Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

smArtwork, Grzegorz Safinowski

28-01-2012, 0:28
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 3 zł     
Użytkownik grzegorzto
numer aukcji: 2058367911
Miejscowość ŁÓDŹ
Wyświetleń: 5   
Koniec: 25-01-2012 14:53:55

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 1991
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

smArtwork

Grzegorz Safinowski

 
Zestaw programów znanych pod nazwą smARTWORK śłuży do zaprojektowania płytki drukowanej. Projekt odbywa się w oparciu o istniejący schemat ideowy zaprojektowany ręcznie lub przy pomocy programu do tego przeznaczonego. Schemat ideowy zaprojektowany przy użyciu programu OrCAD SDT III daje możliwość opisania schematu. Taka lista opisująca sieć połączeń może być wykorzystana podczas projektowania płytki w nowszych wersjach programu smARTWORK. Listy połączeń sporządzane przez starsze wersje OrCADa do wersji 3.01 były sporządzane bez porządkowania w słupki. Każda oddzielna informacja zapisana była w jednej linii. Taki format jest odpowiedni dla najczęściej spotykanych nie najnowszych wersji smARTWORK do wersji 3.4. Nowsze wersje OrCAD sporządzają listy połączeń porządkowane w kolumny.
Po sporządzeniu schematu ideowego przy pomocy programów OrCAD listę połączeń (netlist) należy sporządzić w formacie ALGOREX. Tak sporządzoną listę; połączeń należy poddać konwersji przy pomocy programu NETCVT. Lista połączeń jest plikiem tekstowym i może być modyfikowana również przy pomocy edytora tekstu z zachowaniem formatu ASCII. Taka lista połączeń umożliwia automatyczne projektowanie ścieżek.
Projektowanie płytki drukowanej może odbywać się na trzech oddzielnych warstwach, co oznacza płytkę dwustronną i napisy informacyjne. Jest to jeden z najprostszych programów do projektowania płytek. Projektować można całkowicie ręcznie, umieszczając punkty lub podstawki i wskazując punkty do połączenia ścieżkami. W każdej chwili możliwe i wskazane jest ingerowanie w proces projektowy. Wykorzystanie listy [włączeń daje możliwość automatyzacji projektowania. Projektowane ścieżki umieszczane są na jednej warstwie równolegle do siebie, a na drugiej równolegle do siebie i prostopadle do ścieżek na pierwszej stronie. Zwykle takie rozmieszczenie ścieżek nie przeszkadza w projektowaniu. Użycie monitora kolorowego ułatwia obserwacje ścieżek każdej warstwy, ale nie jest konieczne.
Do wydruku używamy drukarki igłowej. Po sporządzeniu całego projektu można wykonać wydruk sprawdzający. Wydruk taki może być wykonany w wielkości naturalnej albo powiększony dwukrotnie. Wydruk na gotowe wykonywany jest w dwukrotnym powiększeniu i o dużym stopniu zaczernienia. Taki wydruk jest następnie fotografowali;, w zmniejszeniu do wymiarów rzeczywistych. Zmniejszenie wygładza rysunek. Fotografuje się na kliszach graficznych o dużym kontraście. Wykorzystuje się negatyw, to znaczy ciemne tło i przezroczyste zarysy ścieżek i warstw przewodzących. Drukarka laserowa może wykonać gotowy wydruk na przezroczystej folii.

 

Wydawnictwo PLJ
Warszawa 1991
ISBN83-S5190-12-0

Oprawa: miękka
Stron: 92
Stan: bardzo dobry, książka bez śladów używana, bez zabrudzeń i podkreśleń.