GWARANCJA 6 MIESIĘCY OD DNIA
ZAKUPU
oraz
PEŁNY SERWIS POGWARANCYJNY
INSTRUKCJA – ważne ...Ochroń się! Zawsze zakładaj ochraniacze.
Zanim zaczniesz używać SKYRUNNER, zabezpiecz głowę kaskiem oraz nadgarstki, łokcie i kolana specjalnymi ochraniaczami. Nigdy nie używaj SKYRUNNER bez tych środków bezpieczeństwa. Proszę nigdy nie próbować używać SKYRUNNER na zwilżonej trawie albo śliskich powierzchniach. Nie wchodź na liście albo kawałki papieru, ponieważ nie wiesz co jest pod nimi. Uważaj na kałuże.
Lekcja 1 - stawanie i chodzenie z pomocą, prawie każdy początkowo ma problem samodzielnie stać. Na początek osoba ucząca się będzie potrzebowała pomocy aby zachować równowagę. Nie próbuj stać sam bez asekuracji, prawdopodobnie spadniesz. Polecamy zacząć naukę poprzez: usiąść na ławce albo niskiej ścianie i z pomocą przyjaciela wstać. Upewnij się, że ktoś cię asekuruje kiedy usiłujesz wstać. Na początku będziesz czuł się bardzo sztywny i niezgrabny, ale wkrótce przyzwyczaisz się do tego. Trzymaj twojego przyjaciela przez jakiś czas kiedy chodzisz dookoła, aż poczujesz odprężenie i poczujesz pewność siebie. Uważaj na siebie , by nie sforsować się, daj odpocząć twoim nogom od czasu do czasu.
Lekcja 2 - zacznij chodzić sam, nie będzie długo trwało, a będziesz przekonany, że umiesz już wystarczająco dużo aby pójść samemu, poproś jednak kogoś aby był tuż obok na wypadek, gdybyś stracił równowagę. Pamiętaj, że podczas chodzenia stopy muszą być ustawione prosto do przodu, inaczej napinacze lub inne elementy będą haczyć o siebie. Podnosząc kolana w górę dość wysoko może nastąpić utrata równowagi, bądź ostrożny. Wstań trzymając się kogoś i zacznij iść. W miarę nabierania pewności coraz mniej wspieraj się na osobie asekurującej, kiedy jesteś przekonany, że twój balans jest wystarczająco dobry, próbuj odchodzić idąc sam. Musisz spróbować odprężyć się, ponieważ, jeśli twoje ciało będzie sztywne to trudniej odzyskać równowagę. Upewnij się, ale w tym czasie niech ktoś cię asekuruje w przypadku niepowodzenia.
Lekcja 3 – bieganie jeśli możesz już chodzić, możesz szybko nauczyć się biegać ale musisz być ostrożny, musisz utrzymywać równowagę, gdyż idziesz szybciej jak twoje nogi i mógłbyś stracić równowagę. Trochę praktyki szybko pozwoli to udoskonalić. Idąc szybciej i szybciej pozwoli to tobie delikatnie biegnąć bez większych kłopotów. Sztuka polega na tym, by powiększyć długość każdego skoku, odpręż twoje nogi i pozwól napinaczom zrobić pracę. Możesz poczuć dziwne uczucie, że twoje nogi będą czuły się trochę niesamowicie ale to szybko minie. Podnoś nogi wysoki, by unikać potknięcia na chodniku albo nierównych powierzchniach.
Lekcja 4 – przeskakiwanie wkrótce będziesz biegał szybko, goniąc rowery, deskorolki i dużo innych rzeczy. Skakanie jest następnym wyzwaniem, są dwa style skoku. Skakanie z jedną stopą jest zalecane tylko w trakcie biegu. Główna różnica polega na tym, że skakanie wybija cię w górę zamiast do przodu. Spróbuj stać w jednym miejscu i zmienić skakanie z prawej na lewą nogę i odwrotnie. Sztuka polega na tym aby wybić się w górę tak mocno jak możesz kiedy jesteś w najniższym punkcie biegu, odskakujesz i wtedy zmieniasz nogę i dotykasz ziemię następną. Zachowanie równowagi podczas dwunożnych skoków jest o wiele trudniejsze z powodu powiększonego oporu napinaczy. To jest król wszystkich skoków, który może pozwolić na wybicie się w górę do 2 m. Na początek ćwicz przez stawanie nieruchomo przez kilka sekundy i wtedy naciśnij na dół i zegnij nogi nieznacznie. Zrób to raz i zatrzymaj się, by odzyskać równowagę. Kiedy czujesz, że możesz zrobić to bez utraty równowagi, spróbuj to zrobić kilka razy z rzędu. Teraz tylko potrzebujesz praktyki przez jakiś czas. Jeśli naciskasz mocniej, skaczesz wyżej.
Lekcja 5 – podnoszenie się po upadku jak podnieść się do góry po upadku - mamy nadzieję, że nigdy nie będzie to konieczne, ale najłatwiejszą drogą, by podnieść się jest oczywiście, chwycić się jakiegoś mocnego podparcia, by się podciągnąć. Na początku najlepszy sposób to mieć drugą osobę blisko siebie. Najłatwiejszą drogą, aby się podnieść jest mieć koło siebie jakiś punkt podparcia, by móc się chwycić i wciągać się na górę, może to być ławka albo ogrodzenie. Jeśli jesteś początkującym dobrze mieć koło siebie kogoś, kto pomoże ci odzyskać równowagę. Aby wstać bez podparcia, należy rozciągnąć nogi tak żebyś miał jedną z przodu a drugą z tyłu. Zegnij twoją przednią nogę tyle ile możesz i stajesz na niej nadal klęcząc na drugiej nodze. Kiedy czujesz, że nie możesz więcej zgiąć twojej przedniej nogi, wtedy zrób mały skok i stajesz na tylnej nodze. To jest naprawdę trudna czynność, możesz łatwo stracić równowagę i przewrócić się. Spróbuj uzyskać równowagę, żebyś mógł zrobić podskok i wstać zupełnie.