Wydajny procesor i szybka pamięć
Serwer posiada wielozadaniowy, dwurdzeniowy procesor Intel Pentium Dual Core E5400 taktowany zegarem 2.7 GHz, wyposażony w 2MB pamięci podręcznej. Wyposażony jest również w 1 GB szybkiej i wydajnej pamięci DDR2. Wszystko zasilane jest zasilaczem o mocy 300W .Układ o takiej mocy obliczeniowej doskonale nadaje się do obsługi wymagających, wielozadaniowych procesów.
Pojemny dysk twardy
Za przechowywanie danych odpowiada pojemny dysk twardy 250GB obsługiwany przez szybki interfejs SATAII. Taka pojemność pozwala na zapisanie, przechowywanie, korzystanie, przetwarzanie i zarządzanie bardzo dużą ilością plików i aplikacji. Serwer pozwala na instalacje maksymalnie do 2 dysków twardych.
Zintegrowany układ graficzny
Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialny jest zintegrowany układ graficzny z pamięcią 32MB. Taki układ doskonale sprawdza się w warunkach serwerowych. Pozwala on na komfortową pracę. Dzięki obecności D-Sub pozwala również na przesyłanie obrazu na zewnętrzne urządzenia.
Możliwość rozbudowy
Dzięki obecności gniazd PCI-E 8x, PCI-E 4x, PCI-E 1x oraz PCI serwer można rozbudować o dodatkowe podzespoły, takie jak specjalistyczne dedykowane karty rozszerzeń. Istnieje również możliwość rozszerzenia serwera o dodatkową pamięć do 8 GB dzięki obecności 2 slotów DIMM.
Uniwersalna obudowa
Wszystkie podzespoły serwera schowane standardowej obudowie typu Tower. Dzięki temu serwer nie zajmuje dużo miejsca oraz doskonale sprawdza się w warunkach biurowych o ograniczonej przestrzeni.
Szeroka gama złącz
Serwer umożliwia łatwą i bezproblemową łączność dzięki wygodnie rozmieszczonym portom. Do dyspozycji są m.in. 10 x USB 2.0, 2x PS2, 1x RJ-45 (Ethernet) oraz 1 x 15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor).
USB 2.0
Rozwinięcie standardu USB. Zapewnia teoretyczną przepustowość wynoszącą 480 Mbit/s (60 MB/s). Rzeczywista szybkość przesyłu danych zależy od konstrukcji urządzenia. Urządzenia podłączane w ten sposób mogą być automatycznie wykrywane i rozpoznawane przez system, dzięki czemu instalacja sterowników i konfiguracja odbywa się automatycznie. Urządzenia w standardzie USB 2.0 są w pełni kompatybilne ze starszymi urządzeniami.
SATA II
Druga generacja interfejsu SATA oferująca przepustowość do 3.0 Gbit/s. W standardzie SATA 2 wprowadzono kolejkowanie zadań (ang. Native Command Queuing) mechanizm kolejkowania poleceń, którego zadaniem jest zwiększenie wydajności i efektywności dysku twardego poprzez takie ustawianie zadań odczytu i zapisu na nośniku, aby jego głowice musiały wykonać jak najmniej skoków. Zaimplementowano również powielacz portów (ang. Port Multiplier), który definiuje sposób podłączania jednego złącza SATA do kilku urządzeń. Do jednego portu hosta można podłączyć do szesnastu urządzeń SATA. Wprowadzono również wyznacznik portu (ang. Port Selector) umożliwiający podłączenie dwóch różnych portów do tego samego urządzenia w celu utworzenia nadmiarowej ścieżki do tego urządzenia.