[zasłonięte]@altkomp.pl Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321 Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099
ALTKOMP PHU 31-564 Kraków Al. Pokoju 81
[zasłonięte]@market.altkomp.pl Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 701 022
Osobisty odbiór zamówień tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym w godz: 10.00 - 18.00
|
Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę DVD Cena nominalna 29.80 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki
Software Developer's Journal nr. 184 (04/2010) - Sztuczna Inteligencja
Artykuły
-
Google Protocol Buffers
XML to potężne i przenośne rozwiązanie, aczkolwiek czasami wydaje się być nieco… przerośnięte. Jeśli szukasz prostszej, bardziej wydajnej, a zarazem elastycznej alternatywy, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Biblioteka Google Protocol Buffers jest prawdopodobnie właśnie tym czego szukasz!
- Rafał Kocisz
-
Debugowanie aplikacji Część 1: Podstawy debugowania
Debugowanie to proces wyszukiwania i usuwania błędów lub problemów występujących w aplikacji. Zadanie to jest często trudne i frustrujące, ale można je znacznie uprościć, korzystając z debugera – programu narzędziowego, który umożliwia monitorowanie i kontrolowanie wykonywania aplikacji krok po kroku oraz monitorowanie i modyfikowanie wartości zmiennych.
- Jeanette Stallons
-
Wizytator. Upraszczanie zależności przy modyfikacji interfejsu klas
Operacje dla obiektów w hierarchii klas często implementujemy, wykorzystując funkcje wirtualne. Gdy liczba takich metod rośnie, klasy mają trudną do określenia odpowiedzialność, kod staje się mało przejrzysty. Przedstawiona technika rozwiązuje ten problem.
- Robert Nowak
-
Java EE 6. Nowa era aplikacji serwerowych
Artykuł przedstawia możliwości najnowszej, szóstej, wersji technologii Java Enterprise Edition (Java EE). Wersja ta wprowadziła wiele istotnych modyfikacji, dzięki którym Java EE zostało znacznie unowocześnione. Poprawiono funkcjonalność technologii, kładąc jednocześnie duży nacisk na łatwość użycia, elastyczność.
- Piotr Kochański
-
The Go programming language
Język programowania Go jest językiem młodym, gdyż jego premierę światową datuje się na 10 listopada 2009 roku. Właśnie wtedy na blogu Google Code została zmieszczona informacja na temat upublicznienia tego języka na licencji BSDL.
- Bartosz Przybylski
-
Sztuczna inteligencja do gier logicznych
Chciałeś kiedyś napisać sztuczną inteligencję, która umiałaby grać w szachy, warcaby lub inną, podobną grę? To wcale nie musi być trudne. Dzięki temu artykułowi nauczysz się jak ją stworzyć, a dodatkowo otrzymasz kod gotowy do wykorzystania w Twojej własnej aplikacji oraz przykładowy program grający w warcaby.
- Mateusz Bożykowski
-
Postprocessing w OpenGL
Ogrom mocy obliczeniowej, którą mamy dostępną we współczesnych kartach graficznych (GPU), sprawia, że metody renderingu, które kiedyś były bardzo czasochłonne i zajmowały kilka godzin, teraz z powodzeniem mogą być stosowane w interaktywnych aplikacjach graficznych, jak gry komputerowe. Jedną z takich metod jest postprocessing obrazów.
- Bartłomiej Filipek
-
Tworzenie galerii zdjęć przy pomocy ASP.NET MVC, cz. I
W pierwszej części artykułu została przedstawiona „krok po kroku” budowa fragmentu aplikacji przeznaczonego dla użytkownika, tzn. umożliwiającego wyświetlanie listy albumów, zdjęć należących do konkretnego albumu, a także pojedynczego zdjęcia oraz dodawanie komentarzy. Ponadto, krótko opisany został framework ASP.NET MVC, a także sposoby tworzenia aplikacji internetowych korzystających z niego.
- Marcin Jamro
-
Modelowanie procesów biznesowych
Analiza i opis procesów biznesowych jest chlebem powszednim analityka IT. Rezultaty prac, diagramy i opisy można przedstawiać w dowolny zrozumiały sposób, jednak najlepszym podejściem jest wykorzystanie w tym celu standardów, jak BPMN (Business Process Modeling Notation), notacja zrozumiała dla większości odbiorców prac analitycznych. W artykule przedstawiam najważniejsze pojęcia, elementy i praktyczny przykład procesu biznesowego.
- Marcin Sałaciński
-
Tworzenie gry Flash w pigułce
Programowanie gier to jedne z ciekawszych rodzajów projektów programistycznych. Dzięki platformie Flash’owej stworzenie ciekawej (i przynoszącej niezłe zyski) gry nie jest większym problemem.
- Robert Podgórski, Bartek Indycki, Michał Wróblewski
-
Ile to zajmie? Rzecz o szacowaniu zadań programistycznych
W artykule skoncentrowaliśmy się na jednym z częściej powtarzanych pytań w zespołach programistycznych: ile to zajmie? Pytanie to nieustannie spędza z oczy sen zarówno liderom, jak i programistom. Skoro jest ono tak ważkie, to przyjrzyjmy mu się dokładniej!
- Michał Bartyzel, Mariusz Sieraczkiewicz
Opis płyty DVD dołączonej do pisma:
Programowanie w języku Java Od Witaj świecie do aplikacji korporacyjnych. Wprowadzenie do szkieletu aplikacji Struts2 Siódmy odcinek wideo kursu to kolejny krok w stronę zaawansowanych rozwiązań związanych z tworzeniem aplikacji internetowych na platformie Java. Dzięki poprzednim odcinkom poznaliśmy podstawy korzystania z serwletów oraz tworzenia stron JSP. Jest to podstawa, na której zbudowane są zaawansowane technologie jakie jak Struts2. W pierwszej części zostaną przedstawione podstawowe założenia stojące za Struts2, jak ten szkielet aplikacji realizuje wzorzec MVC i jakie są jego główne elementy składowe. Następnie przyjrzymy się dystrybucji Struts2, jej składowym elementom oraz wybierzemy minimalny podzbiór z tejże dystrybucji, który pozwoli rozpocząć pracę z aplikacjami internetowymi z użyciem tego szkieletu. W następnej, zasadniczej części, przyjrzymy się głównym składowym Struts2. W pierwszym kroku zmodyfikujemy istniejące rozwiązanie stworzone w poprzednim odcinku i zamienimy rozwiązanie oparte o serwlet na akcję Struts2 z wykorzystaniem pomocniczych mechanizmów, jakich jak automatyczne uzupełnianie pól klasy na podstawie parametrów żądania i udostępniania pól klasy w widoku. Następnie zrealizujemy widok JSP z użyciem znaczników dostarczonych w Struts2, które ułatwiają tworzenie dynamicznych stron internetowych. Ostatecznie połączymy wszystkie elementy z pomocą pliku struts.xml i uruchomimy zmodyfikowaną aplikację.
SoftQA – magazyn o testowaniu oprogramowania Szanowni czytelnicy oddajemy do Waszych rąk pierwsze wydanie magazynu SoftQA, poświęconego szeroko rozumianemu testowaniu oprogramowania. Pismo będzie wydawane w wersji elektronicznej i będzie dostępne na płytach dołączanych do SDJ, a także na naszych stronach internetowych.
|