Najnowszy model DRIVE, to ważący 160g smartfon, o grubości 13mm, który kryje pojemną baterię 4000mAh. Producent zadbał o to, by była ona wytrzymała, dzięki czemu możemy korzystać z zaawansowanych funkcji telefonu przez wiele godzin. DRIVE, podobnie jak LIVE - flagowy model marki Kruger&Matz, wyposażony został w ekran o przekątnej 4,5”, który chroni odporne na porysowania szkło Dragontrail. Urządzenie napędzane jest przez wydajny, czterordzeniowy procesor Quad-Core ARM Cortex, taktowany zegarem 1,2 GHz, który doskonale radzi sobie z zaawansowanymi aplikacjami działającymi pod dyktando systemu operacyjnego Android 4.1 Jelly Bean. Tak jak poprzednie modele, także DRIVE wyposażony jest w technologię Dual-SIM umożliwiającą korzystanie z dwóch kart jednocześnie. Najnowszy smartfon Kruger&Matz to urządzenie, które nadąża za nawet bardzo zabieganymi użytkownikami, wykorzystującymi telefon nie tylko do rozmów. Płynne działanie i możliwość korzystania z wielu aplikacji pomocnych w pracy biurowej sprawia, że w każdych warunkach smartfon ten może pełnić funkcję mobilnego biura.
Dual Sim
Obsługa dwóch kart SIM jest doskonałym rozwiązaniem dla osób korzystających na co dzień z dwóch telefonów (np. służbowego i prywatnego). Oprócz podstawowych zalet (komfortu obsługi, braku dodatkowego aparatu i konieczności pamiętania o nim), umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy usługami operatorów, m.in. wybór tańszej taryfy lub połączenia o lepszym zasięgu i sile sygnału.
Architektura ARM
Zastosowanie nowoczesnego procesora bazującego na architekturze ARM gwarantuje wysoką wydajność, która przekłada się na szybkość działania i komfort obsługi. Dzięki niemu możliwa jest wielowątkowa obsługa aplikacji oraz płynne odtwarzanie materiałów wideo Full HD oraz gier. Ważny jest również niski pobór energii, dzięki któremu można dłużej pracować na tablecie z dala od źródła prądu. Procesor zapewnia również błyskawiczne uruchamianie się urządzenia oraz ciągłe połączenie z Internetem.
Bluetooth
Dzięki Bluetooth możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami. Charakteryzuje się niskim poborem energii, zasięgiem nawet do 100 metrów oraz łatwą obsługą, nie wymagającą dodatkowego oprogramowania. Stosowany m.in. w telefonach komórkowych, laptopach, tabletach, modemach, zestawach słuchawkowych, drukarkach pozwala szybko połączyć urządzenia i przesłać pomiędzy nimi dokumenty, dzwonki, utwory mp3, a nawet nieduże filmy. Bluetooth wykorzystywany jest również do podłączania kontrolerów (m.in. myszy, klawiatury, gamepady), dzięki którym można znacząco zwiększyć komfort pracy z tabletem lub laptopem.
2 kamery
Zastosowanie dwóch kamer otwiera przed użytkownikiem nowe możliwości komunikacji oraz multimedialnej zabawy. Przednia kamerka (zazwyczaj z mniejszą rozdzielczością) pozwala na prowadzenie wideo rozmów oraz chatów ze znajomymi lub współpracownikami. Tylna kamerka charakteryzująca się najczęściej lepszymi parametrami, a wspierana dodatkowo przez diodę doświetlającą, spełnia funkcję cyfrowego aparatu z opcją nagrywania filmów, często w jakości Full HD.
GPS
Global Positioning System jest jednym z systemów nawigacji, który poprzez sieć satelitów pozwala w czasie rzeczywistym wyznaczyć położenie urządzenia z odbiornikiem GPS. Tablet wyposażony w taki odbiornik i zawierający odpowiednie oprogramowanie (mapy) może służyć jako zaawansowany system nawigacji, pozwalający użytkownikom m.in. na szybkie wyznaczenie trasy przejazdu i łatwe dotarcie do obranego wcześniej celu. Niektórzy producenci udostępniają również oprogramowanie do geotagowania, czyli wstawiania znaczników z informacją o położeniu danego obiektu do dokumentu, np. wykonywanego zdjęcia.
Łączność Wi-Fi
Jedno z najbardziej popularnych rozwiązań bezprzewodowej łączności, które dla standardu "n" oferuje transfer danych do 300 MBit/s. Dzięki tak dużej prędkości i stabilnemu połączeniu w paśmie o częstotliwości 2.4 GHz, możliwe jest udostępnianie Internetu oraz tzw. streaming danych, czyli przesyłania multimediów w czasie rzeczywistym (m.in. filmy Full HD, gry, muzyka, wideo konferencje). Duża dostępność urządzeń wspierających ten standard pozwala na szybkie i łatwe zbudowanie sieci z dostępem do Internetu, zarówno w domu, jak i biurze. Użytkownicy urządzeń mobilnych (np. laptopów, smartfonów, tabletów) mogą korzystać z umiejscowionych w większych miastach tzw. HotSpotów, czyli darmowego dostępu do sieci.
microUSB
Złącze microUSB powstało na potrzeby mobilnych urządzeń, których wielkość nie pozwala na zastosowanie pełnowymiarowego portu USB (Universal Serial Bus). W zależności od specyfikacji oraz oprogramowania danego urządzenia może pełnić różne funkcje. W smartfonach służy najczęściej do szybkiego transferu danych na i z komputera lub zewnętrznej pamięci, a także do ładowania akumulatora. W tabletach znajduje dodatkowe zastosowanie przy podłączaniu fizycznej klawiatury, myszy lub modemu 3G.
Android 4.1 Jelly Bean
Jeden z najdynamiczniej rozwijanych i najpopularniejszych systemów stworzonych z myślą o mobilnych urządzeniach. Wykorzystywany głównie w smartfonach i tabletach coraz częściej pojawia się również w laptopach z dotykowym ekranem. Działa szybko i stabilnie, a dzięki możliwości instalowania wtyczek, widgetów oraz dodatkowego oprogramowania (m.in. ze sklepu Google Play), pozwala użytkownikowi na bardzo obszerną personalizację zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności. Producenci sprzętu często modyfikują system dodając autorskie nakładki oraz aplikacje, które jeszcze bardziej zwiększają komfort obsługi.
|