[zasłonięte]@altkomp.pl Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321 Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099
ALTKOMP PHU 31-564 Kraków Al. Pokoju 81
[zasłonięte]@market.altkomp.pl Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 701 022
Osobisty odbiór zamówień tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym w godz: 10.00 - 18.00
|
Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki
Software Developer's Journal nr. 178 (10/2009) - SOA/ESB Teoria i praktyka
-
Boost.Foreach – Proste rzeczy niech pozostaną proste
Pisanie w języku C++ pętli iterujących po elementach kontenera jest zadaniem uciążliwym. Na pomoc przybywa biblioteka Boost.Foreach. Czy i w jakich sytuacjach warto z niej korzystać, przekonasz się, czytając artykuł.
- Rafał Kocisz
-
Technologie Progress OpenEdge - Część 2. System Relacyjnych Baz Danych OpenEdge
System relacyjnych baz danych OpenEdge charakteryzuje się wyjątkowo niskimi kosztami utrzymania i wysoką skalowalnością. Dzięki wydajnemu interfejsowi OpenEdge ABL oraz standardowemu SQL z API do obsługi ODBC i JDBC zapewnia dużą elastyczność w procesie tworzenia aplikacji.
- Piotr Tucholski
-
Komunikacja Flex – Java za pomocą BlazeDS
W tym wydaniu Klubu Technicznego zbudujemy prosty komunikator internetowy w oparciu o środowisko Adobe AIR oraz serwer Tomcat wykorzystujący otwartą technologię BlazeDS. Poznamy mechanizmy pozwalające wykonywać zdalne metody po stronie serwera oraz odbierać po stronie klienta komunikaty metodą data-push. Dowiemy się, jak stworzyć projekt aplikacje w Javie i technologii Adobe Flex/AIR.
- Piotr Walczyszyn
-
SOA – czyli Service Oriented Architecture
W artykule tym postaramy się Państwu przybliżyć koncepcję SOA, czyli Service Oriented Architecture. Ponieważ o SOA napisano już wiele książek, a temat jest, nie przesadzając, szeroki jak rzeka, przedstawimy tylko główną ideę stojącą za tym sposobem myślenia. Czemu myślenia, a nie implementacji? Odpowiedź jest kluczowa do zrozumienia, co kryje się za słowami SOA.
- Radosław Wasiukiewicz
-
Apache ServiceMix ESB w kontekście SOA
W artykule postaramy się Państwa przekonać, że SOA (Service Oriented Architecture) nie jest tylko pustym paradygmatem, niemożliwym do realizacji, ale dzięki ESB (Enterprise Service Bus) idea, która za nią stoi, ma jak najbardziej sens, a wprowadzenie SOA nie jest wcale takie straszne. Jako przykładową szynę przedstawimy Apache ServiceMix.
- Radosław Wasiukiewicz
-
Testowanie dla programistów – Poza testy jednostkowe
Testowanie oprogramowania przeszło w ostatnich latach prawdziwą rewolucję. Kiedyś podział zadań był jasny: programista pisał program, a tester sprawdzał jego działanie. Takie podejście zmieniło się radykalnie po upowszechnieniu się testów jednostkowych. Dzięki nim w proces testowania zostali włączeni także sami jego twórcy – programiści. Przyczyniło się to w istotny sposób do poprawy jakości oprogramowania. Zobaczymy zatrzymała się w pół kroku. Wychodząc poza proste testy jednostkowe, programista może zrobić znacznie więcej w dziedzinie zapewniania jakości kodu.
- Piotr Kochański
-
Systemy kontroli wersji – CVS, Subversion, Mercurial, Bazaar
Wielu z Was na pewno zetknęło się z systemami kontroli wersji, szczególnie z CVS lub Subversion. Obecnie istnieje wiele takich systemów różniących się od siebie i reprezentujących jeden z dwóch modeli zarządzania kodem źródłowym. Ten artykuł przybliży popularne rozwiązania i omówi ich najważniejsze funkcje wraz z praktycznymi przykładami wykorzystania.
- Marcin Sałaciński
-
Efekt motyla – O tym, jak drobne zmiany w nawykach mogą mieć ogromny wpływ na efektywność
Wyobraź sobie, że jesteś w stanie zaoszczędzić miesiąc swojej pracy w ciągu roku. Dużo? Wystarczy, że znajdziesz sposób na to, jak oszczędzić pięć minut w ciągu każdej godziny. Nawet niewielkie zmiany, stosowane przez długi czas, dają zaskakujące efekty.
- Michał Bartyzel, Mariusz Sieraczkiewicz
-
Powiązania – na diagramach klas w języku UML
Klasy, jakie tworzymy na diagramach klas, łączymy ze sobą za pomocą powiązań. W ten sposób umieszczamy na modelu wiele kluczowych informacji. Zobaczmy, jak tworzyć powiązania poprawnie i elegancko.
- Szymon Zioło
-
Prawo autorskie dla programistów – Autorskie prawa osobiste i majątkowe do programu komputerowego
Prawo autorskie chroni zarówno materialne, jak i niematerialne interesy twórcy – programisty związane z jego dziełem – programem komputerowym.
- Piotr Przegaliński
|