Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Software 2.0 nr. 113

04-03-2012, 19:23
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2110930062
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 6   
Koniec: 10-03-2012 12:22:48

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

tel. 601 [zasłonięte] 099
[zasłonięte]@altkomp.pl
Tel/Fax: +48 12 [zasłonięte]3321
Tel. GSM: +48 [zasłonięte] 802 099

ALTKOMP PHU
31-564 Kraków

Al. Pokoju 81


[zasłonięte]@market.altkomp.pl
Tel. GSM:
+48 [zasłonięte] 701 022

Osobisty odbiór zamówień
tylko po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym
w godz: 10.00 - 18.00


Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 1 płytę CD
Cena nominalna 26.75 zł - Cena na Allegro = 10 zł + koszt wysyłki



Software 2.0 nr. 113 (05/2004) - Eclipse

Software 2.0 numer 05/2004
ZAWARTOŚĆ CD:

J2SE 1.5.0 Beta 1, Ant 1.6.1, NetBeans 3.6 Beta, JavaMail API 1.3.1, Spring Framework 1.0 RC1, Jetty 4.2.17, JGraph 3.1,Eclipse 3.0M7, GnuPlot 3.8k.1, Xalan-Java 2.6, Xerces2 Java Parser 2.6.2, #Develop 0.99B, #ZipLib 0.50, .NET Framework i SDK 1.1, JavaBeans 1.0.2, XDoclet 1.2, Wine 20[zasłonięte]213, Sketsa 1.7, Extended PDF, Abbot 0.12.0, Kaffe 1.1.4, PicoContainer 1.0beta, NanoContainer 1.0, HSQLDB 1.7.2 RC2, Tomcat 5.0.19, IWeaver 0.3.5,

W NUMERZE

Wstępniak

AKTUALNOŚCI

Niełatwe jest życie programisty

Na początku był kod maszynowy. Po krótkim namyśle pierwsi informatycy uznali, że nie od rzeczy byłoby wprowadzić coś nieco bardziej czytelnego dla człowieka i tak zaczęły powstawać języki programowania coraz to wyższego poziomu. Przez wiele lat narzędziami programisty były wyłącznie edytor tekstu i kompilator, a pojęcie środowiska programistycznego w ogóle nie istniało. Lata dziewięćdziesiąte przyniosły rozwój technik komputerowych i gwałtowny rozwój coraz bardziej rozbudowanych aplikacji pracujących w trybie graficznym, które wymuszały niespotykany dotąd rozrost objętości kodu potrzebnego do stworzenia programu. Odpowiedzią były środowiska programistyczne, które znowu przeniosły pracę programisty o poziom wyżej i odsunęły go jeszcze dalej od kodu. W miarę rozrostu środowisk i związanych z nimi technologii okazało się, że dla abstrakcyjnego porządku i potrzeb marketingowych przydałoby się coś jeszcze oczko wyżej i oto dzisiaj słowem-wytrychem jest framework, którego znaczenie jest tak ogólne i niesprecyzowane, że nikt go nawet nie próbuje tłumaczyć.
Twórcy Eclipse'a bez bicia przyznają, że jest on "rozszerzalnym IDE do wszystkiego i niczego w szczególności" i służy przede wszystkim do podłączania do niego wyspecjalizowanych modułów. Opis platformy Eclipse oraz przykład tworzenia modułów można znaleźć w tym numerze Software 2.0.
Kolejnym poziomem abstrakcji będzie zapewne jakiś jeszcze ogólniejszy framework, do którego określenia nawet w języku angielskim zabraknie wystarczająco ogólnego słowa i który sprowadzi szlachetną sztukę programowania do przestawiania na ekranie różnokolorowych klocków i podawania komunikatów. Każdy kolejny poziom abstrakcji niesie ze sobą dodatkowy koszt, wiążący się z koniecznością porozumienia się z niższym poziomem, który z kolei porozumiewa się z jeszcze niższym i tak aż do kodu maszynowego, dzięki czemu program typu "Hello World" zajmuje kilka megabajtów i wykonuje się rok. Ale za to jest wieloplatformowy!
Niemało kłopotów przysporzył też programistom Internet, który z jednej strony pozwolił przenieść prace deweloperskie z ciasnych biur do wygodnych domów rozrzuconych po całym świecie, ale z drugiej zmusił do szukania nowych metod koordynacji projektów. Jakby tego było mało, pojawiło się też oprogramowanie otwarte, w którego tworzeniu może uczestniczyć każdy, kto posiada chęci i odpowiednie umiejętności. Dla kierownika projektu to koszmar organizacyjny: trzeba koordynować pracę bliżej nieokreślonej liczby osób na całym świecie znając większość z nich wyłącznie za pośrednictwem korespondencji mailowej. Z pomocą przychodzą systemy zarządzania wersjami, takie jak prezentowany w tym numerze CVS. Na płycie dołączamy też najciekawsze programy narzędziowe dla różnych systemów, które znacznie usprawnią pracę wszystkich biorących udział w projektach korzystających z CVS.
Wiosna za oknem, Europa za pasem, a w tym numerze Software 2.0 dla każdego coś ciekawego, więc zapraszam do lektury!

