|
SIMBILAKT VIVO z laktulozą
Skład: Acetobacter aceti, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium adolescentis, Bifidobacterium animalis, Lactobacillus acidophilus, Lactococcus lactis ssp. cremoris, Propionibacterium freudenreichii, laktuloza. Jogurt VIVO SIMBILAKT z laktulozą to zakwaska do przygotowania w warunkach domowych ukwaszonego jogurtu. Można go przygotować z mleka krowiego, koziego lub z dowolnego mleczka roślinnego.
Z 1 fiolki przygotowujemy do 2 litrów jogurtu probiotycznego. A z 1 jogurtu można przygotować jeszcze 2 razy po 2 litry. Czyli z jednej fiolki przygotować można do 6 litrów jogurtu probiotycznego co jest oszczędnością w stosunku do jogurtów gotowych, nie wspominając o świeżości, probiotyczności i wysokiej aktywności kultur. Po uzyskaniu 6 litrów należy zmienić fiolkę.
Cenny Acidophilus
W Simbilakcie do mikroflory Bifivitu dodano szczep Lactobacillus acidophilus, czyli pałeczki kwasu mlekowego. Ten gatunek bakterii kwasu mlekowego, nie ginie w wyniku działania soków trawiennych i dobrze zagnieżdża się w jelicie grubym człowieka. Produkty metabolizmu tych kultur bakterii mają szerokie działanie bakteriobójcze, hamują wzrost drobnoustrojów chorobotwórczych a także powstrzymują procesy gnicia i fermentacji w jelitach.
Laktuloza - sposób na zaparcia i patogenne drobnoustroje
Laktuloza, w przeciwieństwie do laktozy nie jest wchłaniana w jelicie człowieka. Zwiększa to ciśnienie osmotyczne laktulozy w jelitach i powoduje przejście wody do światła jelita, zwiększając objętość stolca, co powoduje działanie przeczyszczające. Ponadto, laktuloza docierając w niezmienionej postaci do światła jelita grubego jest przechwytywana i metabolizowana przez bakterie. Produkty bakteryjnej przemiany laktulozy powodują przesunięcie pH w okrężnicy w stronę kwaśną, hamują wzrost i namnażanie się patogennych drobnoustrojów i powodują powstawanie bardziej korzystnych warunków dla rozmnażania się pożytecznych mikroorganizmów.
Odciążenie wątroby
Laktuloza stymuluje w przewodzie pokarmowym wzrost, nie tylko bifidoflory ale i bakterii kwasu mlekowego. Bifidobakterie i Lactobakterie aktywnie fermentuję laktulozę w jelicie z wytworzeniem kwasów organicznych. Kwaśne środowisko, które zostało wytworzone w wyniku metabolizmu laktulozy przez bakterie w okrężnicy, hamuje procesy rozkładu, zmniejsza tworzenie się toksycznych produktów gnicia białek, zwłaszcza wytwarzanie amoniaku. W kwaśnym środowisku, większość amoniaku jest w postaci zjonizowanej (NH4 +) i jest słabo wchłaniana przez krew. Efekt ten jest powszechnie stosowany w leczeniu encefalopatii, przewlekłej niewydolności wątroby i alkoholowej choroby wątroby.
Simbilakt z laktulozą polecany jest dla:
- osób cierpiących na zaparcia,
- osób chcących odbudować mikroflorę jelitową,
Przygotowanie jogurtu i kefiru domowym sposobem:
|