Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SOŁŻENICYN KRĄG PIERWSZY WYDANIE PODZIEMNE GRATIS

26-06-2012, 20:15
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 49 zł     
Użytkownik PROPOLONIA
numer aukcji: 2406057037
Miejscowość Internet
Wyświetleń: 6   
Koniec: 17-06-2012 23:45:28

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

  ALEKSANDER SOŁŻENICYN


KRĄG PIERWSZY

 

WYDAWNICTWO : PROFIT

ROK WYDANIA : 1990 

ILOŚĆ STRON : 400 + 300

OPRAWA : MIĘKKA

STAN : KSIĄŻKI SĄ JAK NOWE 


 UWAGA !!!

WYSYŁKA GRATIS !!!


JAKO GRATIS DODAJĘ KSIĄŻKĘ SOŁŻENICYNA

,,JEDEN DZIEŃ IWANA DENISOWICZA "

 

 

Tematyka łagrowa znajduje w Kręgu pierwszym swój fabularny kształt w opisie „szaraszki”, specyficznej formy więzienia, które w istocie stanowiło instytut badawczy – tu pracujący nad deszyfracją ludzkiego głosu i techniką podsłuchu – a zatrudnieni w nim więźniowie byli często wybitnymi naukowcami. Istotnym uzupełnieniem tekstu powieści jest wątek osobistych losów Stalina oraz próba nakreślenia jego portretu psychologicznego.

Krąg pierwszy należy obecnie do kanonu najwybitniejszych powieści XX wieku, a jego demaskatorska treść stała się ważnym elementem poznania stalinowskiego systemu terroru i zagłady.

Choć jej tytuł nawiązuje do Boskiej Komedii Dantego, Sołżenicyn opisuje współczesne mu czasy i rzeczywistość "szaraszki" - więzienia-instytutu badawczego. Zatrudnieni w niej więźniowie, wielu to wybitni naukowcy, pracują nad deszyfracją ludzkiego głosu i technikami podsłuchu. To zamknięte środowisko jest obrazem radzieckiego społeczeństwa w miniaturze, a portrety psychologiczne bohaterów - także samego Stalina - zajmujących miejsca na dwóch skrajach represyjnego systemu, składają się na całą gamę ludzkich typów i postaw. Jest to powieść o wyjątkowych walorach, przejmująca i napawająca grozą.

Aleksander Sołżenicyn (1[zasłonięte]918-20), aresztowany w 1945 roku i skazany na osiem lat obozu pracy, do roku 1956 przebywał na zesłaniu. W 1970 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla. W 1974 roku został ponownie aresztowany, pozbawiony obywatelstwa ZSRR i deportowany do RFN. Do ojczyzny wrócił ze Stanów Zjednoczonych dopiero w roku 1994.