sok Jabłkowo- BrzoskwiniowyTradycyjny sok Jabłkowo- BrzoskwiniowyTradycyjny sok Jabłkowo- BrzoskwiniowyTradycyjny sok Jabłkowo- BrzoskwiniowyTradycyjny sok Jabłkowo- BrzoskwiniowyTradycyjny sok Jabłkowo- BrzoskwiniowyTradycyjny sok Jabłkowo- Brzoskwiniowy
Producent: Łąckie Ogrody
Kod produktu: 590[zasłonięte][zasłonięte]14009
Pojemność: 5 litrów

Oferowany przez nas sok z jabłek i brzoskwiń to w pełni naturalny produkt pozyskiwany ze świeżych, dojrzałych i zdrowych owoców – nie z koncentratu. Jest w 100% tłoczony na zimno, nie zawiera dodatku wody, cukru oraz chemicznych wzmacniaczy smaku, czy konserwantów. Prasa wyciska z owoców sok, bez utraty zawartych w nich wartościowych składników. Proces pasteryzacji zachowuje naturalny kolor, aromat i smak owoców, a także naturalną mętność soku.

Sok Łąckie Ogrody to przepyszny, aromatyczny napój, a zarazem łatwo dostępne źródło cennych substancji odżywczych, witamin oraz mikroelementów. Nie każdy wie, ale jabłka mogą pomóc w walce z niestrawnością i schorzeniami układu pokarmowego, usuwają z organizmu toksyny oraz obniżają poziom złego cholesterolu. Ponadto pomagają walczyć z anemią, zmniejszają niedobory minerałów w organizmie i zmniejszają uczucie zmęczenia. Z kolei brzoskwinie stanowią prawdziwą bombę witaminową, dzięki czemu pomagają chronić organizm przed anemią. Ponadto działają oczyszczająco i usuwają toksyny, wspomagają również trawienie i procesy przemiany materii.

Sok Łąckie Ogrody pochodzi z Tłoczni Maurera – gospodarstwa rodzinnego położonego nad Dunajcem, o wieloletniej tradycji sadowniczej. Ten producent ma rekomendację Slow Food Polska, otrzymał ponadto wyróżnienia Teraz Polska, Poznaj Dobrą Polską Żywność, Nasze Kulinarne Dziedzictwo oraz EuroGastro.

Soki Łąckie Ogrody dostępne są w butelkach szklanych 300 i 700 ml oraz w opakowaniach kartonowych bag–in–box o pojemności 5 litrów. Kartony bag-in-box pozwalają zachować świeżość pozostającego w nich soku do 30 dni po otwarciu. Nawet wielokrotne dozowanie soku nie dopuszcza powietrza do wewnątrz – pod warunkiem, że zawór jest zalany sokiem.

Czy wiesz, że:

  • jabłka to jedne z najpospolitszych w Polsce owoców, które są bardzo chętnie spożywane, jednak niedoceniane jeśli chodzi o ich pozytywne, prozdrowotne właściwości?
  • jabłka zawierają sole mineralne, witaminy A, B i C, a także minerały, głównie potas, miedź, fosfor i żelazo?
  • jabłka mają bardzo dużo błonnika?
  • jabłka mają działanie oczyszczające, usuwają z organizmu toksyny i zmniejszają wchłanianie złego cholesterolu, tym samym zmniejszając ryzyko miażdżycy i zawału?
  • jabłka mają pozytywny wpływ na układ krwionośny oraz pokarmowy – regulują pracę żołądka i poprawiają trawienie, pomagają w walce z nadciśnieniem tętniczym oraz wzmacniają serce?
  • jabłka ograniczają niedobory minerałów w organizmie i zmniejszają uczucie zmęczenia?
  • brzoskwinie zawierają witaminy z grupy B, witaminę A, C i PP, a także m.in. magnez, fosfor, żelazo, potas i wapń?
  • brzoskwinie pobudzają produkcję czerwonych krwinek, co w połączeniu z dużą ilością witamin i minerałów pomaga chronić organizm przed anemią?
  • brzoskwinie nie zawierają tłuszczu ani sodu, są również niskokaloryczne, dlatego też można je polecić osobom na diecie, osobom z nadciśnieniem oraz z wysokim poziomem cholesterolu?
  • brzoskwinie, ze względu na wysoką zawartość karotenoidów, pomagają chronić organizm przed rakiem?
  • składniki zawarte w brzoskwiniach mają właściwości odmładzające, poprawiają kondycję skóry i jej koloryt?
  • dzięki zawartości niacyny, brzoskwinie mają działanie antystresowe i poprawiają nastrój?

