Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SKOJARZONY SYSTEM GRZEWCZY (SSG) dla pow. do 100m2

26-05-2012, 9:41
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 17 500 zł     
Użytkownik faxo1
numer aukcji: 2315014195
Miejscowość Ząbkowice Śląskie
Wyświetleń: 25   
Koniec: 18-05-2012 00:00:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Uszkodzony: Nie
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 




FAXO
Sp. z o.o.
ul. Chabrowa 1
57-200 Ząbkowice Śląskie

tel./fax: 074
[zasłonięte]815 41


tel.kom.:
502 [zasłonięte] 048



e-mail: martusk@
poczta.onet.pl


www.faxo.pl


Witamy na naszej aukcji!
Proponujemy Państwu zakup
SKOJARZONEGO SYSTEMU GRZEWCZEGO

Koszt instalacji SSG dla obiektu
o powierzchni do 100 m2 - 17.500 zł brutto
w materiale!


SKŁADNIKI PROPONOWANEJ PRZEZ NAS INSTALACJI SSG:
Pole kolektorów słonecznych jako źródło pozyskania energii z otoczenia.
Kominek z płaszczem wodnym jako źródło stałopaliwowe z koszem do spalania zrębków. Zbiornik akumulacyjno-buforowy o objętości 5m3.
Kocioł gazowy dwufunkcyjny jako zródło szczytowe.

 

1. Przeznaczenie.

 

Proponowane przez nas SSG, to systemy grzewcze, w skład których po stronie ich zasilania wchodzą różne, równolegle współpracujące z sobą źródła ciepła.

 

2. Cel stosowania.

 

Celem stosowania SSG jest zapewnienie pełnego komfortu cieplnego obiektu, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów dostarczanej energii cieplnej.
Cel ten jest osiągany poprzez skojarzenie w jednej instalacji urządzeń, które:
pozyskują energię cieplną z otoczenia
produkują tanią energię z nośników stałopaliwowych
magazynują okresowo energię cieplną ze źródeł wymienionych powyżej
uzupełniają brakującą ilość energii cieplnej
Dzięki takiej strukturze, podstawowa ilość zużywanej energii cieplnej pochodzi z otoczenia bądź z taniego nośnika energii, a niewielka ilość ciepła uzupełniającego jest dostarczana z nośnika o wysokiej cenie jednostkowej.

 

3. Budowa i zasada działania.

 

W instalacjach systemu SSG, jako elementy pozyskujące energię z otoczenia, stosuje się różne urządzenia w zależności od możliwości ich zabudowy. Przy odpowiedniej powierzchni i orientacji połaci dachowej jest to pole kolektorów słonecznych. Gdy pozwala na to powierzchnia działki, jej zagospodarowanie i warunki geotechniczne, są to kolektory gruntowe poziome bądź pionowe lub studnie. Stosowane są również inne rozwiązania absorpcyjne np.: płot energetyczny, stos energetyczny, absorber masywny.

 

Do zasilania instalacji SSG tanim ciepłem stosowane są kominki z płaszczem wodnym bądź kotły wodne z nadmuchem. Urządzenia te pozwalają produkować bardzo efektywnie tanie ciepło - często z paliw odpadowych - gdy potrzeby energetyczne są szczególnie duże i gdy użytkownik ma czas na ich obsługę.

 

Do gromadzenia energii cieplnej ze źródeł wymienionych wyżej w instalacjach SSG służą odpowiednio duże zbiorniki akumulacyjno-buforowe. Magazynują one dostarczone ciepło i pozwalają je pobrać gdy jest potrzebne. Zbiorniki te ładowane są ciepłem z otoczenia przez cały rok, w stopniu zależnym od zewnętrznych warunków atmosferycznych. W przypadku pracy źródła stałopaliwowego, strumień ciepła z niego dzieli się na pokrycie bieżących potrzeb obiektu oraz doładowanie ciepłem zbiornika akumulacyjno-buforowego.

 

W instalacjach SSG jako źródło uzupełniające, tak zwane szczytowe stosuje się urządzenie gazowe, olejowe bądź elektryczne, zależnie od uwarunkowań lokalnych, dostępności nośnika energii, preferencji użytkownika lub wymagań elementów zabudowanych w instalacji. Decyzja o wyborze źródła szczytowego poprzedzona jest analizą ekonomiczno-techniczną, która uwzględnia uwarunkowania inwestycyjne i eksploatacyjne.

 

W instalacjach SSG bardzo ważnym elementem jest też struktura hydrauliczna instalacji oraz układ automatyki i sterowania. Poprzez odpowiednią strukturę hydrauliczną realizuje się wielostopniowe podgrzewanie w układzie ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Podstawowym źródłem ciepła dla obiektu jest zbiornik akumulacyjno-buforowy. Automatyka w pierwszej kolejności pobiera ciepło ze zbiornika. W następnej kolejności ciepło jest pobierane z drugiego stopnia obiegu kolektorów słonecznych, następnie źródła stałopaliwowego i na końcu ze źródła szczytowego. Zapewnia to optymalne wykorzystanie dostępnego taniego ciepła i dopiero w ostateczności uruchomienie źródła szczytowego. Układ jest zabezpieczony przed nieporządanymi przepływami wstecznymi energii oraz zapewnia pełen komfort na wyjściu przy pełnym zakresie dynamiki rozbioru ciepła. Po uruchomieniu i regulacji, instalacja pracuje w pełni automatycznie, nie wymaga ingerencji użytkownika a stany awaryjne i nieprawidłowości są sygnalizowane.

 

Wymienione powyżej czynniki decydują o tym, że użytkownik ma po stronie odbioru pełen komfort cieplny, przy jednoczesnej możliwości skorzystania z taniego nośnika ciepła oraz pełnego zabezpieczenia przeciwzamrożeniowego w wypadku długotrwałej nieobecności. Przy wyposażeniu układu automatyki w samoczynne awaryjne źródło prądu, obiekt jest zabezpieczony w ciepło w razie awarii zasilania elektrycznego z sieci.

 

W przypadku zainteresowania naszą ofertą, prosimy o kontakt
na numery telefonu/faxu 74 [zasłonięte]4105 lub 502 [zasłonięte] 048 .

Pozwoli nam to uzgodnić Państwa potrzeby i wymagania oraz przedłożyć szczegółowy plan realizacji wygranej aukcji.

 

 -> ZOBACZ PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ NASZYCH PRODUKTÓW <-