Hydrofobizuje podłoża mineralne
Świetny do zabezpieczania cokołów i ELEWACJI przed GRZYBAMI, porostami i glonami - zielonym nalotem, często spotykanym na tynkach budynków.
Na zdjęciu widoczny jest efekt jego działania - połowa płytki (po prawej stronie) została zaimpregnowana, połowa natomiast nie. Tylko po lewej stronie woda wnika w płytkę.
Siloxan powoduje, że woda nie wnika w płytkę, a na elewacjach "spływa jak po kaczce" , chroniąc ją przed wodą oraz BRUDEM !!!
Uniemożliwia przenikanie wilgoci przez elementy budowlane i powstawania następujących szkód:
-wypłukiwanie spoin
-wykwity solne i wapienne
-zabrudzenia i powstawanie plam
-powstawanie grzyba i mchu
-pogorszenie się współczynnika przenikania ciepła
-działanie mrozu
Siloxan nie nadaje się do posadzek ani jako środek uszczelniający przeciwko wilgoci znajdującej się w podłożu, ani przeciw napierającej wodzie. Siloxan można stosować na lekko wilgotnych podłożach. Siloxan w formie rozpuszczonej jest substancją bardzo szybko ulatniającą się i przez to bardzo szybko wnika we wszystkie chłonne podłoża mineralne. Siloxan reaguje w krótszym czasie stając się nieprzepuszczalną dla wody niewidoczną warstwą ,odporną na opady deszczu, która nie blokuje porów. Impregnacja jest trwała, odporną na promieniowanie UV, bezbarwna i nie tworzy filmu na powierzchni murów. Impregnacja mostkuje rysy włosowate do 0,2mm.
Dane techniczne: Gęstość ok.800g/l
Punkt zapłonu: ok.38ºC
Lepkość ok.1 mPa/s
Przygotowanie podłoża: Podłoża mineralne mogą być suche i lekko wilgotne i muszą być chłonne i mocne. Należy całkowicie usunąć pęcherze, mech i algi lub inne zanieczyszczenia i luźne warstwy. Braki uzupełnić. Przed impregnacją graniczące powierzchnie i części budynku, jak skrzynki pocztowe, lampy zewnętrzne, okna i inne, należy przykryć ochronnymi materiałami. Tak samo w przypadku powierzchni nieodpornych na działanie rozpuszczalników. Unikać kontaktu z roślinami. Bieżące prace renowacyjne (np.reprofilacja) powinny zostać ukończone. Ewentualne zanieczyszczenia natychmiast usunąć.
Obróbka: Można używać miękkiej szczotki lub pędzla, nanosząc pasmami. Po zakończeniu prac przez ok. 3 godziny chronić zaimpregnowaną powierzchnię przed deszczem. Temperatura obróbki Siloxanu powinna wynosi od +5 ć ºC do +35ºC i relatywnej wilgotności poniżej 80%. Nie nakładać przy bezpośrednim, silnym działaniu promieni słonecznych.
Zużycie: W zależności od chłonności podłoża, między 0,2 do 1,0 l/m2
Wielkości przybliżone na:
- betonie: 0,2 – 0,5 l/m2
- tynkach: 0,5 – 1,0 l/m2
- cegłach: 0,4 – 1,0 l/m2
- betonie komórkowym: 0,5 – 1,0 l/m2
- wapień piaskowy: 0,4 – 0,7 l/m2
Wskazane jest przed hydrofobizacją przyłożenie małej powierzchni próbnej, aby określić zapotrzebowanie Siloxanu i tym samym zwiększyć skuteczność impregnacji.
Dzwoń, pisz, pytaj !
tel.: 519 [zasłonięte] 567, 81 [zasłonięte] 11 - Łukasz Bukowski , przedstawiciel firmy Bostik
504 [zasłonięte] 314 - właściciel firmy Ador
mail: [zasłonięte]@gmail.com