Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software 2.0 nr. 120

27-06-2012, 12:45
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2406660589
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 8   
Koniec: 08-07-2012 12:52:10

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software 2.0 nr. 120 (12/2004) - SAP DB

Na CD między innymi:

DbVisualizer Free 4.1.1


Ponadto:

MaxDB 7.5.0.19, Ingres r3, SQLite 3.0.8,
Hibernate 2.1.6, Cayenne 1.1, Gadfly 1.0.0,
J2SE Development Kit 5.0, NetBeans IDE 4.0 Beta 2,
Ant 1.6.2, XDoclet 1.2.2, Apache 2.0.52 i 1.3.33,
Tomcat 5.0.28, Mozilla Firefox 1.0 RC 1, openCRX 1.1,
TinyXML 2.3.2, NSIS 2.02, HM NIS EDIT 2.0.1,
RSS Feed Creator 1.0, HExpand 1.6, Jake2 0.9.4.

A w numerze:


Rozmyty SQL. Jako że bliższa ciału skóra, prawdą jest, że posługiwanie się nieprecyzyjnymi określeniami nie sprawia nam tyle problemów co chociażby rozumowanie podług logiki klasycznej. Procedury wykorzystujące niedookreślone pojęcia języka naturalnego, takie jak: około 5, wysoki czy czerwony, można stosunkowo prosto zaimplementować w szerokiej klasie systemów korzystających z relacyjnych baz danych i SQL-a. Temu zagadnieniu poświęcony jest artykuł Radosława.
Gadfly, baza dla Pythona. Gadfly to system zarządzania relacyjną bazą danych napisany w Pythonie. Zaimplementowano w nim polecenia zgodne ze standardem SQL, odpowiadające za tworzenie, modyfikację, usuwanie tabel i indeksów oraz pobieranie danych. Zaletą tej bazy jest jej wieloplatformowość, gdyż uruchomi się wszędzie tam, gdzie obsługiwany jest interfejs gniazd Pythona. Pliki z danymi można wykorzystywać w różnych systemach operacyjnych. To rozsądna alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie mogą lub nie chcą instalować systemu bazodanowego.
MaxDB w praktyce. MaxDB, znana wcześniej pod nazwą SAP DB, jest bardzo stabilną i wydajną bazą danych, która została zainstalowana w tysiącach krytycznych aplikacjach. Jednakże nie zyskała takiej popularności jak MySQL, na co z pewnością miał wpływ komercyjny charakter SAP DB. Teraz jest to projekt opensourcowy i chociażby z tego powodu warto zainteresować tą bazą danych. W artykule zaprezentowane zostały wybrane techniki programowania oraz zarządzania MaxDB.
Steganografia tekstowa. Prawie każdy użytkownik komputera zapytany, czy może cokolwiek powiedzieć na temat kryptografii, odpowie twierdząco. Choć metody kryptograficzne charakteryzują się licznymi zaletami, nie w każdym przypadku stanowią najlepszy sposób ochrony danych przed nieautoryzowanym dostępem. Metody staganograficzne są zdecydowanie mniej popularne, mimo że nie sposób odmówić im prostoty czy elegancji. Co więcej, steganografia stanowi idealne uzupełnienie kryptografii. Z tego względu warto zainteresować się tą dziedziną ochrony danych.
MONO - alternatywa dla .NET Framework Technologia .NET stworzyła całkiem nowe możliwości dla aplikacji rozproszonych. Jednakże polityka Microsoftu powoduje, że tylko użytkownicy Windows mogą skorzystać z dobrodziejstw technologii .NET w jej oryginalnym wydaniu. W kontekście architektury .NET, mającej na celu tworzenie aplikacji niezależnej od systemu operacyjnego, jest to co najmniej dziwne. Projekt MONO ma na celu wypełnić lukę pozostawioną przez Microsoft. Bazując na specyfikacjach ECMA-235 (C#) oraz ECMA-236 (CLI), autorzy projektu chcą stworzyć wieloplatformowe, kompatybilne z oryginałem środowisko .NET. Artykuł Arkadiusza jest próbą oceny zaawansowania prac nad projektem MONO.
Kontrola dostępu do aplikacji WWW przy pomocy certyfikatów. Certyfikaty wykorzystujące rozwiązania kryptografii asymetrycznej są wygodnym narzędziem autoryzacji osób korzystających z danego systemu. Na przykładzie serwera WWW Apache oraz serwera aplikacji Tomcat autor pokazuje, w jaki sposób można zintegrować system autoryzacji oparty na certyfikatach z serwerami usług on-line. Wbrew pozorom wdrożenie takiego systemu nie jest zbytnio kłopotliwe, a korzyści z tego płynące z nawiązką zrekompensują poświęcony czas oraz wysiłek.
TinyXML. Język XML już na dobre zadomowił się we współczesnych programach i jest stosowany w wielu dziedzinach. O ile tworzenie plików XML nigdy nie nastręczało kłopotów, o tyle ich odczyt wymaga już napisania odpowiedniego analizatora. A to nie jest zadanie na przysłowiowe pięć minut. Istnieje wiele bibliotek rozwiązujących ten problem. Jednak tylko niektóre wyróżniają się taką uniwersalnością i prostotą właściwą dla TinyXML.
Hibernate - pierwsza aplikacja. Praktycznie każda obecnie tworzona aplikacja korzysta z bazy danych. Tradycyjne, relacyjne podejście nastręcza sporo kłopotów i zmusza programistę do pamiętania o strukturze bazy oraz znaczeniu danych. Z myślą o rozwiązaniu tego problemu został stworzony Hibernate - narzędzie realizujące mapowanie obiektowo-relacyjne.

Software 2.0 nr. 120
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):