Wzornictwo
GALAXY SIII mini nawiązuje wyglądem do inspirowanego naturą organicznego designu modelu GALAXY SIII. Ergonomiczna konstrukcja stanowi gwarancję wygodnej eksploatacji. Wygodny uchwyt oraz łagodne krzywizny sprawiają, że urządzenie jest przyjemne w dotyku i doskonale się prezentuje.
4-calowy wyświetlacz AMOLED
Zobacz rzeczywistość. 4-calowy ekran Super AMOLED stanowi gwarancję pięknych kolorów i wyraźnego obrazu będących gwarancją nadzwyczajnych wrażeń towarzyszących wyświetlaniu multimediów i przeglądaniu Internetu.
System operacyjny Jelly Bean
Nowa wersja najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego dla smartfonów: Android™ 4.1 (Jelly Bean). Jelly Bean to nie tylko najwyższa jakość grafiki, to także dostęp do silnika Google Search™ z technologią Google Now™, która dostarcza użytkownikowi potrzebne mu informacje, zanim zdąży o nie zapytać.
Pop up play
Funkcja Pop up play umożliwia wysyłanie SMS-ów w czasie odtwarzania filmu. Pomimo niewielkich rozmiarów okna możesz wykonywać kilka rzeczy w tym samym czasie. Nie przegap ani sekundy filmu!
Direct call
Samsung GALAXY SIII mini wie nawet, kiedy chcesz porozmawiać. Jeżeli podczas pisania wiadomości chcesz porozmawiać z jej odbiorcą, wystarczy przyłożyć smartfon do ucha, a funkcja Direct call wybierze numer tej osoby. Nie musisz już przeszukiwać historii połączeń ani listy kontaktów. Zostaw to GALAXY S III mini.
S Voice
Zaawansowane oprogramowanie do rozpoznawania języka naturalnego umożliwia odblokowywanie telefonu, odtwarzanie muzyki, regulację głośności, planowanie spraw, włączanie aparatu fotograficznego i wykonywanie zdjęć z wykorzystaniem prostych instrukcji głosowych.
Smart alert
Czy nie byłoby przyjemnie, gdyby telefon informował Cię o tym, co działo się przez cały czas, gdy dostęp do niego był niemożliwy? Samsung GALAXY S III mini wyczuje, gdy ponownie weźmiesz go do ręki, i dyskretnymi wibracjami poinformuje Cię o nieodebranych połączeniach i nowych wiadomościach. Czy to nie piękne?
Bluetooth
Dzięki Bluetooth możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami. Charakteryzuje się niskim poborem energii, zasięgiem nawet do 100 metrów oraz łatwą obsługą, nie wymagającą dodatkowego oprogramowania. Stosowany m.in. w telefonach komórkowych, laptopach, tabletach, modemach, zestawach słuchawkowych, drukarkach pozwala szybko połączyć urządzenia i przesłać pomiędzy nimi dokumenty, dzwonki, utwory mp3, a nawet nieduże filmy. Bluetooth wykorzystywany jest również do podłączania kontrolerów (m.in. myszy, klawiatury, gamepady), dzięki którym można znacząco zwiększyć komfort pracy z tabletem lub laptopem.
2 kamery
Zastosowanie dwóch kamer otwiera przed użytkownikiem nowe możliwości komunikacji oraz multimedialnej zabawy. Przednia kamerka (zazwyczaj z mniejszą rozdzielczością) pozwala na prowadzenie wideo rozmów oraz chatów ze znajomymi lub współpracownikami. Tylna kamerka charakteryzująca się najczęściej lepszymi parametrami, a wspierana dodatkowo przez diodę doświetlającą, spełnia funkcję cyfrowego aparatu z opcją nagrywania filmów, często w jakości Full HD.
GPS
Global Positioning System jest jednym z systemów nawigacji, który poprzez sieć satelitów pozwala w czasie rzeczywistym wyznaczyć położenie urządzenia z odbiornikiem GPS. Tablet wyposażony w taki odbiornik i zawierający odpowiednie oprogramowanie (mapy) może służyć jako zaawansowany system nawigacji, pozwalający użytkownikom m.in. na szybkie wyznaczenie trasy przejazdu i łatwe dotarcie do obranego wcześniej celu. Niektórzy producenci udostępniają również oprogramowanie do geotagowania, czyli wstawiania znaczników z informacją o położeniu danego obiektu do dokumentu, np. wykonywanego zdjęcia.
Łączność Wi-Fi
Jedno z najbardziej popularnych rozwiązań bezprzewodowej łączności, które dla standardu "n" oferuje transfer danych do 300 MBit/s. Dzięki tak dużej prędkości i stabilnemu połączeniu w paśmie o częstotliwości 2.4 GHz, możliwe jest udostępnianie Internetu oraz tzw. streaming danych, czyli przesyłania multimediów w czasie rzeczywistym (m.in. filmy Full HD, gry, muzyka, wideo konferencje). Duża dostępność urządzeń wspierających ten standard pozwala na szybkie i łatwe zbudowanie sieci z dostępem do Internetu, zarówno w domu, jak i biurze. Użytkownicy urządzeń mobilnych (np. laptopów, smartfonów, tabletów) mogą korzystać z umiejscowionych w większych miastach tzw. HotSpotów, czyli darmowego dostępu do sieci.
microUSB
Złącze microUSB powstało na potrzeby mobilnych urządzeń, których wielkość nie pozwala na zastosowanie pełnowymiarowego portu USB (Universal Serial Bus). W zależności od specyfikacji oraz oprogramowania danego urządzenia może pełnić różne funkcje. W smartfonach służy najczęściej do szybkiego transferu danych na i z komputera lub zewnętrznej pamięci, a także do ładowania akumulatora. W tabletach znajduje dodatkowe zastosowanie przy podłączaniu fizycznej klawiatury, myszy lub modemu 3G.
Android 4.2 Jelly Bean
Jeden z najdynamiczniej rozwijanych i najpopularniejszych systemów stworzonych z myślą o mobilnych urządzeniach. Wykorzystywany głównie w smartfonach i tabletach coraz częściej pojawia się również w laptopach z dotykowym ekranem. Działa szybko i stabilnie, a dzięki możliwości instalowania wtyczek, widgetów oraz dodatkowego oprogramowania (m.in. ze sklepu Google Play), pozwala użytkownikowi na bardzo obszerną personalizację zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności. Producenci sprzętu często modyfikują system dodając autorskie nakładki oraz aplikacje, które jeszcze bardziej zwiększają komfort obsługi.
Google Play
Setki tysięcy programów, gier, widżetów i narzędzi zebranych w jednym miejscu, czyli internetowy sklep dla użytkowników systemu Android. Google Play udostępnia zarówno wersje płatne, jak i bezpłatne aplikacje, które pozwalają na spersonalizowanie smartfona lub indywidualne dostosowanie funkcjonalności tabletu, a także na multimedialną zabawę wykorzystującą dotykowy ekran. Wciąż rozwijany (codziennie dodawane są nowe aplikacje), stanowi obowiązkową pozycję dla wszystkich użytkowników, którym nie wystarczają domyślne programy systemu spod znaku "zielonego robota".
|