MAM DO SPRZEDANIA
UŻYWANY
SKANER
DO NEGATYWÓW / SLAJDÓW / FILMÓW APS
W STANIE NIEZNANYM
(URUCHAMIA SIĘ PO PODŁĄCZENIU DO PRĄDU / WYKRYWA URZĄDZENIE KOMPUTER JEDNAK BRAK STEROWNIKÓW DO WINDOWS 8 64BIT JAKI POSIADAM - NIE WIEM CZY URZĄDZENIE JEST TEŻ KOMPLETNE (PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z GALERIĄ FOTO - WYDAJE SIĘ ŻE POWINIEN BYĆ JESZCZE JAKIŚ ADAPTER W KTÓRY WKŁADA SIĘ NEGATYWY A NASTĘPNIE DO SKANERA)
MARKI
CANON
MODEL
CANOSCAN FS400US FARE
W ZWIĄZKU Z NIEZNANYM STANEM URZĄDZENIE NIE PRZYJMUJE ZWROTÓW ORAZ NEGATYWÓW - PROSZĘ O ROZWAŻNE LICYTOWANIE !!!
!!! URZĄDZENIE WYSTAWIONE PONOWNIE PONIEWAŻ WCZEŚNIEJSZY KUPUJĄCY NIE RACZYŁ ZAPŁACIĆ ZA URZĄDZENIE TAKŻE BARDZO PROSZĘ NIE LICYTOWAĆ JEŚLI PAŃSTWO NIE MAJĄ ZAMIARU ZAKUPIĆ URZĄDZENIA!!!
WIZUALNIE STAN URZĄDZENIE BARDZO DOBRY - TECHNICZNY DO KOŃCA NIEZNANY
OPIS URZĄDZENIA:
Parametry: 4000dpi 42 bity interfejs USB/SCSI eliminacja zabrudzeń i zarysowań FARE CanoScan FS4000US to bardzo przyzwoity dedykowany skaner do negatywów, slajdów i filmów APS. Standardowo dołączone są przystawki do slajdów w ramkach, pociętych filmów (do 6 klatek) i APS. Maksymalna rozdzielczość 4000x4000 co z 42 bitami koloru daje nieskompresowanego TIFFa wielkości około 130mb. Jakość obrazu jest bardzo dobra, a kolory są wiernie oddane. W przeciwieństwie do np. Nikona Canon nigdzie nie pisze o optyce użytej w tym skanerze, a mógłby bo szkło jest naprawdę dobre. Od środka do krawędzi obraz jest bardzo ostry. FARE - system eliminujący zabrudzenia i zarysowania działa bez zarzutów. Do wyboru mamy opcje normal i strong. Jak dotąd używałem tylko normal. System działa w ten sposób, że oprócz normalnego skanowania film jest prześwietlany wiązką podczerwieni, a następnie cyfrowo przetwarzany. FARE nie działa z filmami b&w i pozytywami Kodak Kodachrome. Oprogramowanie... Skaner świetny sprzętowo, ale software... Po pierwsze załączone sterowniki nie pozwalają na obsługę skanera bez jakiegoś edytora graficznego np. Photoshopa (dołączony Photoshop LE). Najpierw obraz trzeba importować do PSa, a następnie go zapisywać. Przy pojedyńczych skanach może to nie problem, ale przy skanowaniu większej ilości można świra dostać. Dodatkowo mamy zablokowanego PSa, ponieważ podczas korzystania ze skanera nie można z Photoshopem nic zrobić. Po drugie, czytając opisy tego skanera natknąłem się na opinie, że jest on dość wolny. Tłumaczyłem sobie to w ten sposób, że większość z tych osób korzysta z interfejsu USB, a przy takiej wielkości plików transfer zajmuje trochę czasu. Wydawało by się, że SCSI znacznie przyspieszy pracę. Problem w tym, że to nie czas transferu jest problemem. Sam proces skanowania (przy pracy z mniejszymi rozdzielczościami) nie jest zbyt długi. Długo trwa kalibracja skanera. Zanim skaner przystąpi do naświetlania przez dłuższą chwilę bzyka i wydaje inne odgłosy. Nie miałem okazji sprawdzić tego organoleptycznie, ale czytałem, że przy zastosowaniu innego oprogramowania (np. VueScan http://www.hamrick.com) wszystko trwa znacznie krócej. Więc jak długo trwa skanowanie? W ciągu ostatnich kilku dni siedziałem przy komputerze codziennie po kilka godzin i skanowałem większą ilość slajdów. W tym samym czasie (równolegle do skanowania) zacząłem pisać stronę www i ta strona w dużej części jest już gotowa (serdecznie zapraszam). Przykładowe skany można zobaczyć na mojej stronie http://www.japhoto.prv.pl. Wszystkie zdjęcia są bez obróbki (z wyjątkiem dodanych ramek). Czy CanoScan FS4000US to dobry skaner? Z całą pewnością. Jest bardzo konkurencyjny cenowo, a jakością skanów nie ustępuje dużo droższym modelom. Strona producenta: http://www.canon.pl/skanery_df_fs4000us.php
ZDJĘCIA SPRZEDAWANEGO URZĄDZENIA: