Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software Developer's Journal nr. 162

28-01-2012, 9:12
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2057854649
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 7   
Koniec: 13-02-2012 21:54:16

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
   
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81
 
 
 
 


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software Developer's Journal nr. 162 (06/2008) - LINQ to SQL

ActiveRecords – nie tylko Rails

Marcin K Paciulan
Marcin przedstawia ActiveRecords jako ciekawą, prostą i posiadającą wiele możliwości bibliotekę. Dzięki zastosowaniu DRY i Convention over configuration implementacja wybranych rozwiązań jest szybka i przyjemna a co za tym idzie daje wiele satysfakcji. Jest to na tyle interesujące rozwiązanie że zasługuje na uwagę nawet jeżeli nie planujemy jego szerszego wykorzystania.


LINQ TO SQL

Jacek Matulewski
Jacek poruszając temat technologii LINQ pisze że zazwyczaj mówi się o osadzeniu języka SQL w języku C#. W przypadku LINQ to SQL zanurzenie to można rozumieć niemal dosłownie – zapytanie LINQ jest w tym przypadku tłumaczone bezpośrednio na zapytanie SQL wysyłane do bazy danych SQL Server 2005.

 


XML w większej Scali

Piotr Kochański
Piotr opisuje jak przetwarzanie dokumentów XML-owych stało się codziennością w niezliczonej liczbie różnego rodzaju aplikacji. XML jest używany najczęściej do przechowywania i udostępniania danych oraz do komunikacji między aplikacjami (usługi sieciowe SOAP). W artykule autor zajął się problemem przetwarzania dokumentów XML-owych, omówił również dlaczego bardzo często jest to niewdzięczne zadanie. Następnie przyjrzał się bliżej językowi programowania Scala.

 


Mobile 3D Graphics – piszemy grę na komórkę

Mirosław Skiba
Mirosław kieruje artykuł do osób, które miały wcześniej styczność z programowaniem w języku Java oraz z technologią J2ME i pisaniem Midletów, czyli aplikacji działających na telefonach komórkowych. Tworzenie aplikacji oraz gier 2D było przedstawiane wielokrotnie w różnych publikacjach, również w Internecie można znaleźć wiele przykładów i stron poruszających tą tematykę. Dlatego też w niniejszym artykule skupimy się głównie na technologii tworzenia scen trójwymiarowych przy użyciu pakietu Mobile 3D Graphics.

 


Hibernate

Mariusz Róg
Mariusz przedstawia niezbędne informacje o specyficznej funkcjonalności serwera Jboss w wersji 4.0, związanej z bazami danych i środowiskiem „Hibernate”. Jest to prosty przewodnik, w jaki sposób implementować taką funkcjonalność. Skierowany jest nie tylko do początkujących, ale również doświadczonych programistów Java EE, pragnących ułatwić sobie prace korzystając z mechanizmów automatycznego tworzenia i zarządzania fabryką sesji oraz hermetyzować warstwę bazy danych w kodzie i w wynikowej aplikacji jednocześnie zapewniając łatwy dostęp do obsługi bazy.

 


Java Microedition – metody integracji aplikacji

Albert Wachowicz
Albert w artykule skupił się na sposobach integracji aplikacji klienta JME z aplikacją serwera. Zaprezentował krótki przegląd metod za pomocą których można skomunikować klienta z serwerem. Gruntownie zostaną opisane wybrane mechanizmy integracji, które obecnie są najczęściej stosowane. Na koniec zostanie przedstawiona ocena wybranych metod w odniesieniu do wszechstronnego zastosowania.

 


Unix – piszemy program na komórkę

Bartosz Taudul
Bartosz napisał że w chwili obecnej system operacyjny Symbian ma największy udział w rynku smartfonów, jest więc interesującą platformą dla programistów. Wymagane narzędzia są dostępne jednak tylko dla użytkowników Windowsów, a samo programowanie przypomina wbijanie gwoździ bananem. Bartek przedstawia alternatywne podejście do tematu, które kładzie nacisk na wykorzystanie uniksowego doświadczenia czytelników, nie boi się przy tym krzyknąć, że król jest nagi.

 


Materiały na CD:

Multimedialny Kurs SQL; Essential NetTools
Software Developer's Journal nr. 162
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):