KRYSTYNA CÓRKA LAVRANSA
w 3-ech tomach
Sigrid Undset
przekład: Wanda Kragen
WYDAWCA: PAX
ROK WYDANIA: 1966
LICZBA STRON: 278 + 418 + 423
FORMAT: 13 x 20 cm
OPRAWA : twarda płócienna
Stan książki oceniam: dobry z dużym plusem
Krystyna córka Lavransa to jedna z najbardziej znanych na świecie „kobiecych” powieści. Wspaniale napisana historia życia jednej kobiety Krystyny, którą poznajemy jako malutką dziewczynkę. Akcja książki toczy się w średniowiecznej Norwegii, bohaterka przeżywa smutki i radości ma problemy i kłopoty jak każda z nas. W tej powieści odnaleźć można jeden z najpiękniejszych romantycznych wątków miłosnych.
Cudowna książka, która wzrusza do łez i przenosi nas w dalekie norweskie fiordy, za którą Sigrid Undset otrzymała literacką Nagrodę Nobla.
To epickie dzieło złożone z trzech tomów (Wianek, Żona, Krzyż) przenosi nas w XIV wiek i opowiada dzieje tytułowej Krystyny i jej najbliższych. W tej opowieści urzeka wykreowany świat, w którym ludzie starają się żyć zgodnie z porządkiem wyznaczanym przez Boga i naturę, choć często muszą toczyć walkę z własnymi słabościami. Siłą powieści jest na pewno także psychologiczny obraz postaci, oddanie ich złożonej natury, ukazanie emocji.
W związku z licznymi pytaniami i prośbami od kupujących, informuję iż: - nie wysyłam za pobraniem - nie wysyłam za granicę - numer konta bankowego lub adres (w przypadku odbioru osobistego) udostępniam dopiero po dokonaniu zakupu - na wpłatę czekam 7 dni i w takim samym czasie od chwili wpływu pieniędzy na konto wysyłam towar - proszę, aby zawsze potwierdzono adres do wysyłki.