Kontakt
Telefon: 601 [zasłonięte] 937
kontakt w godz. 12:00 - 19:00
Email: [zasłonięte]@papuamu.pl
Regulamin
1. Proszę dokładnie uzupełnić formularz wysyłki.
2. Proszę o dokonanie wpłaty na wskazany numer konta lub za pośrednictwem systemu płatności PayU. W tytule przelewu proszę wpisać nick z Allegro i numer wygranej aukcji.
3. W przypadku zamówienia większej ilości, proszę o kontakt mailowy. Koszt wysyłki zostanie obliczony indywidualnie.
Wysyłka
Poczta Polska
List ekonomiczny: 6zł
List priorytetowy: 8zł
Kurier
Przesyłka kurierska: 16zł
Odbiór osobisty
Odbiór osobisty w restauracji ekologicznej Ekobistro Papuamu w Krakowie na ul. Romanowicza 15/róg Lipowej
SOCZEWICA CZERWONA ŁUSKANA BIO!!!
Właściwośći produktu
Masa netto: 500g
Termin przydatności: 03.2013
Kraj pochodzenia: Turcja
Certyfikat BIO: IMO Control/CU 800356 , EU certified acc. EC 834/2007: NL BIO-01
Soczewica czerwona to roślina strączkowa najbardziej rozpowszechniona w Azji. Jest jedną z pierwszych roślin uprawnych i jest spożywana w większości rejonów świata. W samych Indiach występuje jej ponad 50 odmian. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest właśnie czerwona, z której przyrządza się Dal, czyli sos do ryżu. Jej natura termiczna jest neutralna, smak zaś łagodny. Działa moczopędnie, korzystnie wpływa na serce i krążenie, stymuluje system nadnerczy: wzmaga aktywność i witalność nerek. Czas gotowania tej odmiany soczewicy jest krótszy niż w przypadku pozostałych odmian. Tym niemniej tak jak w przypadku wszystkich strączków i fasolowatych wymaga wcześniejszego namaczania. . Wystarczy kilka godzin. Czas gotowania tej soczewicy w szybkowarze to ok. 10 minut. Metodą tradycyjną zajmie nam to ok. 20-30minut.
Ważne informacje związane z poprawą strawności strączkowatych:
1. Rośliny te należy dokładnie wypłukać w wodzie, do uzyskania klarownej postaci.
2. Strączków nie powinny jeść dzieci przed 18 miesiącem życia, gdyż ich ciała nie wytwarzają jeszcze enzymów niezbędnych do prawidłowego trawienia.
3. Stosuj odpowiednie połączenia, tj. zestawiaj rośliny strączkowe z zielonymi warzywami, niezawierającymi skrobi oraz wodorostami. Łączenie ich z ziarnami zbóż lub gotowanymi owocami jest dopuszczalne u osób ze sprawnym układem trawiennym.
4. Przyprawiaj strączki solą morską, sosem sojowym lub miso. Rób to jednak pod koniec gotowania. Pamiętaj, że strączków nigdy nie solimy na początku gotowania, gdyż wtedy pozostaną twarde.
5. Gotuj warzywa strączkowe z nasionami kopru włoskiego lub kminku (zamiennie kminu rzymskiego/indyjskiego) Pomagają one uniknąć gazów.
6. Dla poprawy smaku i właściwości odżywczych do gotowania dodawaj na dno garnka namoczone wodorosty kombu lub kelp.
7. Namaczaj wcześniej strączki. Podczas namaczania skórka robi się miękka i rozpoczyna się proces kiełkowania, który eliminuje kwas fitynowy zwiększając dostępność do cennych minerałów. Podczas namaczania enzymy powodujące gazy rozpuszczają się.
8. Gdy rośliny strączkowe zaczynają się gotować zbierz i usuń gromadzącą się pianę.