|
|
Witam,
na tej aukcji mozesz zakupic idealne soczewki do jazdy w samochodzie marki JZO z powloka antyrefleksyjna IDEAL . Wystarczy, że wyślesz do mnie swoje nowe lub uzywane oprawki, a zamontuje je GRATIS ! Płacisz tylko za super soczewki ! cena oczywiscie za parę. Potrzebna bedzie recepta, lub jesli chcesz na podstawie swoich dotychczasowych okularow to nie ma problemu, wykonam identyczne parametry szkieł. Posiadam sprzet marki Essilor najnowszej generajci, Zamawiajac u mnie zamawiasz u dyplomowanego optyka. Jesli na recepcie nie ma podanego rozstawu zrenic, PD , to mozesz wykonac samodzielnie taki pomiar -
Stań lub usiądź przed lustrem
Przyłóż linijkę tuż pod oczami
Przysłoń lewe oko i patrz na odbicie odsłoniętego oka prawego
Odczytaj z linijki odległość od środka źrenicy prawego oka do środka nosa
Analogicznie postępuj z okiem lewym. Czas realizacji jest kolo 4 dni roboczych, poniewaz soczewki sa wykonywane tylko i wylacznie na zamowienie. W razie pytan prosze o mail lub telefon 517 [zasłonięte] 979. Chetnie odpowiem na kazde pytanie.
Technologia soczewek DRIVEWEAR oparta jest na połączeniu dwóch najbardziej zaawansowanych technologii: technologii soczewek polaryzacyjnych NuPolar oraz technologii soczewek fotochromowych Transitions. DRIVEWEAR jest soczewką, która uwzględnia specyfikę wymagań konkretnej grupy użytkowników – kierowców. Zastosowanie filtra polaryzacyjnego pozwoliło na eliminację uciążliwych i niebezpiecznych odblasków od płaskich poziomych powierzchni. Zastosowanie technologii Transitions umożliwiło zmianę poziomu zaciemniania soczewki w zależności od poziomu oświetlenia. Zastosowanie zmiennej barwy soczewek w zależności od warunków zewnętrznych to również cecha unikatowa i bardzo ważna dla komfortu widzenia kierowców.
W pochmurny dzień fotoczułe molekuły soczewki są nieaktywne. W tym stanie przepuszczają całe promieniowanie widzialne docierające do soczewki, blokując jednocześnie 100% promieniowania UV. W takich warunkach kolor soczewki jest zielonożółty (odzwierciedla kolor filtra polaryzacyjnego).
W trakcie jazdy w słoneczny dzień soczewki DriveWear dostosowują się do warunków panujących na drodze, blokując oślepiające promienie słoneczne. Dodatkowo jakość i komfort widzenia podnoszą warstwy polaryzacyjne. Dzięki zdolności reakcji na krótkofalowe promieniowanie widzialne soczewki DRIVEWEAR nawet za szybą samochodową zabarwiają się na kolor miedziany.
Podczas przebywania poza pojazdem, w warunkach silnego nasłonecznienia, soczewki DriveWear działają jak tradycyjne soczewki fotochromowe dając pełną ochronę wzroku przed promieniami słonecznymi. Soczewki przyjmują kolor ciemnobrązowy.
UWAGA: Należy pamiętać, że DRIVEWEAR to w szczególności polaryzacyjne soczewki przeciwsłoneczne, których wstępne zabarwienie wynosi ponad 40%. Nie nadają się one zatem do kierowania pojazdów w nocy.
Powłoki polaryzacyjne
Kolejnym rozwiązaniem optycznym, które ochroni przed olśnieniem słonecznym, eliminując uciążliwe dla oka odblaski jest zastosowanie na soczewkach powłoki polaryzacyjnej.
Powłoka polaryzacyjna jest już dość starym wynalazkiem, niemal 80-letnim. Opracował ją w 1929 roku amerykański naukowiec Edwin H. Land, a niedługo potem firma Kodak użyła po raz pierwszy filtra polaryzacyjnego w swoim obiektywie. Minęło zaledwie osiem lat i na rynku pojawiły się okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją.
Niespolaryzowane naturalne światło jest drgającą prostopadle do kierunku padania falą świetlną, która jest nośnikiem istotnych informacji. Problem zaczyna się, gdy padnie ona pod kątem na gładką powierzchnię, jak asfalt, lód, woda, śnieg, piasek, lakier karoserii czy szkło. Wtedy następuje częściowa lub całkowita polaryzacja liniowa w płaszczyźnie poziomej. Oko ludzkie odbiera to jako biały blask, drażniący i powodujący czasem chwilowe oślepienie. Ratunkiem jest ponowne spolaryzowanie fali świetlnej, tak, aby z poziomej zamieniła się w pionową, która odpowiada za dostarczanie do oka informacji o kolorach. Oprócz polepszenia widzenia kolorów, powłoka polaryzacyjna podnosi kontrast, komfort widzenia oraz chroni oczy w stu procentach przed promieniowaniem UV.
Dzięki powłoce polaryzacyjnej likwidowane są oślepiające odblaski na przykład podczas jazdy samochodem, co podnosi bezpieczeństwo podróży. Poza tym okulary z polaryzacją świetnie sprawdzają się przy uprawianiu sportów wodnych, takich jak na przykład żeglarstwo czy kajakarstwo. Latem warto nosić je na plaży, gdzie światło odbija się zarówno od wody, jak i od piasku, powodując przykre dla oczu odblaski. Zimą okulary polaryzacyjne zalecane są podczas wypraw i wycieczek, natomiast narciarze muszą pamiętać, że wygaszenie odblasku lodu, które to refleksy pozwalają odróżnić lód od śniegu, może być dla nich niebezpieczne. Ponadto okulary takie zalecane są osobom po operacjach oczu lub z nadwrażliwością na światło.
Warto mieć jednak świadomość, że przy wszystkich swoich zaletach, filtry polaryzacyjne mają także wady. Mianowicie mogą utrudniać oglądanie obrazów na ekranach LCD, w które wyposażone są na przykład popularne dziś odbiorniki GPS w samochodzie.
Rozwój technologii pozwala dziś zaspokoić potrzeby każdego Klienta. Noszenie okularów latem nie musi oznaczać dla okularników trudności. Dziś wybierając jedno z przedstawionych wyżej rozwiązań można komfortowo korzystać z okularów w każdych warunkach, chroniąc jednocześnie swoje oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. |
|
|
|
|