Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software Developer's Journal nr. 139

04-06-2012, 2:25
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2335063923
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 7   
Koniec: 08-06-2012 14:01:37

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software Developer's Journal nr. 139 (07/2006) - JPasswords

HITY NA DOŁĄCZONEJ PŁYCIE CD:

Tutorial wideo do Enterprise JavaBeans

Zestaw tutoriali na temat programu Snort

VMPC Data Security

Ponadto:


Qemu

John the Ripper

CryptoFS

Snort

AIDE


Biblioteka miesiąca: Prototype Prototype to biblioteka języka JavaScript autorstwa Sama Stephensona, będąca zbiorem użytecznych narzędzi usprawniających programowanie oraz pozwalających zminimalizować problem niekompatybilności skryptów między przeglądarkami. Artykuł omawia w jaki sposób biblioteka wprowadza nową jakość przy tworzeniu kodu JavaScript oraz jak zmienia podejście do niektórych technik programistycznych tego języka, czyniąc go również bardziej przenośnym i czytelnym.

Antyhaking:
Środki bezpieczeństwa stosowane w PasswordSafePasswordSafe to narzędzie udostępnianie na licencji Open Source, pracujące pod systemami z rodziny Windows i służące do przechowywania oraz zarządzania hasłami, a także innymi ważnymi informacjami, które użytkownik chciałby w specjalny sposób chronić. W artykule prezentujemy mechanizmy bezpieczeństwa zaimplementowane w ramach PasswordSafe oraz wyjaśniamy dlaczego są one użyteczne dla programistów pracujących nad rozwiązywaniem problemów ochrony danych w aplikacjach.

Antyhaking:
Jpasswords – szyfrowanie zbiorów danych
Jpassword to aplikacja do zarządzania zaszyfrowanymi zbiorami danych. Narzędzie jest zbudowane w oparciu o platformę Java. Autor omawia problemy związane z bezpieczeństwem oraz doradza w jaki sposób obronić się przed atakami opartymi na analizie pamięci.

Warsztat:
Piszemy serwer HTTP
Artykuł przedstawia zasady konstrukcji oprogramowania sieciowego po stronie serwera oraz wskazuje możliwe rozwiązania problemów związanych z pisaniem aplikacji wykorzystujących protokół HTTP.

Warsztat:
Praca z Pure Power Tactical Engine
Pure Power Tactical to silnik dla gier strategicznych i taktycznych czasu rzeczywistego, stworzony według metodyki Open Source i udostępniany na licencji Lesser GPL. Artykuł przedstawia strukturę silnika, sugerując jak najlepsze rozwiązania dotyczące architektury strategii czasu rzeczywistego. Ponadto zostały omówione dwie operacje często spotykane przy rozbudowywaniu silnika: tworzenie nowych jednostek oraz dołączanie skryptów do jednostek już istniejących.

Niezawodne programowanie: Wykorzystanie narzędzi GNU w projektowaniu systemów operacyjnych
Od jakiegoś czasu, wśród programistów wzrasta zainteresowanie tematyką tworzenia oraz projektowania systemów operacyjnych. Rosnąca popularność systemów wbudowanych (ang. embedded systems) tylko potwierdza tą regułę. Artykuł przybliża tematykę tworzenia oprogramowania systemowego z wykorzystaniem narzędzi GNU.

Inżynieria oprogramowania: Jądro systemu operacyjnego
Autor pokazuje jak napisać własny system operacyjny. Omawia zarządzanie pamięcią oraz przerwania w trybie rzeczywistym, poruszając również podstawowe zagadnienia trybu chronionego.

Programowanie J2ME
Programowanie internetowe w J2ME
Artykuł porusza kwestie związane z pisaniem aplikacji internetowych na telefony komórkowe. Krzysztof wskazuje jak napisać telnet działający na telefonie komórkowym oparty w oparciu o język J2ME.

Programowanie .NET
Rozbudowa .NET Remoting cz. 2
Artykuł stanowi kontynuację cz 1., która została zmieszczona w nr 5/2006 znajdziecie go również na płycie CD. Marcin przechodzi tym razem o jeden stopień wyżej. Zatem przestaniemy biernie używać dostarczonych wraz z .NET Framework technologii. Rozwijamy dostępne narzędzia i budujemy własne elementy kanału komunikacyjnego. Nie modyfikując logiki kalkulatora rozszerzymy jego funkcjonalność o umiejętność protokołowania przepływających informacji.

Klub techniczny:
CentraSite ControlCentraSite to rozwiązanie firm Software AG i Fujitsu do zarządzania oraz integracji oraz aplikacji SOA. Artykuł omawia interfejs internetowy CentraSite Control, który odpowiada za dostęp i kontrolę nad jądrem systemu.

Klub techniczny:
Magic eDeveloper – Praca w programie oraz dostęp do danych w trybie końcowego użytkownika
W tym odcinku chcemy prezentujemy możliwości programu Magic eDeveloper. Omawiamy mechanizmy manipulacji danymi, czyli sortowanie, filtrowanie i wyszukiwanie.

Software Developer's Journal nr. 139
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):