Software Developer's Journal nr. 152 (08/2007) Open KODE
Spis treści
Generic Image Library
Lubomir Bourdev
Lubomir przedstawia ogólny przegląd możliwości rozwiązania Generic Image Library. Pokazuje w jaki sposób GIL rozgranicza szczegóły reprezentacji obrazów od przetwarzających je algorytmów, w jaki sposób można tworzyć wirtualne obrazy na bazie dowolnych funkcji oraz jak używać obrazów, których właściwości mogą być rozpoznane dopiero na etapie uruchomienia programu.
OpenKODE
Janusz Ganczarski
Janusz przedstawia OpenKODE jako najnowszy projekt Khronos Group, często określany odpowiednikiem pakietu DirektX na urządzenia przenośne. Artykuł informuje jak OpenKODE łączy pięć otwartych standardów opracowanych przez Khronos Group:OpenGL ES, OpenVG, OpenMAX, OpenSL ES oraz EGL.
Darmowy PDF
Mock Objects
Marcin Sarniak
Marcin opisuje, w jaki sposób umiejetnie używany EasyMock, który jest bardzo ciekawym narzędziem ułatwiającym tworzenie testów aplikacji w trakcie jej budowania. Naturalność użytych rozwiązań ułatwia późniejszą refaktoryzację kodu. Po opanowaniu API EasyMock-a pisanie testów jest naprawdę szybkie i łatwe.
Jak zarządzać ryzykiem zgodnie z ISO 27001:2005
Marcin Pleszko
Marcin opisuje dostosowania metodyki zarządzania ryzykiem zawarte w metodzie MSF, która została opracowana na potrzeby zarządzania projektami informatycznymi. Sa to zbiory reguł pozwalające na zarządzenie procesem wytwarzania oprogramowania, tak by w założonym z góry czasie i przy posiadanym budżecie zrealizować projekt z sukcesem.
Silverlight-nowe możliwości dla twórców aplikacji internetowych
Sylwester Lewandowski
Sylwester opisuje Silverlight jako technologię, która pozwala na wykonanie podzbioru elementów XAML`a wewnątrz dowolnej przeglądarki internetowej. Obecnie dostępna jest wersja CTP z lutego 2007, ale już warto przyjrzeć się bliżej możliwościom oferowanym przez Silverlight.
Migracja od DHTML do DOM Scripting
Leszek Albrzykowski
Leszek opisał praktyczne metody migracji od DHTML do DOM Scriptingu. Fragment kodu, który zamieścił, skierowany jest do osób początkujących, a główny nacisk położył na bardziej teoretyczne kwestie opisanego problemu
Systemy Rejestracji Czasu Pracy (RCP)
Grzegorz Palmer
Grzegorz przedstawia założenia związane z budową systemu RCP wraz z najważniejszymi fragmentami kodu, które mogą stanowić dobry początek w tworzeniu własnego rozwiązania. Stworzenie dobrze przemyślanych klas dostępu umożliwia relatywnie bezproblemowe zbudowanie interfejsu użytkownika, a jakiekolwiek zmiany wprowadzane w późniejszym terminie nie będą kolidować z ogólną logiką systemu.
Tuning witryny ASP.NET 2.0
Jacek Matulewski
Jacek uczy w jaki sposób całkowicie przeobrazić interfejs zaprojektowanej wcześniej witryny (SDJ 07/2007) używając kaskadowych arkuszy stylów, technologii AJAX.
UML-modelowanie statycznych aspektów oprogramowania
Rafał Kasprzyk
Rafał opisuje jak modelując elementy statyczne rozwiązania dążymy do uzyskania takiej struktury oprogramowania, która będzie umożliwiała realizację wymagań funkcjonalnych przy spełnieniu wymagań niefunkcjonalnych.
Na dołączonej płycie CD:
* Kurs Oracle cz. II * Diskeeper 2007 – 45-dniowa wersja ewaluacyjna * Undelete 5 – 45-dniowa wersja ewaluacyjna * Desktop Orbiter 5 – specjalnie dla czytelników SDJ pełna wersja! * Smart Install Maker 2.70 – pełna wersja!