Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software Developer's Journal nr. 176

19-01-2012, 23:01
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2001010846
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 13   
Koniec: 14-01-2012 22:29:20
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
   
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81
 
 
 
 


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software Developer's Journal nr. 176 (08/2009) - GRAILS i GROOVY czyli Java jeszcze łatwiej
  • Grails, Groovy i rusztowania


Mariusz Róg
  Grails jest prostym środowiskiem z ogromnymi możliwościami. Czytając artykuł, dowiesz się, co ukrywa się w jego wnętrzu, jakiego rodzaju rozwiązania są stosowane oraz jaką rolę w tym wszystkim ma język Groovy. Krok po kroku dowiesz się, jak łatwo i przyjemnie można napisać aplikację internetową, która w większości stworzy się sama.

  • Bazy danych w Adobe AIR


Mateusz Małczak
  Adobe AIR i SQLite. Zapoznajemy się z wbudowaną w runtime AIR obsługą bazy danych.

  • Groovy – na pohybel Javie, z miłością do Javy – wprowadzenie do języka


David de Rosier
  Groovy to dynamiczny język dla środowiska Java, w pełni integrujący się z tym językiem, pozwalając na korzystanie z istniejących bibliotek i szkieletów.

  • WS-BPEL – Instrumentacja procesów biznesowych


Piotr Zerynger
  Web Services Business Process Execution Language (WS-BPEL) jest językiem programowania, którego celem jest opisanie procesów zachodzących między partnerami biznesowymi. W artykule zostanie przedstawiona przykładowa procedura BPEL, korzystająca z jednego z ogólnodostępnych w Internecie Web serwisów.

  • Język skryptowy Lua – Charakterystyka i rola języka skryptowego Lua w programowaniu gier (i nie tylko)


Paweł Rohleder
  Lua jest obok Pythona jednym z najczęściej wykorzystywanych języków skryptowych w programowaniu gier komputerowych. Skrypty często służą implementacji algorytmów logiki gry, sztucznej inteligencji czy interface'u użytkownika, co ułatwia modyfikację i rozbudowę aplikacji bez konieczności zmiany kodu wynikowego. W artykule przyjrzymy się (poprzez liczne przykłady) charakterystyce języka Lua oraz integracji skryptów Lua w aplikacjach takich jak gry komputerowe.

  • SQL Server 2008 – Data Mining


Paweł Wilkosz
  Każdego dnia do firmowych baz danych napływają niezliczone ilości informacji. Dane składowane w tabelach zazwyczaj przekładają się na statystyki zakupionych towarów lub usług przez klientów. Ale coraz częściej posiadanie wiedzy, ilu konsumentów zostało obsłużonych w danym czasie, nie wystarcza.

  • Dogadajmy się – O komunikacji dla programistów


Mariusz Sieraczkiewicz , Michał Bartyzel
  Im więcej osób pracuje nad projektem, tym bardziej powodzenie przedsięwzięcia zależy od efektywnej komunikacji pomiędzy nimi. Prace nad projektami IT dotyczą programistów, architektów, analityków. Systemy są udoskonalane przez lata, a zaangażowane osoby zmieniają się. W artykule przyglądamy się aspektom komunikacji, szczególnie dotyczących osób pracujących w projektach IT.

  • Analiza biznesowa – Wymagania – pozyskiwanie, dokumentowanie, komunikowanie


Karolina Zmitrowicz
  Etap analizy biznesowej jest jednym z kluczowych momentów w projekcie informatycznym. Jakość analizy i uzyskanych za jej pomocą produktów w znacznym stopniu determinuje jakość kolejnych etapów realizacji systemu. Dobrze zaplanowana i wykonana analiza w znacznym stopniu skraca czas implementacji i testowania oraz pozwala uniknąć problemów związanych z brakami w wymaganiach i niespójnością. Artykuł przedstawia podstawowe elementy dobrego procesu analizy.

  • Monitorowanie oprogramowania – Lepiej zapobiegać, niż leczyć...


Karolina Zmitrowicz
  Coraz częściej instytucje zamawiajce usługi informatyczne posiadają własne departamenty IT i pragną w określonym zakresie uczestniczyć w procesie wytwarzania oprogramowania. Artykuł przedstawia najczęściej spotykane z punktu widzenia klienta problemy związane z taką wspópracą oraz propozycje rozwiązania czy uniknięcia owych problemów.

  • Dziedziczenie – Tworzenie hierarchii klas


Szymon Zioło
  W poprzednim odcinku Akademii UML poznaliśmy sytuacje, w których nie należy stosować dziedziczenia. Zobaczmy, kiedy powinniśmy tworzyć wspólną nadklasę dla kilku klas, a kiedy taka hierarchia klas jest zbędna.

  • Prawo autorskie dla programistów – Programista jako twórca dzieła w postaci programu komputerowego


Piotr Przegaliński
  W przypadku, gdy programista tworzy program komputerowy, który jest przejawem jego działalności twórczej, ma indywidualny charakter i jest rezultatem jego pracy, wówczas taki program należy traktować jako utwór w rozumieniu Prawa autorskiego. Sam programista powinien być natomiast traktowany jako twórca.

Software Developer's Journal nr. 176
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):