Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software Developer's Journal nr. 158

19-01-2012, 22:59
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2000149392
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 10   
Koniec: 14-01-2012 21:43:10
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
   
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81
 
 
 
 


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software Developer's Journal nr. 158 (02/2008) - OpenGL programy cieniowania geometrii

ADO.NET Synchronizazation Services – synchronizacja danych w .NET

Maciej Paczewski
Maciej w artykule przedstawił bibliotekę ADO.NET Synchronization Services jako fragment Microsoft Synchronization Framework. Autor udowadnia, że dzięki tej bibliotece tworzenie aplikacji okazjonalnie połączonych staje się dużo prostsze i nie ma potrzeby tworzenia własnego sposobu synchronizacji danych. ADO.NET Synchronization Srvices stanowią elastyczne i efektywne rozwiązanie problemu synchronizacji danych w aplikacjach o dowolnej architekturze.


Extreme Programming i CMMI. Kreatywność czy dyscyplina?

Mariusz Chrapko
Mariusz od początku zaznacza, że celem artykułu nie jest chęć wtłoczenia wybranych praktyk agile`owych do świata tradycyjnych metod tworzenia oprogramowania, a próbą wypośrodkowania pomiędzy dwiema dość skrajnymi sposobami tworzenia oprogramowania – agile`owym i tradycyjnym


Adnotacje Struts – tworzenie kontrolera w Java EE

Mariusz Róg
Mariusz w artykule przedstawił szybki oraz przyjemny sposób tworzenia kontrolera aplikacji Java EE. Wykorzystał do tego szeroko znane środowisko Apache Struts oraz silnika XDoclets. Powiązanie tych dwóch technologii wprowadza użytkownika do świata Java EE „wyprowadzając” go z archaicznego świata J2EE, przez co pozwala oszczędzić programiście sporą ilość czasu zmarnowanego na znajdowaniu i poprawianiu wpisów konfiguracyjnych oraz analizę zależności między akcjami a wyświetlanymi stronami.


Asambler - optymalizacja kodu

Artur Kozubski
Artur w artykule omówił kwestię przydatności asemblera w dzisiejszych czasach. W dobie komputerów z gigabajtami RAMu, wielordzeniowymi procesorami i akceleratorami grafiki 3D języki programowania rozwijają się w kierunku uwolnienia programisty od technicznych szczegółów tworzenia aplikacji, wprowadzając coraz wyższe poziomy abstrakcji. Są jednak sytuacje, które wymagają od programisty skorzystania z narzędzi niższego poziomu, aby maksymalnie wykorzystać możliwości CPU.

 


Rozwój języka UML - zmiany w wersji 2.1

Stanisław Wrycza , Bartosz Marcinkowski
Autorzy w artykule przedstawiają i egzemplifikują zmiany wprowadzone w wersji języka UML 2.1.1 w stosunku do wersji 2.0. Nowa wersja nie wprowadza zasadniczych zmian w zakresie dotychczas oferowanego instrumentarium języka UML. Dominują zmiany o charakterze formalno-redakcyjnym. Najważniejszą ze zmian jest wprowadzenie nowej kategorii pojęciowej przynależności (ang. ownership) asocjacji.


OpenXML - rejestracja pacjntów

Rafał Kocisz
Autor w artykule przedstawił zarys możliwości wykorzystania OpenXML do rejestracji pacjentów w sposób zgodny z obowiązującymi normami. Jak widać, stworzenie pełnego rozwiązania nie powinno stanowić teraz dla nikogo większej trudności.


Programy cieniowania geometrii w OpenGL

Janusz Ganczarski
Janusz przedstawia programy duszków i systemów cząstek, pisze o podziale wielokątów, jednoprzebiegowej obsłudze tekstur sześciennych, generowaniu brył cieni, rysowaniu krzywych i powierzchni oraz renderingu skóry i włosów.


Testowanie webserwisów w pigułce

Tomasz Sztelak
Tomasz w swoim artykule zaznacza, że testy obciążeniowe są bardzo niedoceniane przez programistów, a jeżeli są już wykorzystywane to ich przeprowadzanie odkłada się na sam koniec prac nad projektem.


Materiały na CD

* MULTIMEDIALNY KURS .NET 3.0 * SOATEST - pakiet narzędzi testowo - analitycznych * C++TEST - zestaw narzędzi dla języka C++
Software Developer's Journal nr. 158
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):