Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software Developer's Journal nr. 167

28-01-2012, 9:15
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2057855015
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 6   
Koniec: 13-02-2012 22:08:20

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
   
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81
 
 
 
 


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software Developer's Journal nr. 167 (11/2008) - E-Commerce

Jericho HTML

David de Rosier
David opisuje Jericho jako prostą, lekką i darmową bibliotekę użyteczną dla wszystkich programistów Java przetwarzających bądź generujących kod HTML. Jericho dostarcza klasy umożliwiające analizę i przekształcanie istniejących dokumentów HTML bądź też generowanie nowych. Wszystko z użyciem minimalnego nakładu pracy ze strony programisty.

 


Sklep internetowy w PHP i SQLite

Grzegorz Hibner
Zdaniem Grzegorza gotowych rozwiązań na rynku e-commerce są setki. Znajdziemy gotowe skrypty o funkcjonalności systemów aukcyjnych, sklepów internetowych oraz systemów barterowych. To najczęściej sprawdzone i tanie rozwiązania, regularnie aktualizowane – dlatego skorzystanie z nich najczęściej bywa bardzo kuszące. Jednak czy zawsze uzasadnione? Najczęściej o wiele lepiej stworzyć własną platformę e-commerce. Nie jest to trudne – nam zajmie to 60 minut.

 


Wydajny, elastyczny i przyjazny CMS

Krystian Rajski
Krystian napisał że Textpattern nie jest tak popularny jak np. Joomla. Nie posiada tak rozbudowanej listy plugin'ów i dodatków. Mniej znany, nie oznacza jednak gorszy czy też mniej wydajny. Stanowi ciekawą alternatywę i chociażby tylko ze względu na to warto poszerzyć horyzonty i przyjrzeć się rozwiązaniu bliżej. Niniejszy artykuł pełni rolę wprowadzenia.

 


Opensource-owe platformy blogowe

Lech Albrzykowski
Lech opisuje jak w przeciągu ostatnich lat blogi internetowe zjednały sobie wielką popularność wśród użytkowników internetu. Przestały być tylko i wyłącznie formą pamiętników a stały się miejscem wymiany zdań pomiędzy różnymi środowiskami jak choćby programistów.

 


SAP GUI Scripting API

Roman Gryzowski
Roman opisuje że SAP GUI Scripting API to interfejs pozwalający na emulowanie każdej czynności jaką może wykonać użytkownik w środowisku SAP GUI. Dzięki jego użyciu można zautomatyzować czynności powtarzalne, ale również uzyskać dostęp do SAP GUI z poziomu innych aplikacji, np. Windows Scripting Host.

 


IBM Rational Data Architect – pierwsze kroki

Szymon Gruszewski
Wyobraźmy sobie sytuację, w której musimy stworzyć oprogramowanie dla biblioteki. Chcąc wywiązać się z zadania musimy zaprojektować system, który będzie spełniał wymagania stawiane przez naszego zleceniodawcę. Z pomocą przychodzi nam Rational Data Architect, który jest narzędziem służącym do tworzenia zarówno prostych, jak i bardzo złożonych modeli bazodanowych.

 


Bezpieczne partycjonowanie – systemy wielordzeniowe QNX

Romain Saha , Kerry Johnson
Autorzy opisują że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy wbudowany system podłączony jest fizycznie lub bezprzewodowo to świata zewnętrznego. Taka łączność sieciowa pozwala użytkownikom zdalne monitorowanie i sterowanie oraz pozwala systemom pobierać nowe oprogramowanie i treści wtedy, kiedy jest to konieczne.

 


Joomla 1.5 – nowości

Stefan Wajda
Nowe wydanie Joomla! zapewnia użytkownikom i projektantom wygodny i łatwy w użyciu szkielet publikacji treści w witrynach internetowych wszelkiego typu. Stworzenie doskonałej witryny ze wszystkimi funkcjami, jakie sobie wymarzysz, może wymagać czasu i zaangażowania. Ale ze społecznością Joomla!, wsparciem projektantów oraz dzięki licznym rozszerzeniom tworzonym dla Joomla! 1.5, jest to jak najbardziej możliwe. Możesz również tworzyć własne rozszerzenia i udostępniać je ku uciesze całej społeczności.

 


Spring 2 Schema - własne przestrzenie nazw w Spring 2.x

Henryk Konsek
Osoby intensywnie wykorzystujące Springa w swoich aplikacjach często narzekają na ogrom konfiguracji XML koniecznej do utworzenia aplikacji o większym stopniu zaawansowania. Autorzy Spring Framework pisząc o dobrym oprogramowaniu promują zasadę DRY (Don't Repeat Yourself) – wyraźnie widać to w mechanizmie rozszerzania konfiguracji XML kontenera Springa. Ten artykuł wprowadzi Cię szybko w podstawowe techniki tworzenia własnych przestrzeni nazw XML Schema dla plików konfiguracyjnych Spring IOC.

 


LinkLift – koniec z reklamą kontekstową

Krzysztof Trynkiewicz
W internecie królują systemy reklamy kontekstowej. W oparciu o treść witryny, wyświetlane są odpowiednie reklamy z takich serwisów jak Google AdSense, czy AdKontekst Wirtualnej Polski. Zarobki z takich reklam są jednak stosunkowo niewielkie, stąd istnieje zapotrzebowanie na inne formy reklamy. Gwarantowany zarobek oferuje nowy wchodzący do Polski LinkLift.

 


Plugin – wielokrotne wykorzystanie sprawdzonych narzędzi

Piotr Plenik
Tworzenie aplikacji, składa się zarówno z tych bardziej twórczych, jak i bardziej odtwórczych prac. Mimo wszelkich naszych starań tworzenia wedle zasady DRY (z ang. DRY – Don't Repeat Yourself), zdarza się, że dla tej samej funkcjonalności powielamy i dostosowujemy ten sam kod na wielu różnych elementach aplikacji lub pomiędzy różnymi aplikacjami. Na początek zaprezentuję najczęściej wykorzystywane pluginy w Symfony, których jest w chwili obecnej ponad 200. Następnie stworzymy prosty dodatek do wysyłania maila w symfony bez dodatkowego nakładu naszej pracy.

 


Programowanie gier dla Symbian OS - budujemy grę!

Rafał Kocisz
W poprzednim, pierwszym odcinku z serii „Programowanie gier dla Symbian OS” Czytelnicy mieli okazję przebrnąć przez gąszcz stosunkowo zawiłych i miejscami mało interesujących szczegółów dotyczących programowania aplikacji pod Symbiana. W rezultacie powstał prosty szkielet gry pod wspomniany system. W niniejszej części cyklu zajmiemy się tematem znacznie ciekawszym – odejdziemy (chwilowo) od niskopoziomowych zagadnień systemowych i zrobimy to co Tygrysy lubią najbardziej – zbudujemy grę!

 


Wywiad z Bartoszem Stebnickim - dyrektorem generalnym firmy WMc

 

Materiały na CD: Adobe Acrobad 9 Pro wersja 30 dniowa; wideotutorial o Acrobat 9
Software Developer's Journal nr. 167
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):