Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software Developer's Journal nr. 134

04-06-2012, 2:22
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2335063753
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 10   
Koniec: 08-06-2012 13:53:29

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta DVD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę DVD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki




Software Developer's Journal nr. 134 (02/2006)-Programowanie urządzeń mobilnych

Na płycieDVD:
Hity!!!

BEA WebLogic Server 9.0 and BEA AquaLogic Service Bus 2.0
BEA AquaLogic Data Services Platform
KateOS 2.2
NetBeans
Eclipse
Nokia
Qemu

Biblioteki
ActivePerl 5.8.7.815
T28 Library
wxWindows
PeepDB
plptools

Narzędzia
PEBuilder
RADpage 2.1
IPMonitor
SpeedJDB
SpeedJG
Guikachu 1.4.2
RapidBATCH 5 Personal
StyleTap Trial

Książki w wersjach elektronicznych
Listingi do artykułów opublikowanych w piśmie
Aplikacje na urządzenia mobilne
W numerze:

iText: obsługa dokumentów PDF z poziomu Javy iText jest darmową biblioteką do obsługi dokumentów PDF z poziomu języka Java. Bruno Lowagie jest jej założycielem i twórcą. W artykule Bruno odpowiada czym jest PDF, omawia sposoby stworzenia poprawnego dokumentu PDF oraz przekonuje, że PDF to elastyczny format opisu danych. Poznajemy historię iText, tworzenie od podstaw dokumentu PDF przy pomocy iText oraz wiele innych możliwości biblioteki. Celem autora jest zainteresowanie czytelnika formatem PDF.
ECOM: Mechanizm obsługi wtyczek w Symbian OSECOM to mechanizm obsługi wtyczek w systemie Symbian. Artykuł skierowany jest do osób rozpoczynających przygodę z tworzeniem oprogramowania dla Symbian OS. Na potrzeby artykułu autor opracował program korzystający z mechanizmów ECOM, a na jego przykładzie opisał krok po kroku proces tworzenia wtyczki w oparciu o ECOM. Kody źródłowe oraz koncepcje przedstawione w ramach tego tekstu zostały staranie opracowane i przetestowane, dzięki czemu mogą z powodzeniem służyć jako szablon do wykorzystania, zarówno w projektach hobbystycznych jak i komercyjnych.
Nowa odsłona wiodącego systemu operacyjnego Symbian 9.1Otoczenie urządzeń mobilnych jest dość specyficzne oraz dynamiczne. Liczba wszystkich użytkowników systemu operacyjnego Symbian przekracza aktualnie 48 milionów. Artykuł przedstawia cechy najnowszej wersji Symbian OS 9.1. Autor prezentuje więc architekturę Platformy Security, jej działanie, jądro oraz nowe wymagania systemu.
NetBeans IDE i Mobility PackArtykuł pokazuje, jak napisać aplikację umożliwiającą monitorowanie serwera aplikacji JavaEE z poziomu telefonu komórkowego obsługującego JavaME. Autorzy instuują, jak łatwo zdefiniować interfejs użytkownika i przepływ aplikacji JavaME korzystając z Visual Mobile Designera, jak pobrać interesujące nas dane z maszyny wirtualnej po stronie serwera oraz jak stworzyć kod umożliwiający klientowi JavaME wywoływać zdalnie metody serwera JavaEE. Artykuł został oparty na narzędziu NetBeans IDE z NetBeans Mobility Pack działające na bazie JDK 1.5.
Odpluskwianie aplikacji mobilnych pisanych w J2MEOdpluskwianie (ang. debugging) aplikacji napisanych w technologii Java J2ME jest kłopotliwe. Większość programistów wykorzystuje w tym celu liczne emulatory, które odwzorowują fizyczne urządzenia w sposób programowy; częstokroć przybliżenie to jest jednak wielce niedoskonałe. Kiedy napotykamy na problem, którego nie można odtworzyć przy pomocy emulatora, powstaje poważny problem techniczny. W artykule zostały przedstawione dwa potencjalne rozwiązania tego problemu. Adam skupia się na opisie rozwiązania MIDP 2.0 dla którego możliwe jest stworzenie klasy, która będzie wysyłać komunikaty z użyciem komunikacji Bluetooth poprzez profil portu szeregowego lub przez zwykły port szeregowy. Przykładowo komunikację Bluetooth można wykorzystać na telefonach firmy Nokia, a port szeregowy na Siemensach serii x65 i Motorolach V600 i pokrewnych. Artykuł zawiera kody żródłowe.