  • 18 października 2005 roku Jabłka Łąckie zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych?
  • Jabłka Łąckie posiadają tzw. „górską zieloną nutkę”, czyli są bardziej wyraziste w smaku od jabłek z innych regionów Polski?
  • to specyficzny mikroklimat panujący na stokach w pobliżu Dunajca nadaje uprawianym tam owocom intensywny smak i doskonały aromat?
  • owoce z których powstaje sok Łąckie Ogrody są uprawiane w przydomowych ogrodach i niewielkich sadach gminy Łącko, w jednym z najczystszych ekologicznie terenów w Polsce, w oddaleniu od autostrad i fabryk?

Skład produktu:

  • sok wyciśnięty z jabłek 70%
  • sok wyciśnięty z brzoskwiń 30%


Walory soków tłoczonych

Warunkiem powstania dobrego soku jest dobór smacznych i zdrowych produktów. Warto wybrać tradycyjny sok Łąckie Ogrody, ponieważ jest tłoczony z owoców i warzyw, które:

  • nie są uprawiane na ogromnych plantacjach, ale najczęściej w przydomowych ogrodach i niewielkich sadach gminy Łącko, pod czujnym okiem sadowników, którym zależy na jakości,
  • specyficzny mikroklimat nadaje im intensywny smak i doskonały aromat; ponieważ dojrzewają korzystając z górskiego powietrza, są bardziej wyraziste w smaku, odznaczają się również soczystością; wszystkie te cechy decydują o licznych walorach pozyskiwanego z nich soku,
  • nie rosną w pobliżu autostrad ani fabryk, ale na stokach, w pobliżu Dunajca i górskich potoków (małopolska to jeden z najczystszych ekologicznie terenów w Polsce),
  • od lat cieszą się doskonałą opinią w różnych regionach naszego kraju, jak również za granicą.


Renoma owoców z Łącka

Renoma owoców z Łącka i okolic zyskuje potwierdzenie. 18 października 2005 roku Jabłka Łąckie zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Złożono również wniosek o wpisanie ich na Listę Produktów o Chronionym Oznaczeniu Geograficznym, który spotkał się z pozytywną rekcją polskich władz i decyzją z 2 lipca 2007 roku został przekazany do Brukseli, gdzie obecnie jest rozpatrywany przez Komisję Europejską.

Jabłka te posiadają tzw. „górską zieloną nutkę”, czyli są bardziej wyraziste w smaku. Ich rumieniec jest wyraźnie mocniejszy od rumieńca jabłek pochodzących z innego regionu. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi oraz ukształtowaniu terenu rdzawienie owoców jest stosunkowo małe. Większość sadów znajduje się na stokach o nachyleniu około 15 stopni, co stwarza najkorzystniejsze warunki do produkcji jabłek.

Historia ogrodów Łąckich

Wiemy, że owoce z terenów Łącka i okolic już w XII wieku spławiano Dunajcem do Wisły i dalej do Gdańska, skąd były transportowane drogą wodną do innych krajów Europy. Domyślać się więc można, że nawet wcześniej w przydomowych ogrodach dojrzewały rozmaite smakołyki. Od średniowiecza rozwija się tradycja uprawiania owoców. W XVII i XVIII wieku sady jabłoni i śliw były już na tych terenach bardzo duże.

Istotna w rozwoju łąckich upraw okazała się rola proboszczów. O ks. Macieju Szaflarskim (obejmował parafię w latach 1844 – 1868) krążyły opowieści, że pragnąc podnieść byt materialny swych parafian i widząc w zakładaniu sadów jedyną możliwość zrealizowania tego zamiaru, nakazał z ambony, by wszyscy narzeczeni przychodzący do kancelarii parafialnej na zapowiedzi, przynosili ze sobą zaświadczenia od sołtysa lub wójta, że posadzili w swych ogrodach co najmniej 10 szczepów owocowych.

