Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software Developer's Journal nr. 168

28-01-2012, 9:13
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2057855064
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 8   
Koniec: 13-02-2012 22:10:13

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
   
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81
 
 
 
 


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software Developer's Journal nr. 168 (12/2008) - Symbian OS Programowanie gier na komórki

Django – Python w zastosowaniach webowych

Tomasz Kropiewnicki
Tworzenie aplikacji internetowych to chleb powszedni wielu współczesnych programistów, co w większości przypadków wiąże się z ciężką oraz mozolną pracą. W niniejszym artykule przedstawione jest Django – rozwiązanie stworzone w języku Python, którego celem jest uczynić pracę programisty aplikacji webowych prostszą, bardziej efektywną oraz przyjemniejszą.

 


Mirrorowanie dysku w Linuksie

Radosław Korzeniewski
Mirrorowanie dysku nie jest operacją łatwą i wymaga minimalnej wiedzy dotyczącej partycjonowania, konfiguracji systemu czy samej technologii RAID. Niestety jak do tej pory dystrybucje Linuksa doczekały się co najwyżej możliwości instalacji systemu na mirrorowaniej parze dysków. Wciąż brakuje mechanizmów prostego i łatwego włączenia mirroru w taki sposób aby z procesem tym poradził sobie każdy użytkownik komputera. Na szczęście system Linuks ciągle się rozwija.

 


Duke Nukem

Łukasz Olender
Anarchy Online i Red Faction to gry niewątpliwie złożone. W życiu gracza są jednak takie chwile, w których zamieniłby on każdy skomplikowany tytuł na coś, co nie wymaga zbyt dużo myślenia, ale daje dużo rozrywki. Taki jest właśnie Duke Nukem: Manhattan Project. Zapraszamy do lektury.

 


Red Faction

Łukasz Olender
Red Faction – to właśnie ta gra jest tematem niniejszego artykułu. Czy pomimo upływu ponad siedmiu lat od daty premiery jest ona warta poświęconego jej czasu?

 


Hedgewars

Maciej Mroziński
Hedgewars to gra mająca na celu stworzenie otwartego odpowiednika legendarnych Wormsów. Prawdę mówiąc wręcz zaskakujące jest podobieństwo do oryginału, tak wygląd interfejsu jak i przebieg rozgrywki, na fizyce gry kończąc do złudzenia przypominają Wormsy. Warto jednak powiedzieć jeszcze kilka słów.

 


Porozmawiaj z komputerem

Mariusz Jasnogórski
Komputerowe rozpoznawanie i synteza mowy (ang. Speech Technology) były niegdyś uważane za technologię dalece futurystyczną, która z pewnością nigdy nie opuści sfery fantastyki naukowej. Tymczasem, przez ostatnie 50 lat technologia ta była stale rozwijana i obecnie jest coraz częściej stosowana, zyskując coraz większą popularność.


Wydajny, elastyczny i przyjazny CMS - – Textpattern część II

Krystian Rajski
Celem niniejszego artykułu jest rozwinięcie pierwszej części poprzez wyjaśnianie i zaprezentowanie sposobu budowy witryny w oparciu o własny szkic struktury HTML. Przedstawiony sposób tworzenia szablonu nie jest jednym właściwym podejściem. Mamy nadzieję, że zaprezentowane informacje zachęcą do dalszej pracy z Textpattern.

 


Adobe Flash - – wykorzystanie w urządzeniach wbudowanych

Randy Martin
Wprowadzenie technologii Adobe Flash do urządzeń wbudowanych jest jednym z najbardziej ekscytujących osiągnięć ostatnich kilku lat. To, co zaczęło się od potrzeby stworzenia możliwości grania w gry w technologii Flash na telefonach komórkowych, rozwinęło się w chęć budowania całych wbudowanych interfejsów graficznych wykonanych w technologii Flash i technologiach pokrewnych, takich jak Flex. Użycie technologii Flash w systemach wbudowanych wymaga jednak od projektantów rozwiązania kilku problemów. Niniejsze opracowanie skupia się na wyborach, których musi dokonać projektant podczas spełniania różnego rodzaju wymagań.

 


Podstawy bezpieczeństwa Oracle

Cezary Cerekwicki
Prawie każdy system informatyczny zawiera w sobie bazę danych, a Oracle wśród nich zajmuje miejsce szczególne. Jest to system o olbrzymiej liczbie wdrożeń, działa na nim wiele istotnych usług, m.in. bankowych. Dlatego warto znać zastosowane w nim mechanizmy bezpieczeństwa.

 


Emulacja systemu MS Windows CE 5.0 na platformie x86

Artur Korneusz
Urządzenia mobilne (np. Pocket PC, Smatrfon) stają się coraz bardziej popularne. Przyczynia się do tego zarówno wzrost funkcjonalności jak i coraz bardziej przystępna cena. Duża ilość tychże urządzeń wyposażona jest przez producenta w system operacyjny klasy MS Windows CE oraz dedykowane oprogramowanie, związane z jego przeznaczeniem.

 

 

Grafika w PHP

Adam Blok
Jednym z kluczowych elementów każdego serwisu internetowego jest grafika. Dzięki PHP w dynamiczny sposób możemy ją bez niczyjej ingerencji uatrakcyjnić lub dostosować do naszych potrzeb.

 

 

Własny słup ogłoszeniowy

Piotr Plenik
Gdy już zadbaliśmy o przygotowanie działającej aplikacji, czas na dopracowanie kilku detali, dzięki którym naszą aplikację można uznać za profesjonalnie wykończoną. W drugiej części zaprezentujemy, w jaki sposób możemy zamieścić aplikację na serwerze oraz w sprawny sposób ją aktualizować.

 


Programowanie gier dla Symbian OS – rozwijamy grę

Rafał Kocisz
W dwóch pierwszych odcinkach serii Programowanie gier dla Symbian OS Czytelnicy mogli zapoznać się ze szkieletem aplikacji i przekonać się, jak można wykorzystać ten szkielet w celu zbudowania stosunkowo prostej – aczkolwiek niebanalnej – gry logiczno-zręcznościowej. Poprzedni odcinek cyklu, zatytułowany Budujemy grę!, zakończył się uruchomieniem pierwszej, grywalnej wersji projektu LaserQuest. W niniejszym odcinku skupimy się na rozszerzeniu funkcjonalności wspomnianej gry, analizując przy tym takie kluczowe składniki warsztatu programisty Symbian OS jak deskryptory oraz operacje wejścia/wyjścia na plikach.

 


Wywiad z Ludovic Neveu – Dyrektorem ds. Sprzedaży w Embarcadero Technologies

 

Materiały na CD:

Aplikacja Ramzes

ModeMarker Code Explorer 6
ModelMarker 9 for CodeGear IMEs & Visual Studio - Delphi / C#
Total Network Inventory
Software Developer's Journal nr. 168
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):