Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software 2.0 nr. 118

04-03-2012, 19:27
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2110930307
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 6   
Koniec: 10-03-2012 12:33:03

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software 2.0 nr. 118 (10/2004) - UML 2.0

W numerze przeczytasz:

Programowanie generyczne w C++ - alternatywa programowania obiektowego. Programowanie obiektowe jest jedną z najpopularniejszych metod programowania. Nie wszystkim jednak wiadomo, że istnieją jeszcze inne metody, które warto przybliżyć Czytelnikom. Jedną z takich metod nowoczesnego programowania aplikacji jest programowanie generyczne.
Tworzenie oprogramowania z wykorzystaniem UML 2.0. Od końca 2003 roku często słyszy się o nowej wersji języka ułatwiającego modelowanie oprogramowania ? UML-a w wersji 2.0. Z artykułu dowiemy się czym w ogóle jest jest język UML, jak możemy go wykorzystać i jakie nowe elementy wprowadzono do wersji 2.0.
O projektowaniu oprogramowania. Każdy współczesny informatyk powinien wiedzieć jak ważne jest projektowanie oprogramowania. Może jednak nie wiedzieć jak się do tego projektowania powinien zabrać i jakie cechy powinien posiadać dobry projekt. Czytając artykuł poznamy wszystkie najważniejsze zasady i wskazówki, jakimi należy się kierować podczas projektowania oprogramowania. Dowiemy się także, jakie cechy charakteryzują dobry projekt.
Modelowanie systemu z wykorzystaniem Telelogic Tau G2. Język UML 2.0 został zaimplementowany już w wielu programach wspomagających projektowanie programów i systemów informatycznych. Przedstawiamy możliwości jednego z nich, czyli Tau G2 firmy Telelogic. Przy pomocy tego programu i notacji UML, oraz na przykładzie automatu do napojów pokazuje, jak tworzy się projekty informatyczne.
Tworzenie aplikacji na PocketPC pod .NET. Coraz większa popularność przenośnych organizerów elektronicznych (PDA) wymusza nabycie umiejętności tworzenia oprogramowania także i na tego typu sprzęt. A szczególnie, gdy ich mobilność można wykorzystać w zastosowaniach profesjonalnych. Z bardzo interesującego artykułu dowiemy się, jak należy tworzyć programy działające na palmtopach PocketPC pracujących pod kontrolą systemu z rodziny Windows Embedded, wykorzystując w tym celu coraz bardziej popularną platformę .NET oraz mobilną wersję serwera baz danych SQL Server CE firmy Microsoft.
Zastosowanie XML Web Services do rejestrowania błędów aplikacji na platformie .NET. Jak ważne jest szybkie wykrywanie błędów, wie każdy doświadczony programista. Jest wiele sposobów na ich wykrywanie i wiele sposobów powiadamiania o nich zainteresowane osoby. Przedstawiamy jeden z takich sposobów wykrywania błędów na platformie .NET, wykorzystujący usługę sieciową XML Web Services do przesyłania raportów o błędach.
Ruby ? wprowadzenie. W dotychczasowej historii informatyki powstało bardzo dużo języków programowania. Jedne przyjęły się u programistów tak, że są wykorzystywane do tej pory, a inne niestety popadły w zapomnienie. Ruby jest jednym ze współczesnych języków programowania obiektowego bardzo popularnego w Japonii. Jednak jego możliwości zauważyli już programiści z całego świata, tak więc niedługo może się stać tak popularny, jak popularny stał się Python. Omawiamy najważniejsze cechy Ruby'ego i prezentuje prosty przykład jego zastosowania.
Audiere - nadstawmy ucha. W tym miesiącu przedstawiamy bardzo prostą i wieloplatformową biblotekę do odtwarzania plików dźwiękowych zapisanych w różnych formatach. Jej prostota polega na tym, że kod programu odgrywającego możemy zapisać w kilku linijkach.
ANT - narzędzie nie tylko do budowy. Na warsztacie poznamy możliwości Anta ? programu tworzonego w ramach projektu Apache i bardzo często używanego przez wielu programistów piszących w Javie i nie tylko. Dlaczego Ant stał się tak popularny? Dlatego, że przy jego pomocy możemy zautomatyzować cały proces tworzenia oprogramowania, na przykład proces kompilacji czy budowa archiwów.

Together Designer Community Edition
firmy Borland
Pakiet do modelowania oprogramowania
z zaimplementowanym standardem UML 1.4 i 2.0

Ponadto:

ArgoUML 0.16.1, Poseidon for UML 2.5.1, Fujaba 4.1.0,
Jude 1.3, Umbrello UML Modeller 1.3, Unimodeler 1.4,
Xylophon 0.2, Ruby 1.8.1, FreeRIDE 0.7.0, FXRuby 1.0.29,
FXRuby 1.2.1, mod_ruby 1.2.2, WEBrick 1.3.1, xmlparser 0.6.8,
xmlrpc4r 1.7.16, Tomcat 5.0.28, Opera 7.54, Ant 1.6.2,
J2SDK 1.4.2, Loki, STL, Audiere 1.9.3, MS ActiveSync 3.7.1,
SQL Server 2000 CE Version 2.0,
Embedded Visual Tools 3.0 - 2002 Edition,
.NET Compact Framework
Software 2.0 nr. 118
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):