Nie mniejsze zasługi dla łąckiego sadownictwa miał ks. Jan Piaskowy. Objął on probostwo w Łącku w roku 1897 i zastał parafię w stanie moralnego zepsucia. Na kartach kroniki parafialnej odnotował: Rozczarowałem się nie mało stanem moralnym tutejszych parafian miejscowych: wielce zuchwali, liberały, (…). Pijaństwo, (…) lekceważenie ustaw, buta... (archiwum parafii w Łącku, Kronika parafialna, t. II, 1897). Miejscowa legenda głosi, że w ramach pokuty za ujawnione podczas spowiedzi grzechy parafialne musieli sadzić drzewka owocowe. Łąckowianie grzeszyli więc śmiało i sadzili drzewka owocowe, ufając, że obie te czynności zostaną im policzone w poczet dobrych uczynków. (Gazeta Krakowska, nr 15, 1967)

Nie ma tu domu, obok którego nie byłoby sadu, lub kilku bodaj drzew owocowych, nadto niektóre drogi i skraje pól ujęte są w szeregi śliw. Sadownictwo jest po rolnictwie najważniejszą gałęzią gospodarstwa i źródłem bogactwa okolicy. [Sady okolic Łącka (w: Ogrodnictwo nr 6, 1923, s.1)].

Dzisiaj w dalszym ciągu w niemalże każdym łąckim ogrodzie możemy spotkać drzewa jabłoni, grusz, śliw, wiśni, krzaki porzeczek, agrestu, malin, często również winogrona, truskawki.

Podobnie, od lat, chlubą łąckich gospodyń były warzywa uprawianie na przydomowych grządkach. Do dziś, zerkając przez nie jeden płot, można zobaczyć dorodną marchew, buraki, rabarbar. Tradycję podtrzymują również duchowni, w Łącku i okolicach owoce dojrzewają w plebańskich sadach, a proboszczowie rozsmakowują się w soku wyciśniętym z własnych owoców i promują go rozdając jako nagrodę, a nie za pokutę.

Nota prawna
Wszystkie materiały prezentowane w sklepie są chronione prawem autorskim i prawami pokrewnymi w tym prawem o ochronie baz danych oraz prawem własności przemysłowej. Nieuprawnione kopiowanie i wykorzystywanie materiałów, do których prawa posiada właściciel sklepu DomNatury.pl jest zabronione i będzie skutkować wystawieniem faktury z tytułu nieuprawnionego korzystania z utworu chronionego.

Informacje dodatkowe

PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

1. Klient będący jednocześnie Konsumentem, który zawarł Umowę sprzedaży może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Powyższe uprawnienie może zostać zrealizowane przez Konsumenta poprzez przesłanie oświadczenia o odstąpieniu na adres Sprzedawcy

2. Termin dziesięciodniowy, w którym Konsument może odstąpić od Umowy sprzedaży liczy się od dnia wydania Produktu w przypadku Umowy sprzedaży.

3. W razie odstąpienia od umowy Umowa sprzedaży umowa jest uważana za niezawartą, a Klient jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co Strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli Konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

4. Sprzedawca dokona zwrotu na wskazany przez Konsumenta numer rachunku bankowego lub w inny wskazany przez Konsumenta sposób.

5. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w wypadkach:

(1) świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa powyżej w pkt 1 oraz 2;
(2) dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania;
(3) umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym;
(4) świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą;
(5) dostarczania prasy;
(6) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu;
(7) usług w zakresie gier hazardowych.

TRYB POSTĘPOWANIA REKLAMACYJNEGO

1. Reklamacje z tytułu niezgodności Produktu z Umową sprzedaży

1.1. Sprzedawca odpowiada wobec Klienta będącego osobą fizyczną, który nabywa Produkt w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą, z tytułu niezgodności Produktu z Umową sprzedaży w zakresie określonym w szczególności ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 ze zm.).
1.2. Reklamacje z tytułu niezgodności Produktu z Umową sprzedaży można składać pisemnie na adres Sprzedawcy lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [zasłonięte]@domnatury.pl
1.3. Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Odpowiedź Sprzedawcy w sprawie reklamacji jest wysyłana na podany przez Klienta adres lub w inny podany przez Klienta sposób.
1.4. Sprzedawca informuje, że w przypadku Produktów objętych także gwarancją uprawnienia z tego tytułu należy wykonywać zgodnie z warunkami zamieszczonymi w karcie gwarancyjnej. Gwarancja na sprzedany Produkt nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień Klienta z tytułu odpowiedzialności Sprzedawcy za niezgodność Produktu z Umową sprzedaży w zakresie określonym ustawą z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 ze zm.).

Producenci w naszej ofercie

Kliknij logo, aby zobaczyć produkty poniższych producentów:

Zobacz nasze inne wybrane aukcje