System Windows 7 został zaprojektowany z uwzględnieniem opinii użytkowników i zawiera wiele z sugerowanych przez nich funkcji. Użytkownicy prosili o przyspieszenie i ułatwienie wykonywania typowych zadań, umożliwienie dostosowania sposobu pracy na komputerze do własnych potrzeb oraz wprowadzenie nowych funkcji.
Ulepszony pasek zadań i podglądy pełnoekranowe Pasek zadań znajdujący się u dołu ekranu służy do uruchamiania programów i przełączania między nimi, gdy są otwarte. W systemie Windows 7 można „przypiąć” dowolny program do paska zadań, aby był dostępny za pomocą jednego kliknięcia myszą, a także zmienić rozmieszczenie ikon na pasku zadań, klikając je i przeciągając. Ikony są teraz dużo większe, a tym samym łatwiejsze w użyciu. Po umieszczeniu wskaźnika myszy na ikonie danego programu wyświetlane są miniatury każdego otwartego w nim pliku lub okna, a po umieszczeniu wskaźnika myszy na miniaturze danego okna wyświetlany jest jego pełnoekranowy podgląd. Przemieszczenie kursora poza miniaturę powoduje zniknięcie podglądu pełnoekranowego.
Listy szybkiego dostępu Aby wyświetlić ostatnio używane pliki, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy odpowiednią ikonę na pasku zadań. Na przykład kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikony programu Word powoduje wyświetlenie ostatnio używanych dokumentów tego programu. Aby dodatkowo mieć szybki dostęp do innych plików, można je dołączyć do listy szybkiego dostępu, aby zawsze były wyświetlane. Dzięki temu dostęp do dokumentów, które mogą być potrzebne, wymaga zaledwie kilku kliknięć myszą.
W niektórych programach, takich jak Windows Media Player, listy szybkiego dostępu mogą być wstępnie wypełnione typowymi zadaniami. Na przykład w przypadku programu Windows Media Player lista szybkiego dostępu zawiera opcje odtwarzania całej muzyki i wznawiania ostatniej listy odtwarzania. Lista szybkiego dostępu programu Internet Explorer zawiera często odwiedzane witryny sieci Web, a także ostatnio odwiedzone witryny. W przypadku niektórych programów można nawet szybko uzyskać dostęp do zadań, które w przeszłości dostępne były tylko w danym programie, takich jak tworzenie nowej wiadomości e-mail.
Zastosowana w systemie Windows 7 nowa technologia o nazwie Device Stage wynosi zarządzanie urządzeniami na wyższy poziom. Ułatwia ona obsługę każdego zgodnego urządzenia podłączonego do komputera. Jedno okno usługi Device Stage umożliwia wyświetlanie stanu urządzeń i wykonywanie typowych zadań. Dostępne są nawet obrazy urządzeń, które zdecydowanie ułatwiają orientację. Producenci urządzeń mogą dostosować funkcję Device Stage do własnych potrzeb. Jeśli na przykład producent aparatu fotograficznego oferuje niestandardową wersję funkcji Device Stage, po podłączeniu aparatu do komputera mogą być wyświetlane takie elementy, jak liczba fotografii w aparacie czy łącza do przydatnych informacji.
Internet Explorer 8 Już dostępny program Internet Explorer 8 ułatwia szybsze wykonywanie dowolnych czynności w trybie online. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dotyczącym paska adresu, wyszukiwania, kart i paska Ulubione program Internet Explorer 8 dostarcza większej ilości informacji przy mniejszym nakładzie pracy.
Windows Search Przy poszukiwaniu czegokolwiek na komputerze naturalnym odruchem osób często korzystających z sieci Web jest rozglądanie się w celu znalezienia pola wyszukiwania. Teraz w ten sam sposób można wyszukiwać różne elementy na komputerze. Wprowadzona w systemie Windows Vista funkcja Windows Search ułatwia i przyspiesza wyszukiwanie na komputerze dowolnych elementów. W systemie Windows 7 wyniki wyszukiwania są bardziej precyzyjne i zrozumiałe.
Wyświetlanie dostępnej sieci System Windows 7 pozwala łatwo przeglądać wszystkie sieci i łączyć się z nimi w jednolity sposób. Połączenie z dostępnymi sieciami jest możliwe za pomocą jednego kliknięcia, niezależnie od tego, czy są one oparte na sieci Wi-Fi, szerokopasmowym łączu mobilnym, sieci telefonicznej czy firmowej sieci VPN.
Grupa domowa Obecnie w wielu domach zakładane są sieci umożliwiające udostępnianie połączenia internetowego. Jednak udostępnianie innych zasobów, takich jak pliki i drukarki, może być trudne. Często w domu znajduje się kilka komputerów, ale tylko jedna drukarka. W przypadku, gdy zachodzi potrzeba wydrukowania pliku z komputera przenośnego w sypialni na drukarce znajdującej się w pokoju do nauki, większość osób przesyła taki plik z jednego komputera do drugiego pocztą e-mail lub przenosi go na dysku USB. Jeżeli nie wiadomo, na którym komputerze znajduje się poszukiwany plik, można spędzić wiele godzin, przechodząc od jednego komputera do drugiego i przeszukując każdy z nich.
Grupa domowa — nowa funkcja systemu Windows 7 — znacznie ułatwia łączenie komputerów w domu. Grupa domowa jest konfigurowana automatycznie przy dodawaniu do sieci domowej pierwszego komputera z systemem Windows 7. Dodawanie do grupy domowej kolejnych komputerów z systemem Windows 7 to łatwy proces. Można dokładnie określić, jakie elementy z każdego komputera mają być udostępniane wszystkim komputerom w grupie domowej. Udostępnianie plików i urządzeń między różnymi komputerami w domu jest wtedy tak łatwe, jak gdyby wszystkie dane znajdowały się na jednym dysku twardym. Można zatem przechowywać fotografie cyfrowe na komputerze znajdującym się w pokoju do nauki i łatwo uzyskiwać do nich dostęp z komputera przenośnego znajdującego się w dowolnym pomieszczeniu w domu. Analogicznie drukarka należąca do grupy domowej jest automatycznie udostępniana wszystkim komputerom w domu.
- Producent: Microsoft
- Nazwa: Microsoft Windows 7 Home Premium PL SP1 OEM 32Bit
- Symbol producenta: GFC-02033
- Wersja systemu: 32-bitowa
- Typ licencji: komercyjna
- Ważność licencji: dożywotnia
- Liczba uzytkowników: jedno stanowisko
- Wersja językowa: POLSKA
- Waga do wysyłki około 0,30 kg -> zobacz koszty wysyłki w tabeli u dołu strony lub skorzystaj z możliwości odbioru osobistego
- Wystawiamy FVAT lub paragony fiskalne
UWAGA: Oferowany system jest sprzedawany na nowej licencji OEM. Nowa licencja OEM Microsoftu (wprowadzona w sierpniu 2005 i obejmujące jedynie oprogramowanie wyprodukowane po tej dacie), dopuszcza sprzedaż oprogramowania bez urządzenia peryferyjnego.
|