Zarówno podczas testowa nia Samsunga Galaxy S, jak i Samsunga Galaxy S II byliśmy pod wrażeniem ich możliwości. Najnowszy model z linii Galaxy zyskał sporo nowości technologicznych w porównaniu z modelami S, ale nie stracił nic z zalet, ani technicznego dopracowania Galaxy S II.
Przynależność Galaxy S Advance do popularnej rodziny Samsunga widać już na pierwszy rzut oka. W jego obudowie od razu dostrzega się stylistyczne nawiązania do Galaxy S II. Obudowa nie jest jednakże konglomeratem elementów z innych smatfonów, ale zbiorem dobrze wybranych zapożyczeń podkreślonych indywidualnymi stylistycznymi smaczkami, takimi jak chociażby lekko wygięty ekran i obudowa nieco grubsza w dolnej części. Kształt ten sprawia, że smartfon znakomicie leży w dłoni. Solidność konstrukcji podkreśla oksydowana, metalowa ramka.
4-calowy ekran Super AMOLED oferuje rozdzielczość 480 x 800, znakomitą jakość obrazu, żywe kolory, wzorowe kąty widzenia oraz doskonałe wręcz jasność i kontrast.
Wszystkie przyciski i gniazda umieszczono niemal dokładnie w tych samych miejscach, co w Galaxy S Plus i Galaxy S II. 3,5 mm gniazdo słuchawkowe oraz uniwersalny port microUSB umieszczono na dolnej krawędzi obudowy. Na lewej znajdziemy klawisz głośności, a na prawej przycisk włączający i wyłączający urządzenie oraz blokujący wyświetlacz. Czuły mikrofon znajduje się w dolnej części obudowy. Wymiary smartfonu pozostawiono niemal bez zmian w stosunku do wersji S Plus. To samo tyczy się niskiej wagi urządzenia. 120 g pozwala na długie i wygodne korzystanie z Galaxy S Plus, niezależnie od tego czy akurat rozmawiamy czy korzystamy z sieci. Wyjątkiem jest jego grubość, która wynosi teraz tylko 9,69 mm.
Ekran Samsunga Galaxy S Advance to sprawdzone rozwiązanie i sztandarowy produkt koreańskiej firmy, słynącej z produkcji wyświetlaczy organicznych. 4-calowy ekran Super AMOLED oferuje rozdzielczość 480 x 800, znakomitą jakość obrazu, żywe kolory, wzorowe kąty widzenia oraz doskonałe wręcz jasność i kontrast. Podobnie jest z jego reakcją na dotyk. Wyświetlacz reaguje błyskawicznie. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek opóźnieniach działania. Nic dziwnego, że ekrany te zarezerwowane są wyłącznie dla smartfonów Samsunga.
Cyfrowy aparaty, który umieszczono w tylnej części obudowy dysponuje solidnymi i znakomicie wystarczającymi do codziennego użytkowania pięcioma megapikselami. Zdjęcia nim wykonywane prezentują się nadzwyczaj dobrze. Aparat wyposażono także w wiele przydatnych funkcji, takich jak wykrywanie uśmiechu, zdjęcia panoramiczne, panoramy poruszających się obiektów czy błyskawiczna zmiana zdjęcia w obrazek. Nie zapomniano również o trybach dedykowanych wykonywaniu zdjęć nocnych i sportowych, a nawet o tak specjalizowanych jak zdjęcia wykonywane na jasnym tle, takim jak piasek czy śnieg, nocne fotografie fajerwerków oraz niezwykle aktualne tryb uwydatniający barwy jesieni. Aparatem tym można oczywiście także rejestrować filmy, i to w wysokiej rozdzielczości 720p. Drugą kamerę o rozdzielczości 1,3 megapiksela umieszczono z przodu obudowy. Można ją wykorzystać zarówno do prowadzenia rozmów wideo jak i do sporządzenia sobie autoportretu.
Nowy model dostał naprawdę wydajne serce. Procesor, blisko spokrewniony z jednostką z Galaxy S II dysponuje dwoma rdzeniami taktowanymi zegarem o częstotliwości 1 GHz. Towarzyszy mu wydajna jednostka graficzna w postaci układu Mali 400 oraz 768 MB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 8 GB przestrzeni. Można ją bez najmniejszego problemu rozbudować o kolejne 32 GB za pomocą karty pamięci w standardzie microSD.
Na pokładzie Samsunga Galaxy S Advance znalazły się również technologie jeszcze do niedawna zarezerwowane wyłącznie dla smartfonów z najwyższej półki. Swoją obecność notują tu zarówno moduł zbliżeniowy NFC, bezprzewodowe udostępnianie multimediów AllShare, ruter Wi-Fi, oraz możliwość bezpośredniego połączenia urządzeń za pomocą Wi-Fi Direct.
Galaxy S Advance działa bardzo sprawnie. Na wydawane polecenia reaguje ochoczo, a aplikacje otwierają się błyskawicznie. Wbudowana przeglądarka radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Nie ma problemu nawet z dużymi i sporo ważącymi serwisami. Wydajny układ graficzny świetnie sprawdza się także w grach. Na szybkość i ogólną wydajność tego smartfonu wpływ ma także dobrze dobrany system operacyjny w postaci Androida 2.3.6 Gingerbread z fabrycznym interfejsem Samsunga TouchWiz 4.0 identycznym jak ten, w który wyposażony jest S II.
Wydajności nie towarzyszy jednak duży apetyt na energię. Dwurdzeniowy procesor obchodzi się z nią bardzo oszczędnie. Typowe zadania nie wymagają bowiem od niego wykorzystywania maksymalnej mocy. W efekcie w pełni naładowany akumulator, o niebagatelne zresztą pojemności 1500 mAh wystarcza na nawet 7,5 godziny rozmów czy sporo ponad 7 godzin ciągłego surfowania w internecie.
Zestaw zawiera
Samsung Galaxy S Advance 9070
Oryginalne pudełko
Oryginalna bateria
Oryginalny kabel USB
Oryginalna ładowarka
Oryginalny zestaw słuchawkowy
Skrócona instrukcja obsługi
Gwarancja miesięczna na podstawie dowodu zakupu
Podsumowując Samsung Galaxy to smartfon, który z powodzeniem można polecić każdemu. Niemal każdy użytkownik znajdzie w nim coś dla siebie. Jest wydajny i praktyczny. Działa bardzo szybko a jego obsługa jest intuicyjna i nie nastręczy problemu nawet początkującym w świecie smartfonów. Jednocześnie ma on do zaoferowania sporo miłośnikom technologicznych nowinek, takich jak chociażby bezprzewodowe udostępnianie multimediów czy szerokie spektrum możliwich zastosowań modułu NFC. Trudno o lepszą rekomendację.
Stan telefonu bardzo dobry, ryski głównie tylko na tylnej klapce, poza tym jest piękny.
100% sprawny i dokładnie sprawdzony