Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Skóra na djembe z Afryki (Gwinea)

25-05-2014, 12:11
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 90 zł     
Użytkownik Kub-Pog
numer aukcji: 4230947970
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 18   
Koniec: 25-05-2014 11:18:42

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 1.00 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam,

Na sprzedaż posiadam skóry na djembe. Skóry (z kozy) pochodzą z Gwinei. Skóry zostały zdjęte, oczyszczone i pozbawione włosia. Skóry są średniej grubości, dobrej jakości, ładne, równe.

Są to całe skóry, nie wycięte fragmenty. Raczej należy się nastawiać, że 1 skóra starczy na 1 bęben. Jeśli bęben jest mały, to jest szansa, że 1 skóra starczy na 2 razy.

Skóry są dobrej jakości. Oczywiście istnieje możliwość zwrotu skóry, jeśli po oględzinach coś się w takiej skórce nie spodoba.

Skóra nie może nosić śladów używania, czyli decyzja o tym, czy skórka się podoba czy nie powinna być podjęta zanim się ją zacznie naciągać na bęben czy moczyć.

Skóry można obejrzeć i odebrać osobiście w Warszawie na Pradze.

Kontakt [zasłonięte]@strefarytmu.pl

Świadczę tez usługi naciągania bębnów djembe. Zmiana skóry na pełnowymiarowym (od 27cm) djembe to koszt 180 zł. W tej cenie jest koszt nowej skóry, zdjęcie starej skóry, nałożenie nowej, naciągnięcie, nastrojenie, dokładne ogolenie i oszlifowanie skóry. Możliwa jest również wymiana sznurka czy obręczy ale to pociąga za sobą dodatkowe koszty. Zmiana skóry na mniejszym bębnie prawdopodobnie będzie kosztować mniej, cena jest ustalana każdorazowo indywidualnie.

Montażem djembe zajmuje się 16 lat. Wiem jak to się robi. Gram na djembe, robię te instrumenty. Proszę spojrzeć na zdjęcia, które przedstawiają montowane przeze mnie bębny.

Sposoby wykończenia bębna przy nakładaniu skóry:

1. (foto 1 i 2) Wywinięcie skóry na bęben.

Zalety - wizualna - niektórym ludziom się to podoba :-).

- praktyczna BHP - niektórzy twierdzą, że mniej im się ręce obijają o obręcze :-)

- praktyczna - wywinięcie skóry zapobiega wysuwaniu się jej spomiędzy obręczy a to jest podstawą skutecznego strojenia instrumentu. UWAGA: nie zawsze to dobrze działa, dużo zależy od obręczy, jak one są spasowane względem siebie i względem instrumentu. Widziałem DUŻO bębnów, na których pomimo takiego wykończenia skóra się wysuwała, obręcze schodziły bardzo nisko i ciężko było naprawdę mocno naciągnąć bęben. Zdecydowanie pewniejszy sposób zapobiegania wysuwaniu sie skóry to jej wykończenie przez zwinięcie skóry

2. Rolowanie

Polega na zwinięciu skóry w kołnierz (foto 3). Zalety:

- wizualna - (jak wyżej)

- praktyczna - najbardziej skuteczny sposób zapobiegania wysuwaniu się skóry spomiędzy obręczy.

3. Obcięcie nadmiaru skóry.

To najprostszy sposób wykończenia. Z reguły jest wystarczający, ale w przypadku nie najlepiej spasowanych obręczy rekomendowałbym zastosowanie sposobu 2.

Ja osobiście najczęściej wybieram sposób 2 wykańczania bębna raczej nie stosuję 3.

Czas montażu instrumentu to około 1 tydzień. Wynika on z procesu technologicznego. Skórę zakłada się na mokro a bęben stroi jak skóra już jest dobrze wysuszona. Czas schnięcia bębna zależy od warunków pogodowych, temperatury i wilgotności powietrza.

Czas oczekiwania na bęben po dostarczeniu go do mnie to ok 1-2 tygodnie. Zależy on głównie od ilości pracy jaka mam w danym okresie. Z reguły mam jej bardzo dużo, więc nie od razu mogę się bębnem zająć, choć staram się to robić jak najszybciej.

Pozdrawiam

Kuba Pogorzelski

można się też ze mną kontaktować prze FB

https://www.facebook.com/kuba.pogorzelski.14

oraz telefonicznie 608 [zasłonięte] 117 (rzadko kiedy mogę odebrać, skuteczniejsze są smsy, na które odpisuję :-)