[zasłonięte]@altkomp.pl Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321 Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099
ALTKOMP PHU 31-564 Kraków Al. Pokoju 81
[zasłonięte]@market.altkomp.pl Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 701 022
Osobisty odbiór zamówień tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym w godz: 10.00 - 18.00
|
Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę DVD Cena nominalna 29.80 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki
Software Developer's Journal nr. 183 (03/2010) - Sprint.net - Uniwersalny spinacz
Artykuły
-
Boost String Algorithms – Eleganckie i efektywne przetwarzanie napisów w języku C++
Czy próbowałeś kiedyś budować zaawansowane narzędzia do przetwarzania tekstu, bazując na funkcjonalności klasy std:: string? Jeśli tak, to założę się, że nie wspominasz zbyt dobrze tego doświadczenia. Podstawowe udogodnienia związane z przetwarzaniem napisów w C++ są, delikatnie mówiąc… mało wygodne. Na szczęście – istnieje alternatywa!
- Rafał Kocisz
-
Tworzenie kopii obiektów – Wzorzec prototypu
Kopiowanie obiektów, czyli tworzenie duplikatów, przechowujących te same informacje bez niszczenia oryginału, jest jedną z podstawowych operacji, które wykorzystujemy w programowaniu. Artykuł opisuje tę czynność, analizując techniki wspierające proces tworzenia kopii w języku C++.
- Robert Nowak
-
Przewodnik po SCJP – czyli certyfikat z Javy - część 3
Proces zdobywania certyfikatów, potwierdzających umiejętności z różnych dziedzin wiedzy, stał się jednym z ważniejszych elementów osobistego rozwoju. Proces ten ma miejsce również w branży IT; certyfikaty dla programistów (Java lub .NET), administratorów czy sieciowców (Cisco) można coraz częściej odnaleźć w CV osób starających się o pracę, zwłaszcza w owianym złą sławą kryzysie gospodarczym.
- Krzysztof Rychlicki - Kicior
-
Paradygmat programowania CLP – Metody rozwiązywania trudnych problemów kombinatorycznych
Wysoka efektywność metod CLP jest rezultatem wykorzystania procedur propagacji ograniczeń oraz dystrybucji zmiennych, w celu poszukiwania rozwiązań spełniających wszystkie przyjęte ograniczenia. Procesy te realizowane są w sposób klasyczny, jak i rozproszony, dając bardzo dobre rezultaty obliczeniowe.
- Łukasz Mazur
-
Niezawodność systemów informatycznych
Nieustanny postęp technologiczny, zwłaszcza ten dotyczący świata IT, sprawia, że mamy do czynienia z globalną komputeryzacją oraz informatyzacją, która z dnia na dzień zatacza coraz to szersze kręgi. Postęp służyć powinien globalnemu dobru, jednak wraz postępem pojawiają się coraz to nowe problemy oraz pułapki, których nie sposób traktować z przymrużeniem oka.
- Andrzej Olchawa
-
Hibernate Search API – Mechanizm wyszukiwania pełnotekstowego w Hibernate
Aplikacje bazodanowe stanowią obecnie znaczący odsetek oprogramowania tworzonego na zlecenie prywatnych firm, jak i ogromnych korporacji. Większość aplikacji realizuje warstwę dostępu do danych za pomocą relacyjnie zorientowanej implementacji bazy danych (ang. Relational Database Management System). Wybór ten ogranicza swobodę przeszukiwania zawartych informacji do zbioru ściśle sformalizowanych zapytań udostępnianych przez aplikację. Artykuł ten wprowadza w zagadnienia przeszukiwania pełnotekstowego oferowanego przez Hibernate Search oraz Apache Lucene.
- Łukasz Antoniak
-
Spring.NET – uniwersalny spinacz. Wprowadzenie do konfiguracji fabryki obiektów
Spring to bardzo wygodne i szeroko konfigurowalne narzędzie pozwalające spinać ze sobą poszczególne obiekty, jak i integrować całe warstwy aplikacji.
- Piotr Wyczółkowski
-
SOA – Tworzenie serwisów wspomagających proces integracji
Tworzenie rozwiązań integracyjnych to nie trend, ale wymóg stawiany przed projektantami systemów informatycznych. Coraz bardziej złożone procesy biznesowe wymagają od nas projektowania rozwiązań dotykających coraz to większej ilości systemów, które w przeszłości często nie były projektowane w sposób zapewniający łatwą możliwość integracji.
- Paweł Pietrasz
-
Audyt techniczny – Czyli jak sprawdzić jakość prac dostawcy IT?
Instytucja zlecająca realizację prac IT z definicji pragnie, by jakość tych prac była jak najlepsza, a wymagania dotyczące produkcji systemu oraz samego produktu spełnione na odpowiednim poziomie. Zapewnienia i deklaracje dostawcy to jedno – a uzyskanie konkretnych, obiektywnych dowodów spełnienia wymagań to co innego.
- Karolina Zmitrowicz
-
Klient, który wie czego chce – Czyli sztuka zadawania pytań
Jeśli zdarza Ci się spotykać z osobami nietechnicznymi i musisz pozyskiwać od nich konkretne informacje, aby móc sprawnie implementować swoje zadania, to ten artykuł jest dla Ciebie. Skupiliśmy się w nim na technice zadawania pytań, która ogólne informacje pomaga przekuć na mierzalne konkrety.
- Michał Bartyzel, Mariusz Sieraczkiewicz
-
Certyfikacja i co dalej?
Obecna sytuacja na rynku pracy oraz otwarcie rynków europejskich dla polskich pracowników powoduje, że coraz częściej zastanawiamy się nad sposobem poniesienia własnych kwalifikacji. Szukamy metod, które są postrzegane jako wartościowe i uznawane nie tylko przez polskich pracodawców i managerów. Rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez Programistów zajmujących się Java są certyfikacje SUNa ze względu na ich uniwersalność.
- Oliwia Łączyńska
Opis DVD
- Programowanie w języku Java
Od Witaj świecie do aplikacji korporacyjnych. Aplikacje internetowe – Aplikacja zarządzania konferencjami Szósty odcinek serii to przykład zastosowania dotychczas zdobytych umiejętności do stworzenia aplikacji internetowej. Celem działań będzie zrealizowanie fragmentu funkcjonalności aplikacji do zarządzania konferencjami – tworzenia, przeglądaniai aktualizacji konferencji. Pierwszym krokiem będzie stworzenie stron nawigacyjnych z odpowiednimi pozycjami menu, używając do tego podstawowych konstrukcji HTML i JSP. Następnie zostanie stworzony serwlet zajmujący się dynamiczną częścią aplikacji, której zadaniem będzie interpretacja danych otrzymanych w żądaniu od użytkownika oraz wykorzystaniuich do zmian systemu. Przedstawione zostaną elementy komunikacji między sewletami a stronami JSP, zastosowania klasy ServletContext i interfejsu ServletContextListener. Ponadto zostanie przedstawiony sposób organizacji logiki interfejsu użytkownika oraz logiki biznesowej na przykładzie klasy służącej do trwałego zapisywania danych. W efekcie powstanie działający fragment systemu z zastosowaniem mechanizmów serwletów i JSP.
|