SIEMIĘ LNIANE BRĄZOWE DIETA DR.BUDWIG
Siemię Lniane czyli jeden z liderów naszej ulubionej grupy produktów SUPERFOOD!!!!!
lub innymi słowy...... 5 TYSIĘCY LAT MEDYCYNY NATURALNEJ VS. 100 LAT MEDYCYNY "NOWOCZESNEJ" OPARTEJ NA CZYSTEJ CHEMII !
Siemię Lniane posiada "magiczną moc", która zamknięta została w małych ziarenkach. Jego dobroczynne właściwości można wymieniać bez końca, lecz ze względu na ograniczone możliwości skupię się tylko na tych najważniejszych :)
Za nim jednak zacznę wymieniać powiem,że ja osobiście z siemieniem nie rozstaję się już od kilku lat. Towarzyszy mi zarówno w kuchni jak i w kosmetyczce, oraz domowej apteczce :)
Zacznijmy zatem :)
Na aukcji naszej znajdziecie Państwo Siemię w ziarnie, ponieważ polecane jest samodzielne mielenie nasion dopiero tuż przed spożyciem z uwagi na to,że dość szybko się utleniają i tym samym tracą prawie wszystkie wartości odżywcze.
Jak mielić siemię lniane?
Najlepiej zrobić to tuż przed spożyciem w elektrycznym udarowym młynku do kawy lub mocnym blenderze. Jeśli będzie to młynek do kawy - należy zwrócić uwagę na to, aby nie służył on jednocześnie do mielenia i kawy i siemienia z uwagi na to, iż kawa posiada bardzo silny aromat, którego ciężko się z młynka pozbyć. Wystarczy zatem kupić nawet najtańszy młynek za ok. 25-30 zł byle osobny. Podczas mielenia w młynku udarowym produkty się nagrzewają. Dlatego mielenia siemienia w młynku należy dokonać krótkimi pulsacyjnymi przyciśnięciami guzika, aby nie rozgrzewać cennej zawartości.
Główne właściwości siemienia Lnianego:
Siemię lniane polubią wszyscy, którzy skarżą się na problemy układu pokarmowego – biegunki, zaparcia (w tym przypadku może być stosowany zapobiegawczo), nadkwasotę, nieżyt jelit.
Wspomaga walkę ze zbyt wysokim, złym cholesterolem. Zaleca się go nawet w profilaktyce przeciwnowotworowej.
Z siemieniem lnianym nie rozstają się również osoby pracujące głosem – aktorzy, śpiewacy, nauczyciele. Doskonale nawilża gardło, chroniąc przed jego chorobami.
Wspomaga też leczenie suchego kaszlu.
Niektórzy uważają, że chroni kobiety przed depresją poporodową.
A jak używać siemienia Lnianego?
Optymalna ilość siemienia lnianego, którą powinno przyjmować się w ciągu dnia to 2-3 łyżeczki. Na początku może być to trochę mniej i później stopniowo zwiększajmy ilość. Tak naprawdę wszystko zależy od naszego organizmu.
Siemię Lniane na biegunkę:
2-3 łyżki siemienia zalać szklanką dobrze ciepłej wody i pozostawić na minimum godzinę, a następnie odcedzić i pić powstały kisiel 2 lub 3 razy dziennie, aż biegunka ustąpi.
Siemię Lniane na choroby dróg oddechowych:
2-3 łyżki siemienia zalać szklanką dobrze ciepłej wody i pozostawić na minimum godzinę dodać 1 łyżkę naturalnego pszczelego miodu i pić z całymi ziarnami 2-3 razy dziennie.
Siemię Lniane w diecie dr.Budwig:
4-6 łyżek – mielone bezpośrednio przed spożyciem wraz z sokiem warzywnym lub owocowym
Siemię lniane na włosy:
2-3 łyżki siemienia (całe ziarenka) zalewamy szklanką wody i gotujemy kilka minut. Powstały preparat odcedzamy i nakładamy na umyte, jeszcze wilgotne włosy. Wmasowujemy i trzymamy taką maseczkę przez 30-40 minut, po czym dokładnie spłukujemy. Maseczkę warto powtarzać przez kilka kolejnych myć głowy. Już po pierwszym użyciu jest różnica, ale po kilku użyciach włosy stają się po prostu boskie: lśniące, puszyste, zdrowe i błyszczące. Jeśli jednocześnie z maseczką spożywasz siemię mielone codziennie, to włosy również dużo szybciej rosną.
Siemię lniane na paznokcie :
2-3 łyżki siemienia (całe ziarenka) zalewamy szklanką wody i gotujemy kilka minut wlewamy go do małej miseczki i moczymy w nim przez ok. 10-15 minut paznokcie. Po kilku takich zabiegach stają się mocne, twarde, a mam wrażenie jakoby nawet i szybciej rosły.