Automatic Position Reporting SystemAPRS jest krótkofalarskim systemem pozwalającym na aktualne przekazywanie pozycji stacji ruchomych za pomocą krótkich raportów pakietowych skierowanych do wszystkich pozostałych stacji. Artykuł opisuje w jaki sposób stworzyć kompletne przenośne urządzenie, które w zależności od potrzeb można wyposażyć w odpowiedni program, aby realizował potrzebne funkcje nie koniecznie związane z APRS i dziedziną krótkofalarską.
Zbudujmy sobie bazę danych – LhimkDB cz. 4Tym razem Paweł opisuje w jaki sposób dodać do bazy danych możliwość zapisu danych w strukturze drzewa (ang. tree structured database). To ostatni artykuł z serii o LhimkDB. W ciągu czterech odcinków od obsługi trwałej pamięci doszliśmy do struktur obiektowo-drzewiastych. Stworzyliśmy nie tylko jeszcze jedną bazę klucz-wartość, ale też zupełnie nową architekturę, pozwalającą na lepsze pisanie dużych systemów biznesowych. Autor podkreśla, że napisanie bazy danych jest proste, że może to zrobić każdy kto ma kilka wolnych chwil i niezbyt dużą wiedzę o programowaniu.
Java EE 5, czyli łatwiejsze życie programistyW pierwszym kwartale 2006 roku ma się ukazać specyfikacja dla nowej wersji platformy J2EE, która będzie nosić nazwę Java Platform Enterprise Edition 5 (Java EE 5). Zgodnie z oświadczeniami przedstawicieli firmy Sun, nadzorującej pracę nad powstawaniem nowej specyfikacji, zawarte w niej rozwiązania znacznie przyspieszą i ułatwią proces powstawania aplikacji opartych o Java EE 5, przy zachowaniu szerokich możliwości jakie oferuje ta technologia. Korzyści jakie daje zastosowanie platformy J2EE powodują, że jest ona stosowana w coraz większej liczbie aplikacji. Autor opisuje rozwiązania przyjęte w nowej wersji specyfikacji Java EE 5, podkreślając, że w znacznej mierze likwidują wady poprzednich wersji i przyspieszają tworzenie aplikacji.
Sterowanie pracami zapewniającymi jakość produktów wieloplatformowychAutor przedstawia w jaki sposób poradzić sobie ze sterowaniem w pracy nad testowaniem produktu. Christopher wskazuje by najpierw zebrać listę platform, na których mają działać klienci. Następnie należy upewnić się, czy stworzone zostaną matryce testów dla wszystkich nowych bądź zmienianych elementów w kolejnej wersji produktu. Znając już zakres niezbędnych do przeprowadzenia testów, powinieno się określić sposób śledzenia postępów pracy w miarę, jak jest ona wykonywana. Autor zachęca do korzystania z tabeli Gantta oraz przedstawia w jaki sposób harmonogramy, listy i matryce ułatwiają sterowanie pracami.
Antywzorce projektowe – złego dobre początkiAutor wyjaśnia czym są antywzorce projektowe, omawia przyczyny powstawania złych praktyk programistycznych oraz prezentuje najpopularniejsze schematy, które bezpośrednio dotyczą implementacji oprogramowania. Autor twierdzi, że programista rozumiejący pojęcie zarówno wzorca jak i antywzorca projektowego jest w stanie stworzyć lepsze rozwiązanie, zarówno pod względem architektury, stabilności jak i przyszłego rozwoju
Rozwiązanie Composite Application Integrator cz 1.Przedstawiamy produkt firmy Software AG – Composite Application Integrator (CAI), którego premiera miała miejsce na początku października tego roku - niespełna w dwa miesiące po przejęciu przez Software AG, firmy Casabac Technologies GmbH, wraz z bardzo dojrzałym produktem - Casabac GUI Server.
Magic eDeveloper cz 3.Część pierwsza przedstawiała w zarysie środowisko programistyczne Magic Developer. W kolejnych artykułach zostaną zaprezentowane przykłady rozwiązań i zastosowań aplikacji stworzonych w tym środowisku. Będziemy się przy tym odwoływać do odpowiednio przygotowanego do pracy środowiska. Artykuł ten został poświęcony zagadnieniu instalacji i konfiguracji narzędzia Magic eDeveloper. Pozwoli to czytelnikom poznać zależności komponentów produktu Magic oraz go poprawnie zainstalować.

Software Developer's Journal nr. 134
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):