Nowa książka.
W książce „Samochód pancerny Kubuś 1944″ znajdziecie dotychczas nieznane relacje, niepublikowane fotografie, potwierdzone fakty związane z historią samochodu pancernego „Kubuś”. Relacje zawarte w książce są autentycznymi wspomnieniami żołnierzy Armii Krajowej z Grupy Krybar. Swoimi wspomnieniami i spostrzeżeniami dzielą się również osoby pośrednio i bezpośrednio związane z historią „Kubusia”. Autor gromadził materiały do tego opracowania od 2005 roku. Książka zawiera: kolorowe rysunki, mapki sytuacyjne, szkice, fotografie detali. Samochód pancerny „Kubuś” był jedynym pojazdem pancernym zbudowanym od podstaw przez Powstańców Warszawskich w sierpniu 1944 roku. „Kubuś” brał czynny udział w dwóch szturmach na Uniwersytet Warszawski w dniach 23 sierpnia i 2 wrześnie 1944 roku. Jego improwizowany pancerz, zamontowany na podwoziu ciężarówki Chevrolet 155, wytrzymał silny ostrzał broni maszynowej z odległości 20-30 metrów z takim skutkiem, że żaden pocisk nie przebił na wylot podwójnego pancerza. Oryginał samochodu pancernego „Kubuś” jest eksponowany w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jego kopia jest eksponatem w Muzeum Powstania Warszawskiego.
W książce „Samochód pancerny Kubuś 1944″ znajdziecie dotychczas nieznane relacje, niepublikowane fotografie, potwierdzone fakty związane z historią samochodu pancernego „Kubuś”. Relacje zawarte w książce są autentycznymi wspomnieniami żołnierzy Armii Krajowej z Grupy Krybar. Swoimi wspomnieniami i spostrzeżeniami dzielą się również osoby pośrednio i bezpośrednio związane z historią „Kubusia”.
Autor gromadził materiały do tego opracowania od 2005 roku. Książka zawiera: kolorowe rysunki, mapki sytuacyjne, szkice, fotografie detali.
Samochód pancerny „Kubuś” był jedynym pojazdem pancernym zbudowanym od podstaw przez Powstańców Warszawskich w sierpniu 1944 roku. „Kubuś” brał czynny udział w dwóch szturmach na Uniwersytet Warszawski w dniach 23 sierpnia i 2 wrześnie 1944 roku. Jego improwizowany pancerz, zamontowany na podwoziu ciężarówki Chevrolet 155, wytrzymał silny ostrzał broni maszynowej z odległości 20-30 metrów z takim skutkiem, że żaden pocisk nie przebił na wylot podwójnego pancerza.
Oryginał samochodu pancernego „Kubuś” jest eksponowany w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jego kopia jest eksponatem w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Na innych moich aukcjach kupisz m.in. :
wpinkę Polski Walczącej,
książki: Powstanie Warszawskie dzień po dniu,
edukacyjne gry Znaj Znak i wiele innych.
Wszystko w atrakcyjnych cenach.
Kupującym wiele przedmiotów (powyżej 0,5 kg) na moich aukcjach, wysyłam wszystko (do wagi 5 kg) paczką Paczka48 - to najkorzystniejsza w tym wypadku cena dla wagi do 5 kilogramów.