Witold Pietrzak.

Spis treści Software 2.0 wydanie 05/2004

Informatyczny smak codzienności
Głębokie myśli
Filip Dreger
W swoim kolejnym felietonie Filip udziela praktycznych wskazówek dotyczących skutecznego kłamania, a także - bez związku - po raz kolejny nawiązuje do tematu reklam narzędzi programistycznych.

Interfejs użytkownika polszczyzny
Parę słów o amatorskich spolszczeniach
Marcin Miłkowski
W kolejnym odcinku interfejsu Marcin wytyka błędy, jakie często można spotkać w nieudolnie tłumaczonych instrukcjach oraz w spolszczonym oprogramowaniu. Na zakończenie podaje kilka prostych rad jak wykonywać takie tłumaczenia, aby ujawnionych błędów można było uniknąć.

Tam byliśmy
Software Dev.Con 2004
Aneta Sienkiewicz
Relacja z V edycji corocznej konferencji, odbywającej się pod patronatem Software 2.0, poświęconej najnowszym narzędziom i rozwiązaniom informatycznym. Aneta przedstawia krótki opis dwóch dni wypełnionych atrakcyjnymi wykładami i prezentacjami najważniejszych osiągnięć liczących się na rynku firm.

Temat numeru: Środowiska programistyczne
CVS ? gotowe rozwiązania
Dariusz Cieślak
W praktyce programistycznej bardzo ważna jest kontrola nad kolejnymi wersjami tworzonego oprogramowania. Jest wiele takich narzędzi, jednak najpopularniejszym jest system CVS. Darek jako doświadczony programista na prostych przykładach przedstawia, jak należy używać tego typu oprogramowanie.

Uniwersalne IDE
Sławomir Marcinkowski
Eclipse ? środowisko IDE do tworzenia wszystkiego i niczego w szczególności. Sławek krótko wprowadza nas w świat tego uniwersalnego narzędzia i pokazuje na prostym przykładzie jak stawiać w nim pierwsze kroki.

phpCollab + Mantis = efektywne zarządzanie projektem
Marcin Kawalerowicz
Gdy zaistnieje potrzeba skorzystania z systemu do zarządzania projektem, można do tego celu użyć oprogramowanie typu open source. Marcin przedstawia nam dwa niezależne programy współdziałające ze sobą i tworzące razem kompletny system zarządzania projektami informatycznymi.

Własny plugin do Eclipse
Sławomir Marcinkowski
Platforma Eclipse składa się prawie wyłącznie z pluginów, bez których to narzędzie nie byłoby takie uniwersalne. Sławek w swoim artykule demonstruje jak tworzyć i dołączać własne pluginy, aby środowisko Eclipse dostosowywać do własnych potrzeb programistycznych.

Przeczytać warto
Karty chipowe z poziomu języka C
Michał Rogala
Karty chipowe na stałe zadomowiły się w naszych kieszeniach i portfelach. Jednak czy na prawdę są takie bezpieczne jak się powszechnie uważa? Michał krótko wprowadza nas w ten temat, prezentuje sposób na obsługę kart z poziomu języka C, a w praktycznym przykładzie demonstruje jak odczytać książkę telefoniczną z karty SIM od telefonu komórkowego.

Biblioteka miesiąca
Allegro ? szybkie, wieloplatformowe multimedia
Filip Dreger
Czy możliwe jest napisanie programu w pełni wykorzystującego sprzętowe możliwości multimedialne jednego systemu operacyjnego, na przykład gry, a następnie skompilować go na innej platformie tak, aby działał tak samo bez ingerencji w kod? Tak. Umożliwia to biblioteka Allegro, której działanie demonstruje Filip na prostym przykładzie.

Warsztaty
Q-Line 3000 ? tworzenie aplikacji bazodanowych
Mariusz Szafrański, Jan Kubań
Technologia Q-Line 3000 to szybki sposób na tworzenie własnych programów, wykorzystywanych głównie w firmach i instytucjach. Autorzy krok po kroku przedstawiają jak korzystać z jej uniwersalnych możliwości.

Software 2.0 nr. 113
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):