Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Skarabeusz Złoty EGIPT 2,4 gr. śliczny POLECAM !!!

24-01-2014, 20:44
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: zł     
Użytkownik jagna73
numer aukcji: 3894148911
Miejscowość Gdynia
Licytowało: 9    Wyświetleń: 164   
Koniec: 24-01-2014 20:05:50

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Materiał: Złoto
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam Wszystkich Allegrowiczów!!!

Mam do zaoferowania SUPER wisiorek, firmy EGIPSKIEJ. WISIOR jest śliczny, praktycznie nie używany, większość swojego czasu przeleżał w szafie :)

Waga 2,4 gr Zapraszam na moje pozostałe aukcje :)


Dodano 2[zasłonięte]014-01 09:37

Skarabeusz (Scarabaeus) – rodzaj chrząszczy z rodziny żukowatych. Jest ich ponad 30 gatunków. Są stosunkowo duże w porównaniu do innych chrząszczy, są czarne i mają metaliczny połysk. Występują w Północnej Afryce, Południowej Europie i Azji Mniejszej. W starożytnym Egipcieskarabeusz był uważany za zwierzę święte. Stał się symbolem wędrówki słońca po niebie i symbolem odrodzenia. Bóstwo Starożytnego Egiptuznane pod nazwą Chepri było czczone pod postacią skarabeusza. Imię tego boga znaczy "Ten, który się rozwija". Egipcjanie wierzyli, że skarabeusze rodzą się z niczego (niejako same z siebie), ponieważ ich młode pojawiały się jakby z nicości, wychodząc z kulki gnoju, w której się rozwijały. Skarabeusz w Egipcie, potężny symbol ponownych narodzin, należał do najczęstszego wyposażenia grobowców. Wytwarzany z kamienia, fajansu, drogich metali, często z kości słoniowej lub kości innych zwierząt, pełnił funkcję amuletu. Zazwyczaj noszony był w postaci naszyjnika lub obrotowego pierścienia. W okresie Średniego Państwa upowszechniły się jako forma pieczęci; na podstawie zazwyczaj wyryte było imię urzędnika. Skarabeusze stanowiły popularne obiekty wymiany i są odnajdywane we wszystkich krajach, z którymi Egipt utrzymywał kontakty. Rysunki i symbole skarabeusza przedstawiane były w uproszczonej formie, z typową ząbkowaną główką i wypukłym pancerzykiem.


Dodano 2[zasłonięte]014-01 16:33

ZŁOTO 18 KARATÓW PRÓBA 750